İkimizin Yerine 180. Bölüm Özeti 6 Mart Gauri Gerçekleri Öğrenir

İkimizin Yerine dizisi 180 bölüm de Gauri Jagdiş’in gerçek adının Jagat olduğunu ve onun Jaipur’lu olduğunu öğrenir. İşte İkimizin Yerine 6 Mart özeti. Yeni bölümde Gauri tüm gerçekleri öğrenecek.

İkimizin Yerine 180. Bölüm Özeti

Dadisa gecenin köründe salonda oturup Anandi ve Gehna’nın Jagdiş’in geri dönmeyeceğini söylediğini hatırlar. Gözlük zinciri kopar ve Dadisa, Jagdiş’in hediyesi olduğunu hatırlayarak ağlar. Jagdiş‘i aramak üzereyken Bairon’un uyarısını hatırlar. Dadisa kararsız kalsa da sonunda Jagdiş’i arar. Jagdiş, ev numarasını görünce isteksizce cevaplar.

Dadisa, onun sesini dinleyip susar. Jagdiş, arayanın Dadisa olduğunu anlar. Onunla konuşmaya çalışır ama Dadisa ağlar ve kapatır. Dadisa ağlayarak, Jagdiş’le kendi kendine konuşur. Jagdiş, Gauri’nin mektubunu okuyup okumadığını merak eder. Gauri, Lal ile buluşmak için Jaipur’a gider. Lal ve karısı onu görmeye çok sevinir.

Gauri, Lal’e Jagat’tan habersiz geldiğini söyler. Jagat’ın ailesiyle görüşmek için ondan yardım ister. Lal onu oyalamaya çalışır, ama Gauri, Jagat’ın ailesine soracak çok sorusu olduğunu söyler. Karısı, Lal’e, Gauri‘ye Jagat’ın gerçek adresini vermesini söyler. Gauri’nin kafası karışır. Lal Gauri’ye Jagat’ın adresini verir. Gauri adresi görünce şok olur.

Jetsar‘da çocukluk anılarını hatırlar ve şok olur. Lal, Gauri’ye Jagat’ın evinin Jaipur’da değil Jetsar’da olduğunu söyler. Gauri, Jagat bana yalan mı söyledi diye sorar. Lal, Jagat’ın evine gidince tüm gerçeği öğreneceğini söyler. Gauri gider. Lal, Jagat’ı aramaya çalışır, ama karısı onu durdurur. Artık Gauri gerçeği öğrendi ve sen Jagdiş’e yardım etmemelisin der. Gauri, Lal’in sözlerini hatırlayarak şaşkınlıkla yürür.

Jagdiş, sabah mektubu okuyup onu affettiğini umarak Gauri’yi arar. Gauri öfkeyle kapatır ve Jetsar otobüsüne biner. Yolda, bazı sokakları hatırlayıp üzülür. Anandi okula gider. Bu arada Gauri, bir köylü kadına yol tarifi sorar. Kadın onu Dadisa‘nın malikânesine götürür. Yoldan geçerken, Anandi‘nin öğretmenlik yaptığını görürler.kimizin Yerine 6 Mart resimleri

İkimizin Yerine 180. Bölüm özetinde Gauri ona Nandini der. Kadın, yanılmış olması gerektiğini ve onun malikânenin en küçük gelini Anandi olduğunu söyler. Anandi, Jagdiş’in karısıdır, Jagdiş, doktor olmak için şehre gitti ve hiç geri gelmeyebilir der. Gauri, Jagat’ın bir resmini kadına gösterir.

Kadın resmi doğrular. Gauri şoklarda. Jagat’ın şimdiye kadar söylediği tüm yalanları hatırlar. Gauri malikâneye gelir ve çocukluğundaki aynı ev olduğunu hatırlar. Kapıyı açar ve çocukluğundaki bütün olayları hatırlar. Gauri‘nin nefesi daralır.

