İkimizin Yerine 117 Bölüm Özeti 2 Ocak Dadisa Jagdiş‘e 2. Eş Arıyor. 

İkimizin Yerine dizisi 117 .bölüm özeti ile 2 Ocak çarşamba günü izleyicisi karşısında olacak.  İkimizin Yerine  dizisinin 117. bölüm ünde Dadisa Jagdiş‘e ikinci eş aramaya başlar.

İkimizin Yerine 117. Bölüm Özeti

Dadisa Jagdiş‘i kutsar ona hayır dua eder. Hayatta hep başarılı olacaksın der. Jagdiş Anandi de başarılı olacak mı diye sorar. Dadisa, Anandi ofiste çalışamaz, eğer beni dinlerse o da ev işinde başarılı olacak der. Sana bir şey soracağım der ama sonra vazgeçer.

Ertesi sabah Dadisa ve Teepri mabede gider. Orada Bahambari ile buluşurlar. Bahambari, bana haber eder etmez Jagdiş‘e bir kaç evlilik teklifi aldım der. Teepri çok sevinir. Bahambari onlara bir kaç kızın resmini gösterir. Dadisa tekliflerden hiç birini beğenmez ve daha güzel bir kız ister.

Bahambari ona öyle bir kızı getireceğini söyler. Anandi Sumitra‘dan saçına kurdele takmasını ister. Sumitra sevgiyle yapar. Anandi ona ev işlerinde yardım edemediği için kötü olduğunu söyler. Sumitra Gehna yardım ediyor der. Dadisa‘nın Anandi için dua etmeye gittiğini söyler.

Dadisa ise mabede Jagdiş‘e uygun bir eş bulmak için dua ediyordur. Bahambari bir kız ile babasını getirir. Dadisa kızı beğenir. Bu arada Teepri şal ile yüzünü kapatır. Sonra Teepri sessizce uzağa gider. Dadisa adam ve kızıyla konuşur. Kız, dua için geldiğini zannediyor. Dadisa ona annesini sorar.

Kız, annesiyle (Teepri) son buluşmasını hatırlar. Adam kızını içeri yollar ve karım yok der. Teepri bunu saklandığı yerden izleyip üzülür. Bir süre konuştuktan sonra Dadisa Bahambari‘yi Teepri‘yi aramaya yollar. Adam Teepri kim diye sorar. Dadisa o benim kızım der. Bahambari Teepri‘yi bulamadan geri gelir.

Dadisa kızı kutsayıp gönderir. O kızı çok sevmiştir. Teepri gelir ve onun Jagdiş‘e yakışmadığını söyler. Bahambari Teepri‘nin hallerini sevmez. Dadisa Bahambari‘den diğer kızı getirmesini ister. Diğer kız ve ailesi gelir. Dadisa onları sorgular. Ailesi Dadisa‘ya Jagdiş‘in evliliğiyle ilgili sorular sorunca Dadisa sinirlenir.

Evli torununa kız aradığı için, kızın ailesi Dadisa‘ya sesini yükseltir. Dadisa oradan öfkeyle gider. Dadisa Bahambari‘yi azarlar. Bahambari başka bir kızın resmini gösterir ama çok fakir olduklarını söyler. Dadisa resimleri alır.kimizin Yerine 2 ocak resimleri

Bairon iş için Munimji diye birine bir para çeki verir ve gerekli yerlere göndermesini söyler. Bairon, Jagdiş, Sumitra salondayken Dadisa gelir. Jagdiş onunla çarpışınca elindeki tüm kız resimleri yere düşer ve dağılır. Jagdiş onları görünce merakla Dadisa‘ya bakar.

İkimizin Yerine 117 Bölüm özetinde Jagdiş resimleri yerden alamadan Dadisa onları toplar. Dadisa, Ramchandar‘ın oğluna kız bulmasına yardım ediyorum der. Bairon yutmaz. Anandi Jagdiş‘i çağırınca Jagdiş ve Bairon ona gider. Dadisa ve Teepri yırtar.

Teepri Dadisa‘nın Anandi‘ye baktığını fark eder. Daha sonra Dadisa ile odaya giderler. Teepri ucuz kurtulduk der. Dadisa, bu gün bahane buldum ama bu saklanacak bir şey değil bir gün ortaya çıkacak der.  Ama Jagdiş‘in masum ve güzel bir kızla evlendirmek istiyorum der.

İkimizin Yerine 2 Ocak Özeti

Teepri başka kız buluruz der resimleri bir bir gösterir. Sonunda birini Dadisa‘ya beğendirir. Ama Dadisa o kızı (Teepri‘nin kızı) daha iyiydi der. Teepri hayır ben onları gördüm sonra su içmeye gittim der. Dadisa, resimdeki mi daha iyi, yoksa mabetteki mi gidip iyice görelim der. Teepri kabul eder.kimizin Yerine 117 Bölüm resimleri

Gece, Dadisa Jagdiş‘i uyandırıp ona kız resimleri gösterir. Hangisi daha güzel der. Jagdiş birine iyi der ve Ramchandar‘ın oğlu için mi sordun der. Dadisa evet der. Anandi gelince Dadisa resmi saklamak ister ama Jagdiş, Anandi‘ye de soralım diye resimleri ona gösterir.

İkimizin Yerine 2 Ocak Özetinde Anandi de birini seçer ve onun için üzülür. Ailesinden ayrılacak der. Dadisa onu mutfağa yollar. Dadisa Jagdiş‘e, bu kız Anandi‘den daha iyi değil mi der. Jagdiş Anandi‘nin en iyi eş olduğunu söyler. Bu kız benim gözümde hiç bir şey değil der.

Ertesi sabah Gehna Basant‘a bir liste verir ve Nandu için almasını ister. Basant onu yok sayarak giderken Gehna onu durdurur. Basant işim var der. Gehna, oğlun ile eşine zaman ayıramadığın iş ne der. Basant onu tersleyip giderken kapıda Sumitra‘yı görüp utanır.

Sonra Gehna ağlar ve Sumitra onu teselli eder. Bahambari, Teepri ve Dadisa jiple bir eve gider. Kız babası onları karşılar. Bahambari geliş sebebini açıklar. Adam memnun olur. Adam yatak hastası annesini tanıtır. Kız annesi Bimla, kızını getirmeye gider. Babası kızını över. Kız gelince Dadisa onu dikkatle inceler.

İkimizin Yerine 117 Bölüm Fragmanı