Hekimoğlu Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Hekimoğlu dizisi için final kararı alındı, senaristlere gerekli bilgi verildi. Hekimoğlu 51. bölümü ile 25 mayıs 2021 de final yaparak ekranlara veda edecek.

Hekimoğlu 25 Mayıs 2021 de Final Yapacak

Hekimoğlu’nun ne zaman final yapacağı belli oldu. Hekimoğlu dizisi 51. bölümü ile 25 mayıs 2021 salı akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Sosyal medyada Hekimoğlu dizisinin fijitalde devam edeceği yönünde bilgiler vardı ancak OJO Pictures Hekimoğlu dizisi için hiç bir dijital platform ile anlaşamadığını ve dizinin final yaparak ekranlara veda edeceğini açıkladı.

OJO Pictures sonunda Hekimoğlu dizisi için final kararını kabul etti. Kanal D yönetimi ile yapılan görüşmelerde çok sevilen Hekimoğlu dizisi için acı karar çıktı. 2020 2021 sezonunda bekleneni vermeyen Hekimoğlu dizisi 50 bölümü ile sezon sonunda final yaparak ekranlara veda edecek.

AB ve ABC grubunda çok reyting alan Hekimoğlu dizisi tıpa ilgi duyan tüm izleyicilerin çok sevdiği bir diziydi. hekimoglu mayis 2021 final

Hekimoğlu Dizisine Korona Virüs Arası Veriliyor

Hekimoğlu dizisi 7 nisan 2020 salı günü 14. bölümü ile son kez izleyicisi karşısına çıkacak ve sonrasında Korona Virüs arasına girecek. Hekimoğlu dizisinin yeniden ne zaman setlere döneceği belli değil ancak mayıs ayında Karga Seven Pictures yeniden Hekimoğlu dizisinin çekimleri için sete çıkmayı planlıyor; eğer ülkede Korona Virüs durdurulamaz ve tedbirler devam ederse  Hekimoğlu dizisi 2020 2021 yeni sezonunda Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısında olmaya devam edecek. hekimoğlu yeni sezon

İlk bölümü ile 17 aralık salı akşamı izleyicisi karşısına çıkan Amerika Birleşik Devletlerinin bağımlılık yapan dizisi House Md’nin Türkiye versiyonu olan Hekimoğlu dizisi bir çok dizi sever tarafından çok olumlu eleştiriler aldı.

İlk bölümünde total de 5 reyting üzerine çıkarak gerçekten çok iyi bir başlangıç yapan dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kadın dizilerinden sonra kendisine üçüncü sırada yer buldu. 3 yıldır salı akşamlarının hakimi olan bu iki dizi karşısında iyi bir varlık gösteren  Hekimoğlu  dizisi aynı zaman da Star Tv’nin büyük ümitler ile yayına aldığı Çocuk dizisi ve Tv8’in MasterChef Türkiye yarışmasını da geçti.

Hekimoğlu Dizisi Hem Eleştiri Hemde Beğeni Aldı

Aslında Hekimoğlu dizisinin ilk bölümünü izleyen izleyicilerden bazıları dizinin birebir House Md senaryosu ile çekilmesini çok beğenip bu orijinalliği desteklerken bir kısım izleyici de Hekimoğlu  dizisini yine aynı sebepten özgün bulmadı.Gerçek şu ki Hekimoğlu dizisinin ilk bölümü senaryo anlamında House Md dizisinin ilk bölümünün birebir kopyasıydı. Sadece dizinin orijinali 60 dakikaydı bizde bu süre bir kaç boş muhabbet ile 90 dakikaya çıkarılmış. Yoksa bölümün konusu ve dokusu aynıydı.

Hekimoğlu dizisinin orijinali olan House MD. dizisinin bölüm özetlerini sitemizde bulabilirsiniz. House MD. dizisinin tüm bölüm özetleri için tıklayınız Hekimoğlu

Bir eleştirmen olarak bende House MD. dizisini izledim ve Hekimoğlu  dizisinde orijinalden farklı bir şey olmadığını görünce açıkça bir hayal kırıklığını uğradım zira dejavu yaşadım Hekimoğlu dizisini izlerken. Oyunculuklar ve yüzler farklı ama olaylar aynıydı. Hekimoğlu dizisinin senaristliğini üstlenen  Berkun Oya ve Banu Kiremitçi’ye de kızamıyorum zira House MD dizisinin öyle bir dokusu var ki üzerine ne ekleseniz basit ve havada kalır. Bu nedenle bence Hekimoğlu dizisinin senaristi olarak House MD dizisinin senaristi ve medikal danışmanı Yardımcı Doç. Dr. Lisa Sanders’i görmek lazım.

