İkimizin Yerine 149 Bölüm Özeti 3 Şubat Jagdiş‘i Çırlçıplak Soydular

İkimizin Yerine 149 Bölüm Özeti Jagdiş’e Araba Çarptı

Gehna elinde mücevher paketiyle aşağı gelir. Dadisa‘ya, borcumla bana baskı yapamazsın, ne düşündüğün umurumda değil der. Sadece Nandu’ya bakmak için kalacağını söyler. Herkes şaşırır. Dadisa onu lanetlemeye devam eder. Dadisa, böyle bir durumda başkalarının önüne çıkmaya cesaret edemezsin diye onu uyarır. Gehna, gelinlerinin gözlerinde saygı kazanmaya çalışsaydın daha iyi olurdun der.

Evde kalmayı reddederek dışarı çıkıp istediğini yapacağını söyler. Basant peşinden gitmek üzereyken Dadisa onu durdurur ve ben Nandu için hepsine katlanırım der. Jagdiş yemek için sıraya girer. Oda arkadaşı ona sigara sunar ve o da sıraya girer. Jagdiş isminin Jagat olduğunu söyler. Ayrıca Jaipur’daki bir kuyumcu ailesine ait olduğunu söyler. Oda arkadaşının ismi de Romi‘dir. Jagdiş, yemek yemeden önce Anandi’yi arar.

Anandi üzgündür. Jagdiş bunu fark eder ve sorgular. Anandi konuyu değiştirir. Romi, yemek bile yerken annene mi soruyorsun diye Jagdiş‘le dalga geçer. Diğer masadan bazı üst sınıf öğrenciler oraya gelir ve Jagdiş‘i rahatsız ederler. Gehna, Nandu’yu beklerken Nandu Mahavir ile gelir. Nandu herkese Mahavir’in ona çarşıdan aldığı oyuncakları gösterir. Gehna, Makhan’a neden geç kaldığını sorar.

Mahavir Nandu’nun geri dönmek istemediğini ve eğlendiklerini söyler. Mahavir, daha sonra Nandu’yu dersten çıkarıp eve getirmeyi düşünür. Gehna, onu şımartmaması için onu uyarır. Nandu’nun öğretmeni gelir. O, müdürün Nandu‘nun devamsızlığı ve derslerdeki dikkatsizliğinden şikâyetçi olduğunu bildirir. Nandu’nun zeki olduğunu ama notlarının düştüğünü söyler.

Öğretmeni Nandu yerine başka biri olsaydı, okuldan atılacağını söyler. Mahavir, öğretmene bağırır. Bairon, endişesini gösterdiği için öğretmene teşekkür eder ve bir daha şikâyet etme fırsatı bulamayacağını söyler. Gehna, öğretmene bundan sonra Nandu ile bizzat ilgileneceğini söyler. Öğretmenden Nandu’nun okulda kimseyle görüşüp, kimseyle gitmesine izin vermemesini ister.kimizin Yerine 149 Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 3 Şubat Özeti

Gehna Mahavir’e üzgünüm ama çocuğu için endişelenen ilk anne değilim der ve gider. Sumitra Gehna‘ya yanlış yaptığını söyler. Gehna, ben öyle düşünmüyorum der. Sumitra onu anlamaya çalışır. Gehna, bunca yıldır biliyoruz ki, Dadisa ve Basant kadınlara asla saygı duymaz ve hatta insanları düşünmezler der. Gehna, Sumitra’nın düşüncesi ile arasında büyük bir fark olduğunu, onun gibi olamayacağını söyler.

Seni bundan sonra bana destek olmaya zorlayamam der ve kapıyı kapatır. Sumitra üzgün. Anandi onu rahatlatmaya çalışır. Anandi, sen Jagdiş’in başı derde girince de konuştum ve cezalanması gerektiğini söyledin, çünkü onun iyiliğini istiyordun der. Sumitra, kimseye yanlış ve ya doğruyu söyleyemeyecek kadar genç olduğunu söyler. Mumbai’de, gençler bir kızı rahatsız eder ve onun üzerine kovalarla su dökerler.

Jagdiş oraya gelince Gauri’yi görür. Gençler, Gauri’nin dans etmesini isterler. Gauri onu ıslatmaya çalışan birine tekme atar. Gençler onu tokatlamak isterken, Jagdiş sinirli halde onu durdurur. Genç Jagdiş’e ismini ve nereli olduğunu sorar. Jagdiş, memleketim Rajasthan ismim de Jagat der.

İkimizin Yerine 3 Şubat özetinde Gençler Jagdiş‘i çok kötü aşağılar ve döverler. Gauri çırpınır ama yardım edemez. Jagdiş‘e sari giydirip kırmızı ruj sürmek isterler. Jagdiş izin vermeyince adamlar Gauri‘nin kolunu tutar. Jagdiş mecburen pes eder. Sonra iç çamaşırına kadar soyundururlar. Jagdiş‘i o halde tüm okulu gezdirirler ve bir sınıfta iç çamaşırını da çıkarırlar. Öğrencilerin önünde Jagdiş yıkılır.

Daha sonra onu serbest bırakırlar. Berbat ve perişan bir haldedir. Gauri ağlar. Gauri ona kıyafetlerini verir ve gider. Anandi mutfakta endişeyle titrer ve Dadisa bunu görür. Dadisa sağlıklı beslenince midene dokundu diye laf sokar. Sumitra Anandi‘ye ne olduğunu sorar. Anandi, Jagdiş’in sabahtan beri aramadığını söyler. Sumitra’dan onu aramasını ister. Akşam, Jagdiş odasında yıkık bir halde maruz kaldığı aşağılamayı hatırlar.kimizin Yerine 3 Şubat resimleri

Jagdiş, ağlayarak çantasından Anandi ile çekildiği resmi bulur ve arkasındaki yazıyı okur. Anandi onun mutlu olması gerektiğini, öfkesini kontrol etmesini, herkesle arkadaş olmasını ve kendine iyi bakmasını yazmıştır. Jagdiş kendisini resimden koparıp atar. Otelden ayrılırken dışarıdaki o gençleri görür. Gençler onunla daha fazla alay ederler. Jagdiş gider.

Ertesi sabah, Anandi Nandu’ya ders öğretirken Nandu Jagdiş’i özlediğini söyler. Anandi üzülür ama sonra toparlar. Gauri otele gelip Jagdiş’i sorar. Gençler o sırf senin yüzünden gitti derler. Gauri dersten sonra onu aramaya gider. Jagdiş deniz kenarında otururken Anandi onu arar ama Jagdiş açmaz. Anandi endişelidir. Sumitra onu teselli eder. Sumitra, Anandi’yi mutlu etmek için Phuli ve Sugna’yı çağırır. Gauri Jagdiş‘i trafiğin ortasında dalgın bir halde dururken bulur ama ona yaklaşamadan Jagdiş‘e araba çarpar.

İkimizin Yerine 149 Bölüm Fragmanı