İkimizin Yerine 182. Bölüm Özeti 8 Mart Dananın Kuyruğu Koptu

İkimizin Yerine 182. bölümde sonunda Jagdiş ve Gauri evlenir ve ailelerinin karşılarına çıkarlar. İşte İkimizin Yerine dizisinde dananın kuyruğunun koptu 8 Mart özeti.

İkimizin Yerine 182. Bölüm Özeti

Gauri, ailesini Jagdiş ile evliliğini kabul etmeye ikna eder. Sonra bu müjdeyi Jagdiş‘e söyler. Gauri‘nin ailesi Jagdiş‘i kutsar. Jagdiş nikâh işlemleri için belediyeye gider. Fakat Jagdiş‘e 1 aydan önce bir tarih vermezler. Jagdiş ne yapacağını düşünürken, tüm bunları gözlemleyen bir görevli, Jagdiş‘e, onu ihya ederse ertesi gün evlenmesine yardım edeceğini söyler.

Parası olmayan Jagdiş, Dadisa’nın ona çocukken verdiği madalyonu mecburen verir. Görevli, ertesi gün her şeyin hazır olacağına söz verir. Anandi gece ders çalışırken Dadisa gelir ve gelecekteki çalışmaları için ona bir kalem hediye eder. Anandi mutlu. Sabah, Jagat, Gauri ve ailesi belediyeye gider ve uygun belgeleri imzalar. Nikâh memuru, yasal olarak evli oldukları için onları tebrik eder.

Jagat ve Gauri birbirine çelenk takar. Gauri’nin ailesi onları kutsar. Bu arada Anandi düğün elbisesini görür ve üstüne tutarak Jagdiş‘le anılarını hatırlar. Anandi sindursuz haline üzülürken, Jagdiş mabedde Gauri’ye sindur sürüp mangalsutra takar. Anandi mutfakta dalgınlıktan parmağını keser. Sumitra ve Gehna yarayı sararken, Dadisa Anandi’nin haline üzülür.

Gauri odasına girince Jagat vantilatörü açar ve Gauri‘nin başına çiçek yağar. Gauri mutlu. Gauri, Jagat’ın ailesinin duasını alma arzusunu ifade eder. Çünkü hiçbir zaman ilişkilerini onarmaya çalışmadığını hissetmek istemiyor. Jagat, ailesinin kabul edeceğini düşünmüyor ve gitmeyi reddediyor. Ama Gauri, ısrarla en azından denemeleri gerektiğini söyler.

Gauri, yasal olarak karınım, bu yüzden ailene beni seçtiğini söylemeni istiyorum der. Saklayarak yanlış bir şey yaptığını hissetmek istemediğini ve ailesinin önünde Jagdiş‘in onu kabul etmesinin önemli olduğunu söyler. Sonunda Jagdiş pes eder. Dadisa, evin huzuru için bir Puja töreni ayarlar. Jagdiş ve Gauri eve yaklaşırken Dadisa ve ailesi Puja yapar. Puja biter bitmez Jagdiş ile Gauri el ele eve girerler. Bunu gören herkes şok olur.

Anandi, el ele tutuşmalarını fark eder. Pandit teşekkür edip gider. Jagdiş içeri adım atarken, Bairon ona dur der. Jagdiş, seni görmeye gelmedim, siz benimle olan tüm ilişkinizi kopardınız, ama burada hala beni sizden sayan ve beni düşünen biri var der. Dadisa‘nın adını söyler. Jagdiş bir adım atarken, Dadisa gelinlerine yabancıların yanında, düzgün bir şekilde kapanmalarını söyler.

Gauri ve Jagdiş bu yoruma üzülür. Jagdiş Dadisa’nın ayağına eğilir ama Dadisa geri çekilir ve Jagdiş’e sert bir tokat atar. Herkes şok. Dadisa Jagdiş‘in yakasına yapışır ve benim seni kutsayacağımı nasıl düşünebilirsin, beni tanımıyor musun diye sorar. Ayrıca, o kızı gelini olarak kabul etmeyeceğini belirtir. Anandi ile evli olduğunu belirtir ve tüm gelin haklarına Anandi‘nin sahip olduğunu, sokaktan getirdiği herhangi birinin sahip olmadığını söyler.

