İkimizin Yerine 17. Bölüm özeti 24 Eylül Champa Hamile

Kanal 7’nin sevilen dizisi İkimizin Yerine 17. bölümü ile  24 eylül pazartesi günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine 17. Bölüm de Champa  hem hamile kalacak hemde terk edilecek; bakalım Anandi Champa’ya yardım edebilecek mi? İşte İkimizin Yerine  24 Eylül Özeti

İkimizin Yerine  24 Eylül Özeti

Bago ateşin üstünde kızına yemek yapıyor. Kocasına servis yaparken, Anandi onun işini devam ettirir. Bago kızının eli yanar diye endişelenir ve sen yapma der. Ertesi gün Bago Anandi‘yi uyandırmaya gelir ama Anandi çoktan uyanmıştır. Bago sana helva yapacağım der. Anandi Bago‘dan önce helvayı yapar. Bago onu görünce şaşırır. Anandi kaynanamdan öğrendim ve ne zaman helva yapsam Dadisa bana para veriyor der. Bago kızıyla gurur duyar ve duygulanır. Anandi Krişna ile koşturur ve eğlenir.

Basant içki içerken Gehna odaya ürkerek girer. Basant kapıyı kapatır Gehna‘ya yaklaşır. Gehna çok korkuyor. Anandi köyünde iyi vakit geçiriyor çok eğleniyor. Öğretmen Jagdiş‘e matematik sorusu sorar, Jagdiş dalgındır ve cevap veremez. Arkadaşları onunla alay eder. Anandi Phuli ile mango toplamaya giderken Champa‘nın annesiyle karşılaşır. Toplayıp sana da veririm teyze deyip gider. Jagdiş arkadaşlarıyla buluşur. Arkadaşları onunla yine dalga geçer Jagdiş sinirlenir ve gider.

Anandi dönüşte Champa‘nın annesine mango verir. O esnada Champa gelir herkes şaşırır. Babası Champa‘yı yere iter hangi yüzle geri geldin defol git der. Champa annesine sarılır affet diye yalvarır. Annesi ona neden kaçtın bizi rezil ettin der. Babası kaçtığın erkek nerede der. Champa o beni bırakıp gitti ben hamileyim der. Babası ona vurmak ister ama annesi o hamile vurma onu eve götürelim der. Babası asla ne bu, ne de onun günahı evime giremez der. Eşi ona biz yardım etmezsek o kurda kuşa yem olur der.

Champa‘nın babası niye onun için endişeleniyorsun, o senin kanından değil der. Annesi sadece doğurmakla anne olunmaz der. Babası bunun yüzünden şerefim ayaklar altında diyerek Champa‘ya tokat atar. Annesi Champa‘ya git buradan, kimse sana yardım etmeyecek der. Babası sen bizim için ölüsün der ve kızını kovar. Eşine de eğer onu yine korursan seni de kovarım der. Anandi Champa‘ya yardım etmek isterken, Kazan onu durdurur eve götürür.

Anandi Champa‘ya olanları Bago‘ya anlatır. Bago o kız çok kötü şeyler yaptı der. Eğer bir kız kocasından başka biriyle kaçarsa bu büyük günahtır ve babasının başı aşağı iner der. Anandi peki bunda Champa‘nın ailesinin suçu yok mu, bunu ona anlatsaydılar o da kaçmazdı der. Bago sana laf yetiştiremiyorum tek ricam o kızla görüşme uzak dur yeter der. Krişna Bago‘yla Champa‘nın yaptıklarını konuşur. Köyün kenarında bir mabedin kâhini ona izin vermiş orda kalıyor der. Bago o kâhin delirmiş olmalı der.

