İkimizin Yerine 183. Bölüm Özeti 9 Mart Tüm Aile Gauri‘ye Karşı

Evde herkes Dadisa’nın fenalaştığını görünce panikler. Gelinler, Dadisa’yı kendine getirmeye çalışır. Jagdiş yardım etmeye çalışırken Basant sana ihtiyacımız yok der ve gidebileceğini söyler. Gauri müdahale etmeye çalışır ve Basant ona da bağırır. Bairon onu sakinleştirir ve Basant’a Dadisa gerçekten hasta olduğu için doktorların bakması gerektiğini söyler. Gauri ve Jagdiş, Dadisa’ya yaklaşarak, diğerlerinden geri çekilmelerini ister. Gauri, Jagdiş’e kan ve diğer testleri yapmak için onu hastaneye götürmeleri gerektiğini söyler. Jagdiş, yerel hastanede tam tesis bulunmadığını söyler. Şimdilik durumunu ele alıp sonra şehre götürmeliyiz der. Gauri kabul eder.

Gauri, Dadisa’nın nabzını kontrol eder. Jagdiş bir reçete yazar ve Basant ilaçları almaya gider. Jagdiş Dadisa’nın 24 saat bakıma ihtiyacı var diyor. Bairon tüm ekipmanları almak için Jagdiş’in hastanesini açtırır. Jagdiş, Gauri’ye Dadisa için limonata yapmasını söyler. Sumitra Gauri’yi durdurur ve Anandi’yi yanına alır. Gauri kötü hisseder. Anandi limonata yapar. Sumitra ona, gelin yerine evin kızı olduğunu hatırlatır.

Jagdiş ondan ayrılsa da evin kızı olabileceğini söyler. Seni ben doğurdum farz et der. Anandi’den gitmeyi düşünmemesini bile ister. Gauri ve Jagdiş, Dadisa’nın durumunu tartışır ve kalp damar tıkanıklığı hastalığı olduğunu düşünür. Bairon ve Basant oraya gelirler ve Jagdiş, Dadisa’nın kontrol altında olduğunu, ancak ilaçlar yüzünden uyuduğunu söyler. Bairon’a hepsinin uyuması gerektiğini söyler. Jagdiş ve Gauri, gece boyunca Dadisa ile kim kalacak diye yarışıyorlar. Dadisa uykusunda Jagdiş’i sayıklar. Anandi ağlar. Gauri, Jagdiş’e stres Dadisa‘ya iyi gelmiyor, Anandi’ye dışarıda ağlamasını söyle der. Jagdiş, Anandi’nin omzuna dokunur. Gauri ve Anandi şok olur.

İkimizin Yerine 183. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Anandi Gauri’yi görünce Jagdiş‘in elini kaldırır ve çıkar. Gauri, onun tüm bu ağlamayı göz boyamak için yaptığını düşünüyor. Dolaylı yoldan alay etmeye başlar ama Jagdiş, Anandi’yi savunur ve herhangi bir drama yapmadığını söyler. Aileye çok bağlı olduğu için aileyi gerçekten önemser der. Gauri bundan hoşlanmaz ve Anandi’yi destekleyen Jagdiş’i görünce şok olur. Herkes salonda gergin.

Sugna ve Şiyam gelir. Sugna ağlayarak Sumitra’ya sarılır. Sumitra onu teselli eder ve yakında iyi olacağını söyler. Sugna bunun Jagdiş ve Gauri yüzünden olduğunu öğrenince çok kızar ve Jagdiş’le yüzleşmek ister. Şiyam onu durdurup doğru zaman olmadığını söyler. Dadisa‘yı görmeye giderler. Sugna ve Şiyam girer. Jagdiş onları görünce şok olur ve onları Gauri ile tanıştırır. Gauri hevesle Sugna’nın ayağına dokunur.

Sugna ona yüz vermez ve Dadisa’ya yaklaşır. Gauri incinir. Sugna ağlamaya başlar. Şiyam onu teselli eder. Jagdiş Gauri’nin üzüldüğünü fark eder. Sugna ve Şiyam yemek bile yemezler. Gauri üzülür. Jagdiş elini tutar ve bunun yanlış olduğunu biliyordum der. Gehna Makhan’dan evin şerefi için misafirlere bakmasını ister. Makhan Jagdiş ve Gauri‘ye masa hazırlar ve Jagdiş‘e bir şey olursa beni çağırın deyip gider.