İkimizin Yerine 182. Bölüm özetinde Jagdiş, sokaktan getirmediğini, onunla evlendiğini ve karısı olduğunu belirtir. Onu yıllar önce benim için sen seçmiştin der. Gauri’nin Gudiya olduğunu söyler. Ardından, Dadisa geçmişte Jagdiş ile Gudiya’nın düğününü ve onu kabul ettiğini hatırlar. Ailedeki diğer herkes düğün olaylarını hatırlar. Dadisa‘nın kalbi kırılır ve Tanrı yıllar önce yaptığım bir hatayı nasıl cezalandırabilir der. Gerçekten çok kırgın, yere düşer ve kendini suçlar.kimizin Yerine 8 Mart resimleri

Gauri, Dadisa’nın onu gelini olarak kabul etmesi için geldiğini söyler. Basant, Jagdiş’e, o kızla evlenmesinin geçmişte bir hata olduğunu bilmesi gerektiğini söyler. Konsey, evliliğin geçersiz olduğuna karar verdi der. Bu ilişkiyi kabul edeceğimizi nasıl düşündün diye sorar. Basant, Jagdiş’e, evde istenmediği için aileye yüzünü göstermemesini ve gitmesini söyler. Sumitra, da Jagdiş’ten huzurlarını bozmamasını ve gitmesini ister.

Yanındaki kızı da götür, onunla ilişki kurdun ama bu evin gelini sadece Anandi ve her zaman böyle olacak der. Gauri, Sumitra’ya kendi oğluna bunu neden yaptığını sorar. Doğru olan bu olduğu için duanızı almaya geldik der. İkinci kez evlendik çünkü kalbimizin isteği buydu der. Gauri, ilişkilerinin doğru ve kutsal olduğunu söyler. Buraya, insanların bizi parmakla göstermelerini istemediğimiz için geldik der.

İkimizin Yerine 8 Mart Özeti Devam Ediyor

Kocama parmak uzatanlara tahammül edemem der. Jagdiş, Gauri’ye bu yüzden buraya gelmek istemediğini, buradaki insanların ilişkilerini anlamayacaklarını söyler. Bairon, ailedeki kimse evliliğini kabul etmeyeceği ve artık evde Jagdiş veya eşine yer olmadığı için gitmelerini söyler. Bu noktada Anandi Bairon’a hayır der. Herkes şok.

Anandi, Bairon‘a, Jagdiş ve Gauri‘yi kovmamasını söyler. Olanlar Jagdiş’in suçu değil, Bairon’un suçudur der. Bu, bizi çocukken evlendirmenizin cezasıdır der. İlişkiler, büyüdüğümüzde yapılır ama bizimkisi kelimelerin anlamını bile bilmediğimiz bir zamanda yapıldı der. Evliliğin, iki kişinin bir araya gelmesi anlamına geldiğini, bunun anlamını bilmeyen çocukların nasıl evleneceğini söyler.

Büyüdükçe ilişkimiz süremedi, çünkü içinde herhangi bir duygu yoktu, sadece 7 yemin etmek yeterli değil der. Dadisa sıkıca göğsünü tutuyor. Anandi, bir kişinin zevkleri diğerininkiyle eşleşmezse her şey biter, eğer Jagdiş hayat arkadaşını seçtiyse, o zaman neyi yanlış yaptı, neden herkes üzgün der. Gehna yanlış olduğunu söyler.

Jagdiş‘i sadece çocuk evliliği için suçlamıyoruz der. 5 yıl sensiz kaldıktan sonra bile hala seninleydi, o zaman çocuk değildiniz, Jagdiş hâlâ seni seviyordu, ikinizin bir ilişkisi oldu ve bu dönemde Jagdiş’in seninle ile hiçbir sorunu yoktu, sorunlar hayatına başkası girince ortaya çıktı der. Jagdiş hata yaptı çünkü ilişkisini kurtarabilirdi der.

Jagdiş, hatalarını ört bas etmek için suçu sana atmaya çalışıyor der. Jagdiş‘e, bazı küçük eksiklikler nedeniyle eşinden ayrılmak doğru mu, senin hiç eksikliğin yok mu diye sorar. Doğru, bazen eşimizden istediğimiz her şeyi alamıyoruz, ama birbirimizi önemsiyorsak hatalarını kabul ediyoruz, ona sarılıyor ve bir anlayışa varıyoruz der.kimizin Yerine 182. Bölüm resimleri

Sizin evliliğinizde sorunlar ortaya çıkınca, Anandi bunu onarmak için, Jagdiş’in olmasını istediği gibi olmaya çalıştı, şimdi bile yapıyor der. Gehna, Jagdiş’e gider ve Anandi seninle aynı seviyede değil, ama sen bunu düzeltmek için bir şey yapmaya çalıştın mı diye sorar. Öfkeyle Jagdiş‘e, sen onun sana layık olma seçeneğini bile düşünemedin, çünkü asıl senin Anandi‘yle birlikte olmaya gücün yoktu der.