Anandi Phuli‘ye mabede gidip onu görelim der. Phuli akşam gideriz der. Köy halkı bu günahı köyümüzde tutamayız onun başını keselim diğer kızlara ibret olsun derler. Köy ağası (Sarpanch) onu öldürelim ve tüm köy ahalisi bunda ortak olsun diye karar verir. Anandi kaçori pişirir ve babasına ikram eder. Babası duygulanır ve ağlar, Anandi‘yi eliyle yedirir. Kazan yemeği beğenir ve Anandi‘ye para verir. Phuli Anandi‘ye köy ahalisi Champa‘yı bu gece öldürecek der. Anandi onlardan önce mabede varıp Champa‘ya haber verelim der.

Tüm parasını toplar, biraz kaçori de alır Champa‘ya veririz der ve giderler. Köy halkı Kazan‘ı, Champa‘yı öldürmeye ortak ol diye çağırır. Kazan tamam o suçlu, ama onu öldürmek günah ben gelmiyorum der. Köy ağası ona kork ak der ve en iyisi sen karının elbiselerini giy dolaş diyerek Kazan‘ın gururunu incitir. Bago Anandi‘nin odasında olmadığını fark eder ve çok endişelenir. Köy halkı azgınca mabede gidiyorken Anandi‘ler de onlara gözükmeden mabede yetişmeye çalışıyor. Anandi‘ler Champa‘yı dua ederken bulur ve onu durumdan haberdar ederler. Anandi ona parayı ve kaçoriyi verir hemen kaç der. Kâhin Champa‘ya adamlar geldi der. O esnada dışarıda adamların sesleri duyulur.

İkimizin Yerine 17. Bölüm özeti devam ediyor

Kâhin Anandi‘lere de saklanmalarını söyler. Adamlar her tarafa dağılıp Champa‘yı arar. Kazan da mabede gelir. Anandi‘yi göremeyince belki Phuli‘lerdedir diye düşünür ve buna ümit eder. Köy ağasının emriyle kâhin getirilir. Ona Champa‘nın yerini sorarlar. Kâhin bilmiyorum der ama adamlar ona inanmaz. Anandi ve Phuli dışarda gizli bir köşeden olanları seyrediyor. Kâhin onlara Champa‘nın yerini söylemediği için, ağa onun kafasına sopayla vurup bayıltır. Köylüler onu mabedin dışına çıkarıp dövüp öldürelim derler.

Kazan o bir kâhin onu öldürmek büyük günah diye engel olmak ister. Adamlar onu dinlemez ve kâhini acımasızca döverler. Kazan ağaya yalvarır ve onu öldürmezler. Ağa mabedin kapılarını kapattırır anahtarı da kendisi alır. Herkes dağılır, Kazan kâhinle ilgilenirken yerde Anandi‘nin halhalını bulur ve Anandi‘nin oraya geldiğini anlar. Anandi giderken mabede gördüklerini düşünüyor. Anandi eve gelir gelmez ailesi onu sorgular. Anandi ağlıyor, Kazan ona halhalı gösterir. Anandi ayağına bakar ve halhalın biri eksiktir.

Kazan Anandi‘ye kızar ve halhalı mabede bulduğunu belirtir.  Kazan Anandi‘ye senin Champa‘ya yardım ettiğini görseydiler seni de öldürürdüler der. Ailesi Anandi için çok endişelenmiştir ve onu bu yüzden azarlarlar. Bago Anandi‘ye, kaynanangil seni 1 kere affettiler ama her defasında affedecek değiller, kendini tehlikeye atmamalısın derler. Anandi annesine sarılır ve biz Champa‘nın hayatını kurtardık o öle bilirdi der. Ailesi daha fazla üstelemez Anandi‘yi odasına yollar. Sughna Jagdiş‘in yazdığı mektubu alıp okumak ister Jagdiş ona kızar. Sughna neden sinirlisin der. Jagdiş Anandi‘nin adresini bilmediğim için mektubu ona ulaştıramıyorum der.

