Hekimoğlu 7. Bölüm Özeti 11 Şubat (House MD Özeti)

Hekimoğlu dizisinin orijinali olan House Md dizisinin  7. bölüm özetinde depresyona giren bir kadının günlerce yataktan çıkmaması ve kocasına ani tepkiler vermesinden dolayı Dr. Ateşin çalıştığı kliniğe başvurmasıyla başlar.

Hekimoğlu 7. Bölüm Özeti Başlıyor

Dr. Ateş vital bulgulardan sonra baştan savma bir şekilde klinik depresyon dese de ekipteki diğer doktorlar sorunun bu olmadığını ve bu vakayı incelemek istediklerini belirtir. Daha sonra özellikle Dr. Zeynep’in ısrarlarına dayanamayan Ateş , vakayla ilgilenir ve ekibini toplayarak hastalığı araştırmaya başlar.

Kadının hastaneye gelirken yüksek ateşi olduğunu öğrenen Ateş, bunu klinik depresyon olamayacağını ve MR çekilerek beyin bölgesinde olabilecek bir tümörün etkisi olarak düşünür. Fakat yapılan MR ve çeşitli tetkitler hastalığın kaynağını bulamaz.

O akşam hastanede yatmakta olan kadın ani bir şok nöbet geçirir ve vaka çok daha ciddi bir hale bürünür. Hasta öyküsünü dikkatlice inceleyen Dr. Ateş yakın zamanda kadının meme estetiği ameliyatı yaptığını ve kadının annesinin de meme kanserinden öldüğünü öğrenerek meme tomografisi çektirmek ister ve oradan da bir sonuç alamaz.Hekimoğlu 7. Bölüm resimleri

Dr. Ateş ve ekibi toplantı odasında komplo teorileri üretip işin içinden çıkamadıklarını düşündükleri esnada kadının bağırarak halüsülasyonlar gördüğünü duyarlar. Böceklerin kendisini yemeye çalıştığını bağıran kadın bayılır ve bunun üzerine hastalık hakkında ekibin aklına birkaç fikir gelir ve bunları araştırmaya başlarlar.

Hekimoğlu 11 Şubat Özeti Devam Ediyor

Kadının EKG’sine bakan Dr. Ateş, kalbinin anormal derecede yavaşladığını ve hastalığında ‘’Afrika insan Tripanomiasisi’’ ismi verilen bir çeşit uyku hastalığı olduğu sonucuna kesin olarak varır. Fakat bu hastalık ancak cinsel birleşmeyle bulaşacağından ve kadının daha önce hiç Afrikalı bir erkekle beraber olmadığının farkında olan Dr. Ateş bu hastalığın paralel geçişli olduğunu düşünüp kadının kocasını sorgulamaya başlar ve sorunun kaynağını da çözümünü de üretir.

Bir gece evden ansızın çıkan kocası Afrikalı bir kadınla beraber olması sonucu hastalığı vücuduna alır fakat vücudu bu enfeksiyona dirençli olduğundan herhangi bir etkisini hissetmez ve evvelsi gün karısıyla beraber olan adam vücudundaki bu enfeksiyonu ona bulaştır , kadının bu enfeksiyona karşı direnci olmadığı için hastalık vücudunda etki göstermeye başlar ve kendini gizlemeyi çok iyi başarır.
Hastalığın ana kaynağını bulan Dr. Ateş ve ekibi basit bir tedaviyle bunu sonlandırarak kadını taburcu ederler.