House MD’yi izleyen izleyiciler bir kaç bölüm izlese bile Hekimoğlu dizisinden sıkılacaktır. Belki çok iyi bir senaryo ile izleyicisi karşısına çıkıyor Hekimoğlu dizisi ama House MD izleyicilerini baştan yok yazmalı reytinglere. 1 reytingin bile önemli olduğu bir ülkede yaklaşık 2 milyon Türk izleyiciyi yok yazmak sıkıntılı bir iş. Bu adeta 1-0 yenik başlamak oluyor. Ayrıca House MD dizisinin uyarlandığı ülkelerde bu kadar benzeyen bir senaryoyu tekrar izleyicilerine izletmek istemez. Hekimoğlu Ne Zaman Final Yapacak

Hekimoğlu Dizisinde Ateş Hekimoğlu Olarak Yer alan Timuçin Esen Büyük Övgü Aldı

Timuçin Esen’in zaten ne kadar büyük oyuncu olduğunu tartışmaya gerek yok ancak başka bir isim de Hugh Laurie’nin hayat verdiği Doktor House karakterini oynayamazdı. Bir çok izleyici Okan Yalabık, Aytaç Şaşmaz, Kaan Yıldırım ve Damla Colbay’ın oyunculuklarını ve gerçekte  canlandırdıkları karaktere çok uzak oluşlarını eleştirse de özellikle Timuçin Esen’i göklere çıkarmayı da unutmadı.

İzleyici Bir Mucize Doktor Göremedi

Bir çok izleyici tabi iki tane doktor dizisi aynı sezonda görünce bir biri ile karşılaştırdı ama sıcak diyalogları ve dram dolu sahneleri ile dikkat çeken Mucize Doktor dizisine yakın bir dizi göremedi. Hekimoğlu dizisi bir ABD dizisi olduğu için buz gibi bir dizi. Diyaloglar da bire bir House Md’den alınınca Türk izleyiciler alıştığı o sıcaklığı göremedi.

“Arkası Yarın” bir dizi değil

Hekimoğlu dizisini diğer dizilerden ayıran en önemli özelliklik bir bölümün diğer bölüm ile alakasının olmaması. Olay bölümün başında başlıyor ve sonunda bitiyor. Daha doğrusu bir vaka yada hasta diyelim bu bölümde alınıyor senaryoya ve dizi bitmeden vaka iyileşip evine sağlıklı şekilde dönüyor. Bu da geçen hafta izlemeyen izleyicinin bu hafta izleyince diziyi anlamaması gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

6 Kişilik Oyuncu Kadrosu

Hekimoğlu dizisinde tam 6 kişilik bir oyuncu kadrosu var. Her hafta bir veya iki konuk oyuncu yani hasta veya yakını diziye dahil oluyor. Bu kadar aynı yüzleri görmek bence aşırı sosyal Türk toplumunu sıkar. Hekimoğlu dizisinin oyuncu kadrosu Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Aytaç Şaşmaz, Kaan Yıldırım ve Damla Colbay’dan oluşuyor ve hepsi başrol; hiç yan rol yok.Hekimoğlu kaç bölüm

Hekimoğlu dizisi için çekimlerin yapıldı Okan Üniversitesi ve dizinin oyuncuları ile 8 – 10 bölüm üzerinden bir anlaşma yapıldı. Tabi Kanal D dizi tutmaz diye korktu ve uzun soluklu bir anlaşma yapmadı dizinin yapımcısı Karga Seven Pictures ile; ancak Hekimoğlu dizisi 5 ve üzeri reytingler almaya devam eder ve reytinglerde bir kayıp yaşamazsa çok uzun soluklu bir dizi.

Hekimoğlu Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Hekimoğlu dizisinin orijinali 8 sezon ve 177 bölüm yayınlandı. Hekimoğlu dizisinde de işler yolunda giderse en az 6 sezon ve 180 bölüm ekranlarda kalabilir. Zaten senaryo hazır. Ayrıca Hekimoğlu gibi tam medikal dizilerde normal senaristlerin eli kolu bağlı olur. Hem iyi doktor hem de iyi senarist bulup bu iki mesleği iyi harmanlamak lazım bu da zor iş.

Yorum yaz