İkimizin Yerine 10. bölüm Özeti 17 Eylül Anandi’ye Büyük Ceza

İkimizin Yerine 10. bölümü ile 17 Eylül pazartesi günü izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine 10. bölümde Dadisa  Bairon’dan Anandi‘ye ceza vermesini ister. Peki Bairon nasıl bir ceza verecek? Detaylar özetimizde

İkimizin Yerine 10. bölüm Özeti

Anandi‘ye sorarlar evet diye başını sallar. Madan Sing hakaret üstüne hakaret eder. Aramızdaki düşmanlığı böylemi sürdürüyorsunuz der. Bairon bir yanlış anlama olmuş, o daha çocuk düşmanlıkla ilgisi yok der. Madan Singh ona inanmaz onları tehdit eder. Basant dayanamaz onu aşağılar. Bairon her şey için özür diler, Madan bir daha olursa affetmem der ve gider.

Dadisa  Bairon‘a Anandi‘ye ceza ver der. Basant da annesini destekler, onun yüzünden ailemiz hakarete uğradı der. Bairon kem küm edince, artık Dadisa‘yı kimse zapt edemez. Bu gece o kız mahzende aç ve susuz kalacak der. Öfkeyle Anandi‘yi kolundan sürükleyerek mahzene kapatır. Anandi‘nin yalvarışlarına bile aldırmaz. Anandi‘nin haykırışı, özürleri iç parçalayacak kadar. Bago huzursuz olur Anandi‘ye bir şey oldu hissediyorum onu ziyarete gidelim der. Kazan onu sakinleştirir oraya gidemeyiz ama yakında Krishna ve kocası o köye gidecek onlar bize haber getirir, biraz da tatlı yollarız der. Anandi mahzende ağlıyor.

Jagdiş mahzene yüksek camdan bakarak Anandi ile konuşur. Aşağı iple poğaça ulaştırır. Anandi ağlayarak poğaçayı fırlatır, istemiyorum burada kalmaycağım evime gideceğim der. Jagdiş yere düşer gürültüyü duyan Dadisa gelir. Etrafı kolaçan eder Jagdiş’i görmez çünkü o saklanmıştır. Sumitra ve Sughna çok üzülüyor ama ellerinden bir şey gelmez. Sughna annesine ben asla senin gibi korkak olmam kimse haksızlık yapamaz derken, Dadisa duyar seni de oraya kapatırsam görürsün der.

Sughna onunla dik-dik konuşunca annesi onu susturur. Dadisa gidince annesi Sughna‘ya sertçe tepki gösterir. Sughna hatasını anlayıp özür diler. Jagdiş olanları arkadaşlarına anlatır. Arkadaşları ona karına senden başkası ceza veremez, babanla bunu konuş karını kurtarsın diye akıl verirler. Jagdiş Dadisa‘yı babasına şikayet eder, buna hakkı yok der.

İkimizin Yerine 17 eylül özeti devam ediyor

Eğer Anandi oradan çıkmazsa bende aç kalıp odamdan çıkmam der. Bairon konuşacağını söyler. Bairon annesini ikna edemez, Jagdiş gelip Dadisa‘ya diklenir kocası benim sana ne der. Dadisa onu kovar, Jagdiş şimdi bir şey yapamıyorum ama büyüyünce bende seni yılan dolu odaya kapatıp 1 ay aç tutacağım der. Bairon oğluna terbiyeli ol der. Anandi mahzende perişan halde, Bago endişelenir Kazan‘a haber var mı der. Kazan hayır yok komşular 2-3 güne gidecek der. Bago rahatlamayınca Kazan işlerimi halledeyim gideriz der, Bago sevinir. Anandi acıkır yere fırlattığı poğaçayı yer. Jagdiş ona su ulaştırır. Sumitra Anandi‘yi düşünerek dalmış.

Dua tepsisinde hata  yapacakken Dadisa onu azarlar. Aile dua ediyorken Anandi hala ağlıyor. Duvarda bi bukalemun görüp korkar annesinin korkunca kullan  dediği madalyonu hatırlar. Ama o da yok. Yine ağlar bağırır kimse korkusundan yanına gelemez. Sumitra kocasına bir şey yapalım onu kurtaralım der. Bairon annemi biliyorsun, çaresizim ne yapayım der. Sen gizlice ona yemek götür der.

Sumitra gizlice ona yemek götürecekken Dadisa onu azarlar tek lafımla oğlum seni kovar der, Bairon da duyar ses etmez. Ona yemek götürmesine engel olur ve kim yemek verirse ellerimle boğazını yüzerim der. Bairon yine ikna etmeye çalışır ama annesi evlatlıktan reddederim diye tehdit eder. Krishna Bagoya gidiyoruz der, Kazan Bago‘ya verdiyi sözden cayar, bize Anandi‘den haber getirin der. Bago çok üzülür Kazan ne gerek var onlar gidiyor zaten der. Sughna da Anandi‘yi görmek ister Dadisa ona izin vermez.

Üstüne bide mahzenin kapısına sandalye koyar sabaha kadar nöbet tutar. Sumitra Anandi için ağlıyor Bairon sakinleştirmeye çalışır. Anandi Dadisa‘ya yalvarır defalarca özür diler Dadisa vazgeçmez Anandi başım çok ağrıyor kapıyı aç der, cadı ona inanmaz sus der. Anandi içerde bayılır. Dadisa orda uyuyor. Jagdiş‘de elinde lando tatlısı koridorda uyuya kalmıştır.

Sumitra onu odasına götürür. Bairon‘da uyumamıştır. Basant ona akıl vermeye çalışır. Ama Bairon Anandi benim kızım o aç ve korkuyorken ben uyuyamam der. Sabah Bairon annesiyle konuşup kapıyı açar. Anandi‘yi ateşler içinde sayıklarken bulurlar. Onu odasına götürüp ilgilenirler. Dadisa ise kendi odasında beli tutulmuş mehlem istiyor. Jagdiş ona gelip dik dik konuşur. Senin yüzünden Anandi çok hasta der. Dadisa numara yapıyor der. Bago‘nun komşuları gelir. Anandi‘yi görelim derler.

Sumitra ne yapacağını bilmez Bairon‘la konuşurken Krishna onları duyar endişelenir. Sumitra soğuk algınlığı diye geçiştirir. Krishna Anandi‘yi görür. Doktor gelir o iyi merak etmeyin der ve ilaç yazar. Krishna Bairon‘u sorgular ne oldu da Anandi bayılacak kadar hasta oldu der. Jagdiş Dadisa‘yı azarladım diye konuşacakken Bairon onu susturur. Onlar kuşkulanır ama belli etmezler. Anandi kendine gelir Sumitra ona komşulara bir şey söyleme der. Anandi anlayamaz hayır yalan söyleyemem her şeyi anlatacağım der.

İkimizin Yerine 17 Eylül Fragmanı