Anandi mabede gördüklerinden çok etkilenmiştir ve tüm gün odasından çıkmamıştır. Bago Kazan‘la bu durumu konuşurken köy ağası (Sarpanch) onlara misafir gelir. Anandi‘nin köyde olduğunu duymuş ve onu görmeye gelmiştir. Dadisa‘lara da hediye yollayacağını söyler. Anandi iyi bir kız onu iyi yetiştirmişsiniz der. Champa köyümüzün adını lekeledi, böyle devam etseydi kimse bizim köyden kız almayacaktı der. Bu yüzden dün o kâhini dövdük ve köyden kovduk der.

Anandi gelir ve Sarpanch onu yanına çağırır. Anandi dün  Sarpanch‘ın kâhine yaptıklarını hatırlar ve hayır yanına gelmek istemiyorum sen kötü adamsın der. Siz dün gece mabede Champa‘yı öldürmeye gittiniz ama onu bulamayınca kâhini dövdünüz der ve oradan gider. Bago kızımı affedin şimdi özür diletirim, onu kendi kızınız gibi mazur görün der. Sarpanch ayağa kalkar gerek yok, ben Anandi‘yi kendi kızım gibi görüyordum ama geçmişte de Champa‘nın kaçmasına onun yardım ettiğini unutmuşum der.

Eminim ki dün gece de Champa‘ya o yardım etmiştir der. Kazan hayır benim kızım dün hiç evden çıkmadı der. Sarpanch öyleyse dün mabede olanları nerden bildi der. Kazan kıvırmaya çalışır ama Sarpanch bana laf anlatma git kızını doğru yola getir. Ailesinin evinde bunları yapan, kocasının evinde neler yapmaz der ve ayrılır.

İkimizin Yerine  24 Eylül pazartesi günüde Kazan Bago‘ya Anandi‘yi buraya getirmekle yanlış yaptık der. Bago git dünürlerle konuş ve Anandi‘nin Puja bayramını onlarla geçireceğini söyle der. Kazan kabul eder, Bago kızını doyasıya şımartamadığı için Champa‘yı suçlar ve ona beddua eder. Sughna bir defterden gizlice Anandi‘nin adresini ararken Jagdiş de gözcülük yapar. Sughna adresi bulur Jagdiş de onu not alır.

Jagdiş giderken babasına yakalanır. Bairon ona arkasında ne sakladığını sorar. Jagdiş kıvırmaya çalışır ama başaramaz. Bairon eşine mektup yazıyorsun ve benden saklıyorsun der. Ama bunu yapmana gerek yok çünkü Anandi eve dönüyor der. Jagdiş sevinir. Bairon Anandi‘yi almaya gidiyor Sumitra Jagdiş‘i de götürmesini ister Jagdiş de evet baba beni de götür der. Bairon kabul eder beraber giderler. İkimizin Yerine 17. Bölüm özeti

İkimizin Yerine 17. Bölümde Gehna Basant‘a çay getirir ve gitmek isterken Basant nereye gidiyorsun, çay sadece seni buraya getirmek için bahaneydi ben seni görmek istiyordum der. Neden benim yanımda oturmuyorsun diyerek Gehna‘yı sıkıştırır. Gehna‘ya kapıyı kapat der. Gehna işim var diye kaçmak ister. Çünkü ondan çok korkuyor. Basant onu kolundan çeker ve ben senin kocanım sen bu eve benim için gelin geldin git kapıyı kapat gel der.

Gehna yine çok işim var diye çıkarken kapıda Dadisa‘yla karşılaşır. Dadisa içeri gelir ve Basant‘a neden solgun ve gergin görünüyorsun sana ne oldu der. Elimden geleni yaptım aceleyle seni evlendirdim ki mutlu olasın. Eşin seninle ilgilensin seninle hayatı paylaşsın istedim der. Ama görüyorum ki o seninle ilgilenmiyor der. Basant Gehna hâlâ benden korkuyor ve bana alışamadı, yabancı gibi davranıyor der.

İkimizin Yerine 17. Bölüm Fragmanı