Jagdiş ve Gauri üzülür. Anandi, herkese siz gidip dinlenin ben Dadisa ile ilgilenirim der. Şiyam onu destekler ve Sugna’dan gitmesini ister. Sugna istemez. Şiyam peki ben sabah çocuklarla gelirim der ama Sugna çocuklar Gauri ve Jagdiş’i görünce sorgulayacaklar diye reddeder. Şiyam gider. Jagdiş ve Gauri birbirlerini elleriyle besler. Anandi onları görür ve üzülür ama duygularını kontrol eder.

Sumitra odasında ağlar. Bairon, bencil bir kişi için neden ağlıyorsun diyerek onu sakinleştirmeye çalışır. Bairon, Jagdiş‘in yüzünü asla görmek istemediğini ve şimdi yardımını almak zorunda olduğu kötü hissettiğini söyler. Sumitra, o hayatını bile verse, bu ailenin ona verdiği sevgi ve özeni asla geri ödeyemez der. Bairon’a Dadisa’nın çocukken Jagdiş’e nasıl baktığını anlatır. Eğer Jagdiş ve Dadisa’nın yaptıklarını karşılaştırırsak, Jagdiş hiçbir şey yapmadı ve bu durumdan sorumlu olan Jagdiş‘tir der. Sugna Sumitra‘nın ağladığını görür ve Sumitra ve Bairon’a siz ağlarsanız Anandi’ye kim destek olacak diye konuşur.kimizin Yerine 183. Bölüm resimleri

Bu arada Anandi Dadisa‘nın başucunda bekliyor. Jagdiş ve Gauri sandalyede otururken, uykuya dalar. Jagdiş tuhaf bir bakışla Anandi’ye bakar. Anandi ona bakmıyor. Gauri uykusunda dengesini kaybedip Jagdiş‘in omzuna düşer. Anandi, Dadisa’nın yatak başlığındaki aynadan bunu izler ve eskiden Jagdiş’in kucağında uyurken ona ninni söylediğini ve yaptıkları tatlı sohbeti hatırlar. Ertesi sabah, Sugna elindeki yıkanmış kıyafetlerden birini yere düşürür. Gauri gömleği Sugna’ya verir. Sugna, ona kötü kötü bakar ve Makhan’a bunu tekrar yıkanacağını söyleyeceğim der. Gauri incinir ve Sugna’ya neden tekrar yıkanacağını sorar.

İkimizin Yerine 183. Bölüm özetinde Sugna, çok öfkelidir. Gauri sadece yardım etmeye çalıştığını söyler. Sugna yardımını istemediğini söyler. Sen, bana abla mı diyorsun der. Gauri, ben senin yengenim, bu yüzden diyor. Sugna lafını keser ve onunla hiçbir ilişkisi olmadığını söyler. Benim yengem her zaman Anandi ve öyle kalacak, bu evde ne yaparsan yap, asla Anandi’nin yerini alamazsın der. Anandi’nin bu aile için yaptıklarını kimse yapamaz diyor.

Gauri şaşkın. Nandu Anandi’den ona tatlı yapmasını ister. Gehna ben yapayım der ama Nandu sadece Anandi’nin yaptığını istediğini söyler. Gauri, herkesin Anandi’ye olan bağlılığını görünce Sugna’nın sözlerini düşünüyor. Jagdiş, telefonda başka bir doktordan hastalıkla ilgili bilgi alır. Jagdiş alnına dokununca Dadisa gözlerini açar. Jagdiş’e bakarken görüntü bulanıktır. Yüzünü ondan çevirir ve gözlerini kapatır.

Şiyam odaya girer. Jagdiş’e Dadisa’yı sorar. Jagdiş’in Şiyam’ın gözlerine bakamaz. Jagdiş, Şiyam’a bir şey söylemek istiyor. Şiyam ona dışarı çıkmasını söyler. Şiyam, dışarıda ona Anandi’ye yaptıklarını sorar. Neden böyle bir şey yaptın, başka bir kızla evlenip onu eve getirdin diye sorar. Bunu yaparken, Anandi’yi düşünmedin bile der. Jagdiş, bütün ailem beni anlamasa bile, en azından senin beni anlayacağını düşündüm der.

