Hekimoğlu 3. Bölüm Özeti (House M.D Özeti)

Hekimoğlu dizisinin 3. bölümü nişanlı bir çift ile başlar. Cinsel ilişki sırasında önce vücudunda kızarıklıklar başlayan genç sonrasında rahatsızlanır. Öksürük’ün de eşlik ettiği semptromlar arasında yükselen tansiyon ve karın ağrısı da vardır. Kız hemen ambulansı çağırır ve çocuk acil olarak Doktor Ateş Hekimoğlu’nun bulundu tam teçhizatlı özel hastahaneye kaldırılır.

Hekimoğlu 3. Bölüm Özeti

Çok hasta kabul etmeyen Doktor Ateş Hekimoğlu bu hastayı ilginç bulur; çünkü hiç bir hastalık tam olarak bu semptromları karşılamamaktadır. Eğer bu hastayı almazsa elinde hiç hasta kalmayacak bu da hastahane yönetimi tarafından yeni yaptırımlara neden olacaktır. Nefroloji yani böbrek hastalıkları ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Doktor Hekimoğlu aynı zamanda bu hastahanenin tek hastalık teşhis doktorudur; ancak tüm bu özelliklerine rağmen hala poliklinikte çalışmak zorunda bırakılmakta bu da onu doktorluktan soğutmaktadır.

Hastanın nişanlısı doktor Orhan’a yaklaşır ve tüm bunlar ilişki sırasında ona sert davrandığım için mi oldu der? Doktor Orhan güler ve ilişkinin kimseyi öldürmeyeceğini söyler. Hızlıca bir karar alan Dr Ateş geniş semptroml bir antibiyatik ile başlar; başta antibiyotik hastayı iyileştirir gibi görünür ama verilen antibiyotiklerden hastanın böbrekleri iflas etmeye başlar.

Doktor Orhan hastanın kardiyomapati olacağını söyler ancak bu hastalık kızarıklıkları açıklamamaktadır. Esin ise bu durumu alerji ile açıklar. Bir çok hastalık düşünülür ama hiç biri hastanın belirtilerini karşılamaz. Doktor Ateş her hastalığın belirtilerini farklı bir kalem ile çizer ve iki hastalığın aynı anda tüm belirtileri karşıladığını görür. Bu durum da hasta aynı anda sinüs enfeksiyonu ve hipotiroidizm hastasıdır. Bu durum diğer tüm doktorlara saçma gelir aynı anda iki hastlaığın olabileceğine inanmazlar; ancak hasta uygulanan tedavi sonrası bir anda ağırlaşır ve vücudunda ki akyuvar sayısı bir anda dibe vurur ve vücudu tüm virüslere karşı savunmasız hale gelir. Hastanın bağışıklılık sistemi bitmiştir ve acil şekilde stril bir odaya yoğun bakıma alınır. Durumu daha da kötüleşir. house md 3. bölüm özeti

Hastanın iliklerinden örnek alınır ve araştırma yapılır; düşen akyuvar sayısı araştırılır ama bir çözüm bulunamaz. Sonunda doktor Ateş’te kitaplara dalar ve çalışmaya başlar; çünkü hasta ölmek üzeredir. Doktor Ateş hastanın gut ilacı almış olabilceğini söyler; çünkü belirtiler çok fazla alınan Gut ilacı sonucunda ortaya çıkan belirtilerdir.

House M.D 3. Bölüm Özeti

Doktor Ateş Eczacı hatalarından yılda 3.000 kişinin öldüğünü söyler; ancak hata bir haftadır hastahanededir ve hiç gut ilacı almamıştır. Bu durum ilk defa Doktor Ateş’in yanıldığını göstermektedir. Doktor Ateş hastanın ailesi aracığı ile bu ilacı aldığını söyler. Ailesi ile konuşulur ve annesi kendisinin dışarıdan izinsiz öksürük ilacı verdiğini söyler.

Öksürük ilacı yerine verilen Gut ilacıdır; eczacı sıkıştırılır ama adam dorğu ilacı verdiğini söyler ve hapların hepsi bitmiştir. Rengi sarı olan ve küçük boyuttaki ilaç gerçekten de öksürük ilacıdır eczacının suçu yoktur. Doktor ilk defa yanıldığını kabul eder ve hastanın ectasy gibi madde almış olabileceğini söyler. Hasta gizliden iki defa aldığını söyler teşhis tamamdır bu sefer tedaviye geçilir ama sonuç alınmaz. Bu arada doktor Ateş yanlış teşhis koyduğuna inanmaz ve eczaneye giderek tüm ilaçlara bakar. Hasta da ilaçların üzerinde harflerin yazılmış olmasını garip bulur ve benim içtiğim öksürük ilacında harfler yoktu der. Sonuçta içilen ilacın Gut ilacı olduğunu hastanın aşırı dozda yanlışlıkla öksürük ilacı yerine gut ilacı aldığı öğrenilir.Hekimoğlu 3. Bölüm resimleri

Yorum yaz