Hekimoğlu 8. Bölüm Özeti 18 Şubat Fragmanı Zehirlenme Vakası

Hekimoğlu dizisi bilindiği üzere House MD dizisinin bire bir çevirisi. İşte Hekimoğlu dizisinin 8. Bölüm özeti sizlerle

Hekimoğlu 8. Bölüm Özeti

Hekimoğlu dizisinin bu bölümü lisede okuyan bir çocuğun sınav esnasında aniden fenalaşıp bayılmasıyla başlar. Direkt hastaneye kaldırılan çocukla özel olarak ilgilenir Dr. Ateş, çünkü ilk izlenimine göre uyuşturucu kullanmıştır ve Dr. Ateş de o yaşlardayken uyuşturucu zehirlenmesi yaşamıştır.

Dr. Emre Acar’ı ve Dr Mehmet Ali’yi çocuğun yaşadığı eve arama yapmaya gider fakat evin o yaşta bir genç için aşırı derecede temiz ve düzenli olduğunu fark edip uyuşturucu veya herhangi bir toksik madde bulamadan hastaneye geri dönerler ve bu gelişen ani reaksiyonların uyuşturucu ile alakalı olmadıklarını fark edip hastalığı detaylı bir şekilde araştırmaya başlarlar.
Ortada birden fazla etken olabileceğini düşünen ekip başlıca olarak böcek ilacı zehirlenmesi veyahut aldığı bir besinin beyninde enfeksiyon yarattığını düşünseler de yapılan bütün tetkikler bu önermeleri çürütür.Hekimoğlu 8. Bölüm resimleri

Hekimoğlu 18 Şubat Özeti Devam Ediyor

Bir süre sonra bu kez çocuğun evinde Dr. Ateş kendisi gider ve mutfakta tavanın yanında Niamazol adlı bir dikkat arttırıcı ve doping yapan bir ilaç bulur. Evde sadece annenin ve çocuğun yaşadığını bilen Ateş, annesinin derslerinde çok daha başarılı olması için çocuğuna gizlice yemeklerin içine bu tarz dikkat arttırıcı ilaçlar katarak doping takviyesi yaptığını fark eder.
Bu tarz ilaçlar kalbin kasılma gücünü arttırıp kalbi yorduğundan ötürü uzun süreli kullanımlarda kalbin kısa süreli durmasına yol açar ve bu da sık sık gelişen nöbetlere sebep olur. Çocukta ise tam olarak bu tür belirtiler vardır.

Hastalığın kaynağını kısa sürede bulan Dr Ateş çocuğun tedavisini uygular ve annesi üzerinden eğitim sistemi eleştirisi yapan Ateş , çocukların başarılı olma uğruna çeşitli kimyasallar ile aptallaştırılmasının ve bir yarış atına dönüştürülmesinin ne ara bu kadar normalleştiğini anlatarak kendi çapında bir sosyal mesaj verir.

Hekimoğlu 8. Bölüm Fragmanı

Hekimoğlu dizisi 8. bölüm 18 şubat fragmanı yayınlandığında sayfamıza eklenecektir.