Güvercin 26 Ocak Neden Yok? 8. Bölüm Neden Yayınlanmıyor?

Çekimleri Gaziantep’te yapılan yapımcılığını Pastel Filmin üstlendiği Güvercin dizisinden süpriz bir karar aldı. Güvercin dizisinin Youtube hesaplarından bile dizinin 26 ocak pazar akşamı ekranlara gelecek 8. bölümünün tanıtımları kaldırıldı. Güvercin dizisi de 26 ocak akşamı 8. bölümü ile ekranlarda olamayacak.

Güvercin 26 Ocak Neden Yok?

Güvercin dizisi Türkiye’de yaşanan büyük deprem felaketi sonrası yayınlanGüvercin 26 Ocak Neden Yok resimlerima kararı aldı. 26 ocak akşamı Güvercin dizisinin 8. bölümü yerine 7. bölüm tekrarı yayınlanacak. Bilindiği üzere 24 ocak cuma akşamı Elazığ merkezli 6.8 büyüklüğünde bir deprem olmuş bu depremde son rakamlara göre 36 kişi hayatını kaybederken 1600’den fazla yaralı da hastanelere kaldırıldı. Deprem sadece Elazığ da değil Malatya’da da can aldı. Ayrıca Kayseri ve Suriye dahil yaşanan deprem korkutucu şekilde bir çok bölgede de hissedilmişti.

Güvercin 8. Yeni Bölüm Neden Yayınlanmıyor?

Güvercin dizisinin yeni bölümü de Star TV ve Pastel Filmin gösterdiği sosyal duyarlılık ile yayınlanmayacak. Tüm Türkiye bir yandan enkaz altında kalanların çıkarıldığı görüntüleri izlerken bir yandan da dizi izlemek istemiyor. Bu nedenle de Star TV de toplumun acısına saygı duyduğunu ve duyarlı olduğunu göstermek için dizisinin yeni bölümünü yayınlamak istemedi. Star Tv dizilerini yayınlama kararı alırken TV8 ise O Ses Türkiye yerine 26 ocak pazar akşamı Elazığ için yardım kampanyasının yapıldığı bir yayını izleyicisi karşısına çıkaracak.

Star TV’nin Derdi Reyting Korkusu mu?

Aslında doğruyu konuşmak gerekirse Star TV Türk insanına destek olmak için bu kararı aldığını yani topluma duyarlı olduğunu göstediğini belirtiyor ama dizinin yeni bölümünü değil eski bölümünü vermek ile bence duyarlı olunmaz. Bunun yerine keşke yapılan maddi yardım kampanyalarına destek olsaydı. Zira İş Bankası 5.000.000 TL Kızılay’a Elazığ’a harcanması için maddi yardımda bulundu.

Bence Star TV insanların deprem ile ilgili haberleri takip edip dizileri izlememesinden korktuğu için Güvercin dizisinin yeni bölümünü yayınlamak istemedi. Zaten bir çok firma da reklam yayınlarını televizyonlardan kaldırdı. Özellikle eğlence ve mutluluk içeren firma reklamları bu aralar televizyonda yayınlanmıyor bu da kanalların daha düşük ücret ile reklam yayınlamasına neden oluyor.

Güvercin Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Güvercin dizisinin 8. yeni bölümü 2 şubat 2020 pazar akşamı yayında olacak.