Hülya Darcan Diriliş Ertuğrul’dan Ayrıldı mı? 31 Ocak İşte Delili

Diriliş Ertuğrul dizisinin 31 ocak çarşamba günü ekranlara gelecek 104. bölümünde Hayme Ana oğulları Sungur Tekin ve Dündar’ı bir kez daha görmek iter; ancak muhtemelen Dündar’dan kara haber alan Hayme ana üzüntüden düşer ve bayılır.

Hayme Ana gibi bir güçlü kadın nasıl intihar etmeye kalkar bilinmez ama Hayme Ana’nın ölümü ile ilgili gerçekler tarihte vardır. Öncelikle eğer Diriliş Ertuğrul 104. bölüm fragmanında yanlış görmediysek Diriliş Ertuğrul senaristleri Hayme Hatun gibi yüce bir kadını intihara karıştırıyorlar. Bu Diriliş Ertuğrul dizisinde gördüğüm en saçma senaryolardan biri. Hayme Hatun onca sıkıntı onca çile çekmiştir ve hiç bir şekilde Allah’ın aldığı canı kendi almak için uğraşmamıştır. Dinine bu kadar bağlı bu kadar alim yetiştirmiş kadın nasıl bir boşluğa düşer de intihara kalkışır anlamak zor.

Diğer taraftan bir ana için alınabilecek en kötü haber kuşkusuz yavrularının kaybıdır. Bu haber en acısı ve en dayanılmazıdır. Dündar Hayme Hatun’un en küçük olduğu için en değerli evladı da odur. Hayme Ana’nın  Dündar’ı obaya döndermek için yaptığı bu hareketler Ertuğrul Beyin Dündar’ı affetmesine yetecek mi? İşte detaylar

Diriliş Ertuğrul Hayme Hatun Ölecek mi?hayme hatun 1

Gerçek tarihte Dündar Bey Ertuğrul Beyin yanında savaşan bir savaşçıdır; bu nedenle Ertuğrul Bey dizi gerçek tarihe uyacaksa Dündar’ı zaten affetmeliydi. Zaten Hayme Ananın rahatsızlıkları olmasa bile Ertuğrul Bey onu ders alması için göndermişti bir gün affedecekti. Kalenin fetih edilmesinden sonra muhtemelen Dündar Bey obaya dönecektir.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Hayme Ana Osman Bey doğmadan ölmeyecektir; Osman Beye kızıl elma düsturunu verecek isim de yine Hayme Hatun olacaktır. Bu durumda Diriliş Ertuğrul dizisinde Hayme Ana’nın eceli ile öleceğe sahnelere daha çok vardır.

Hülya Darcan 2018 2

Hülya Darcan Diriliş Ertuğrul’dan Ayrıldı mı?

Hülya Darcan Diriliş Ertuğrul dizisinden çok yüksek ihtimalle ayrılmayacaktır. Zira Diriliş Ertuğrul dizisi senaryosu gerçek tarihle paralelliği ile bilinmektedir; Hülya Darcan’ın hayat verdiği Hayme Hatun karakteri Çarşamba bölgesinde vefaat etmiştir ve yaşlı bir nine olarak torunlarını yetiştirmiştir. Daha Osman Bey doğacak Hayme Ana onu da büyütecek.