Gehna Jagdiş’e Anandi’ye layık olmadığını söyler. Anandi’nin sahip olduğu nitelikler sende yok der ve Gauri‘yi göstererek onun niteliklerini başka kimsede bulamazsın der. Anandi, bu tür kelimelere gerek olmadığını söyleyerek araya girer. Jagdiş artık Gauri ile yasal olarak evli, Gauri onun yasal karısı, Jagdiş’in beninle olan evliliği geçersizdir, çünkü bu bir çocuk evliliğidir der.

Bizim evliliğimiz geçerliyse, Gauri ve Jagdiş‘in de evliliği geçerli, çünkü bizim gibi onlar da çocukken evlendiler der. Şimdi hepiniz çocuk evliliğinin sonucuyla karşı karşıyasınız, o zaman herkes Jagdiş ve Gauri’yi kabul etmelidir der. Sonra Anandi, Jagdiş’e gelir ve çocukluğundan beri evli olduklarını söyler. Onu çocukluktan beri seviyor ve her zaman onu sevecek.

İkimizin Yerine 8 Mart özetinde Jagdiş’in onu sevmemesi önemli değil. Şu andan itibaren herkes Gauri‘yi bu evin gelini bilecek deyip odasına gider. Hepsi şok. Dadisa’nın kalp acısı artar. Sonra Gehna öfkeyle Gauri’ye eğitimli ve zekisin, bir kızın hayalini ve neredeyse her şeyini aldığını anlayamadın mı diye bağırır.

Anandi’nin zor zamanında sana yardım eden kız olduğunu bile-bile bunu nasıl yapabildin, ailen seni kapımıza bıraktığında seninle Anandi ilgilendi. Bir insan nasıl bu kadar bencil olabilir diye sorar. Gauri tepkisizce dinler. Jagdiş öfkeyle Gehna’ya bağırır ve karımla bu şekilde konuşamazsın der.

Gauri‘nin sana cevap vermemesi, sana ona bu şekilde bağırma hakkın olduğu anlamına gelmiyor der. Basant ona, yengesiyle böyle konuşmasının doğru olmadığını söyleyerek bağırır. Jagdiş, Basant’a da cevap verir. Bairon kendini tutamaz ve Jagdiş’i tokatlamak ister. Jagdiş onun elini havada tutarak kendini korur.

Hepsi şok olur. Sumitra gözlerine inanamaz ve öfkeyle Jagdiş’i geri iterek gitmesini ister. Neden geldin, artık oğlum olmadığını biliyordun der. Oğlum olamazsın der. Gauri acı bir şekilde Sumitra’ya cevap verir. Jagdiş gelmek istemedi ama buraya gelmesi için ben ısrar ettim, çünkü onunla ilişki kurdum ve şimdi ailesiyle ilişki kurmak istiyorum der.

Hiçbir suçum yokken çocukken reddedildim der. Sonra acı çeken Dadisa’ya gelir. Dadisa‘ya, bizi bir ilişkiyle bağlayan kişi sendin şimdi neden benim için adalet yapmıyorsun der. Bu sırada Anandi çantasıyla birlikte gelir ve gitmek ister. Bairon ve Sumitra, gitmek zorunda olmadığını söyleyerek onu durdurmaya çalışır. Fakat Anandi onları dinlemez ve herkesin Jagdiş ve Gauri’yi kabul etmesi gerektiğini söyler.

Burada kalamam, gitmek zorundayım der. Kapıya gider ve o sırada Dadisa, Anandi’ye seslenerek onu durdurmaya çalışır ama Dadisa dayanılmaz acı çekerek bayılır. Hepsi şok olur ve Dadisa’ya geri döner.

İkimizin Yerine 182. Bölüm Özeti

İkimizin Yerine 182. Bölüm Özeti 8 Mart Dananın Kuyruğu Koptu (1 Yorum)