Aile resmini görünce ona yaklaşır ve Dadisa’nın onu çocukken evlendirdiğinde yaşanan olayları resmin içinde görür. Korkup geri çekilirken, kanepelere ve masaya çarpar. Sonra Jagdiş ve Anandi’nin Dadisa ile olan resmini görür ve Jagdiş’i hatırlar. Bu arada Dadisa arkadan ona kimsin diye sorar. Gauri onu görünce daha çok korkar ve kaçar. Dadisa dur diye bağırır ama Gauri dinlemez.

İkimizin Yerine 6 Mart Özeti Devam Ediyor

Dadisa Makhan’ı çağırır ve ana kapıya bakmadığı onu azarlar. Jagdiş odada Gauri‘ye yazdığı mektubu bulur. Şok olur ve Gauri’nin okuyup okumadığını düşünerek gerilir. Anandi, Dadisa’ya masaj yapmak için odasına yağ getirir. Dadisa onu durdurur ve şimdi derslerine yoğunlaşması gerektiğini söyler. Sınavda iyi notlar almalısın, böylece köydeki itibarın artacak der. Anandi mutlu olur ve yağı yerine koyup Dadisa’ya sarılır.

Dadisa onu gıdıklar ve Anandi gülerek gider. Dadisa, çok acı çektiği için tanrının onu kutsadığını söyler. Gauri ailesinin evine döner. Kapıyı çalmadan önce gözyaşını ve terini silerken elbiseye sindur bulaşır. Gauri öfkeyle sinduru da siler. Sonra kapıyı çalar. Babası onu görmesine sevinir. Annesi kötü halini görünce her şeyin yolunda olup olmadığını sorar. Gauri, acı bir şekilde annesine sarılıp ağlar.

Onları özlediği için görmeye geldiğini söyleyip odasına gider. Annesi şok olur. Gauri, odada her şeyi hatırlar ve bağırarak acı bir şekilde ağlar. Yerde uzanır, ayağa kalkıp düğün elbisesini çıkarır, çocukluk evliliğini ve iptalini hatırlar. (çok acıklı bir sahne). Ailesine olan hakareti ve sonra tekrar Jagdiş ile karşılaşmasını, ona aşık olmasını hatırlar ve kıyafetlerini yırtar. Bilezikleri atar ve sonra sindurunu görür.

 İkimizin Yerine 6 Mart özetinde Jagdiş’in ona sindur sürdüğünü ve ona ne kadar güvendiğini hatırlar. Sinduru öfkeyle atar ve Jagat bunu bana nasıl yaptın, sana güvendim ama bana ihanet ettin der ve tekrar ağlar. Gece, Gauri’nin odası sanki bomba düşmüş gibi dağınıktır. Gauri bir heykel gibi oturmuş. Jagdiş onu arar. Gauri açınca Jagdiş rahatlar ve iyi misin, sağ salim vardın mı diye sorar. Gauri, iyiyim, evimdeyim ve asla geri dönmeyeceğim der. Ailemle yaşamak istiyorum ve senden de nefret ediyorum deyip kapatır. Jagdiş şok olur.kimizin Yerine 180. Bölüm resimleri

Jagat, Gauri gerçeği mi öğrendi diye merak eder. Sürekli Gauri’yi aramaya devam eder. Gauri cevap vermez ve ağlar. Sabah Gauri’nin annesi kapısını çalar. Gauri hızla odasını temizler ve kapıyı açar. Annesi ısrar etse de Gauri bir şey yemez ve yalnız kalmak istediğini söyler. Annesi bir sorun olduğunu düşünür. Kocası onu teselli eder ama kendisi de endişelidir.

Okul müdürü Anandi’nin tıbbi koleje giriş sınavına başvuru formunu eve getirir. Herkes heyecanlanır. Dadisa, Sumitra ve Gehna’ya, Anandi’ye hiç çalıştırmamalarını ve yardım gerekirse onu çağırmalarını söyler. Gauri, bir göl kenarında Jagdiş ile anılarını hatırlarken Jagdiş ona yaklaşır.

İkimizin Yerine 180. Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine 180. Bölüm Özeti 6 Mart Gauri Gerçekleri Öğrenir (1 Yorum)