Bana her zaman bir arkadaş olarak davrandın, ama sonra sen de diğerleri gibi beni dinlemeden ders vermeye başladın der. Şiyam öfkeyle ona hata yaptığını söyler. Ben senin eniştenim ama Anandi ile bundan daha derin bir ilişkim var, onu kız kardeşim olarak kabul ettim der. Eğer biri kız kardeşime böyle bir şey yaparsa, onu asla affetmem der. Jagdiş, Anandi’nin herkesin göz bebeği olduğunu biliyorum, herkes onu seviyor ama ben sevmediğim için üzgünüm der.

Anandi odaya gelir ve Dadisa’dan artık kalkmasını ister. Onun için domates çorbası getirdiğini söyler ve sonra onu besler. Dadisa ile güzel bir sohbet ederler. Gauri dışarıda giysileri asarken Nandu’nun saksıda bir şey sakladığını fark eder. Gauri sorunca Nandu para kumbarasını sakladığını söyler. Nandu, tıpkı onlar gibi bir doktor olmak istediğini söyler. Gauri sırrını saklayacağını belirtir ama karşılığında onunla arkadaş olması gerekir.

kimizin Yerine 9 Mart resimleri Özeti Devam Ediyor

Nandu ve Gauri el sıkışırken Gehna gelir. Gehna Nandu’yu oradan almaya çalışır. Gauri açıklamaya çalışır, ama Gehna ondan gider. Gauri çok üzülür. Jagdiş ve Gauri Dadisa’nın durumu için fikir farklılığı yaşarlar. Gauri, ne yapmak istediğini zaten biliyorsan, neden benimle tartışıyorsun der. Benim evde değerim yok ve sen aynısın. Babaannen, için ne istersen yapabilirsin, beni dinlemeyeceksen fikrimi sormanın ve bana değer vermenin hiçbir anlamı yoktur der.

Jagdiş, Gauri’den onu dinlemesini ister. Gauri, tüm bu zamanı sessiz kalıp her şeyi dinledim ama insanlar bana hakaret ediyor. Yüzüme hiçbir şey söylemezler ama arkamdan konuşuyorlar. Suçum seninle evlenmek mi, seni seviyorum ve bu yüzden yanlış yaptım der. Jagdiş onu bir kenara çeker ve ona su verip elini tutar. Gauri, buraya ailenin bir parçası olmaya geldim dağıtmak için değil der. Jagdiş, Dadisa iyileşene kadar beklemeleri gerektiğini söyler.

Gauri, gitmeleri gerektiğini söylemediğini, ama herkesin tutumunu kabullenmesinin zorlaştığını söyler. Hizmetçi, yemeğin hazır olduğunu söyler. İkisi de yemeğe gelir. Bairon, Basant ve Şiyam yemeği bırakıp giderler. Sugna ve Gehna yerini alır. Sumitra Makhan’a konukların iyi beslenmelerini sağlamasını söyler. Gauri gitmek için ayağa kalkar, ama Jagdiş onu durdurur. Jagdiş, Makhan’a, bu evin bir parçası olduğunu ve neden misafir gibi davranılacağını sorar.

İkimizin Yerine 9 Mart özetinde Sumitra, insanların hak ettikleri saygıyı aldıklarını söyler. Anandi Jagdiş’e hizmet eder. Sumitra şok olur. Anandi onlara yemek servisi yapar. Herkes şaşkın. Anandi, Genha ve Sumitra ile yemeklerini bırakıp giderler. Jagdiş Gauri’yi rahatlatır. Jagdiş ve Gauri yemeklerini bitirince, Nandu gelip Jagdiş’ten onunla oynamasını ister. Jagdiş, Dadisa hasta olduğu için onunla ilgilenmesi gerektiğini söyler. Nandu’ya tek başına oynamasını söyler.

Gauri, Nandu‘ya benimle oynayabilirsin diyor. Nandu ona kim olduğunu ve neden burada olduğunu sorar. Gauri, yengesi olduğunu söyleyerek cevap verir. Nandu şaşkın. Nandu Anandi’yi Gauri’ye getirir ve yengesi olduğunu söyler. Öyleyse nasıl yengem olabilirsin diyor. Gauri, bu durumdan oldukça rahatsız olur.

İkimizin Yerine 9 Mart Fragmanı

İkimizin Yerine 183. Bölüm Özeti 9 Mart Tüm Aile Gauri‘ye Karşı (2 Yorum)