İkimizin Yerine 512. Bölüm Özeti 1 Şubat Akira Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Aldı

İkimizin Yerine dizisinde bütün köylü Akira hakkında ifade vermek için mahkemeye gelmişti. Köylüler birer birer Akira hakkınad ifade verirken Gopal’in anne ve babası da ifade için gelmiş ve Harki’nin Demodar ve adamlarına ziynet eşyalarını vererek köylüler ile kendilerine işkence etmelerini istediğini söylemişlerdir. Domodar ve adamlarının Gopal’in anne ve babasını dövdüğü video yargıç tarafından da izlenir. İkimizin Yerine 1 Şubat Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 512. Bölüm Özeti

Yargıç görüntüleri izlerken onu çeken Gopal’in arkadaşını korkusuzca davrandığı için över. Asıl sürprizi ise Anant yapar. Akira’nın yıllar önce kardeşini öldürmesine yardım eden adamı bulmuş ve ifade vermesini sağlamıştır. Yargıç bu kadar pisliğin içindeki adama ağırlaştırılmış müebbet hapsi verir. Akira çılgına dönmüş, sağa sola tehditler savuruyordur. Harki de onun yanında olmaya devam ediyor. Akira polisler tarafından götürülürken Harki’den Kundan’a iyi bakmasını ister. En kısa zamanda gelip intikamını alacağını söyler.

Akira giderken Harki arkasından koşar ve yere düşer. Kamli ve Urmila onu kaldırmaya gider. Ancak Harki denen vahşi onlara tepki gösterir. Kamli’nin boynuna sarılıp onu öldürmeye çalışır. Disa ona engel olmaya çalışırken Harki yerden aldığı taşla ona vurmaya çalışır ancak Anandi onu tutar. Bu kadar olaydan sonra hala akıllanamadıysa aklından zoru olduğunu söyler. Ancak Harki akıllanmak bir yana daha da kudurmuştur. Akira hapisteki ilk gününde gardiyanlardan dayak yer.

Anandi ve Dadisa Nmboli için hediye getirirler ve gözlerini kapamasını isterler. Nimboli gözlerini açınca kolye ve küpe görür. Çok sevinen Nimboli onu önce Disa’ya gösterir, ardından Manu ve Abhi’ye gider. Disa hediyeyi neden getirdiniz diye sorarken Dadisa bir tane kızları olduğunu bu yüzden onu mutlu etmek istediklerini söyler. Onlar ayrılınca Disa Nimboli için aldığı bilezikleri yere atar. 1 2020 01 24T004157.762

Harki Akira’yı ziyarete gider ve onu hırpalanmış olarak görür. Bunu yapanlara lanet eder. Harki işçiler paralarını alamadıkları için ayrılmak istiyor deyince Akira evi ve arsayı Deen Dayal’a ipotek etmesini ister. Kundan’ın 2 gün sonra çıkacağını söyler ve ona iyi bakmasını ister. Harki de Kundan’ın intikamlarını alacağını düşünüyor.

Disa Nimboli uyurken kolye ve küpesini çıkarır. Badi haveli insanları paraları ile kızımı alacaklarını zannediyorlar ancak yanılıyorlar diyerek onları pencereden dışarı atmak ister. Bu sırada Anandi kapıyı çalar ve Kamli’nin telefonda olduğunu ve Disa ile görüşmek istediğini söyler. Disa telefona gider ve Kakusa’nın çok hasta olduğunu ve kendisiyle ölmeden görüşmek istediğini öğrenir. Disa oraya Nmboli ile gideceğini söyleyince Jagdiş karşı çıkar. Disa Nimboli’siz ne yapacağını düşünürken ona iyi bakmalarını ister. 2 2020 01 24T004131.947

Anandi geceyi Nimboli ile geçirir. Nimboli sabah uyandığında Dİsa’yı sorar. Anandi onun kakusa için Sorado köyüne gittiğini söyler. Nimboli beni neden yanında götürmedi diye sorar. Dadisa çocukların hastaların yanında bulunmaması lazım diyerek onu ikna eder. Nimboli kolyesinin kayıp olduğunu söyleyerek ağlar. Dadisa onu bulacaklarını söyler.

Harki evi ipotek ettirmek için birsiyle konuşur ve paraları alır. Bu sırada Kamli gelir. Adam kağıtları ona verir. Harki şaşırmıştır. Kamli evi ipotek ettireceğini duyunca ben devreye girdim der. Harki işçilere para veremediklerini söyler. Kamli benim haberim olması gerekiyordu diye annesini azarlar. Harki yakında Kundan’ın geleceğini ve onlara gerekli dersi vereceğini söyler. 3 2020 01 24T004130.972

Nimboli’nin kolyesi hiç bir yerde bulunamaz. Dadisa kuyumcusunu arar ve aynı kolyeden yapmasını ister. Anandi ona sarılırken Dadisa kolyeyi yanlışlıkla Disa’nın almış olabileceğini söyler. Anandi bunu neden yapsın ki hayretle bakar. Harki Kundan’ı almaya gelir ancak müdür Kundan’ın bir çocuğun kafasını kırdığını bu yüzden cezasının en az 15 gün daha uzadığını öğrenir. İkimizin Yerine 1 Şubat Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 512. Bölüm Fragmanı