İkimizin Yerine 187. Bölüm Özeti 13 Mart Gauri‘nin Adı Çıktı

İkimizin Yerine dizisinin 187. bölümünde gelenek ve görenekleri bilmeyen Gauri‘nin adı çıkıyor. İşte İkimizin Yerine 13 Mart Özeti

İkimizin Yerine 187. Bölüm Özeti Başlıyor

Gauri masadan gittikten sonra, Dadisa, Gauri‘nin gelini gibi olmadığını, gelinin böyle davranmaması gerektiğini düşünür. Odada Gauri, ödül parasını yere fırlatıp ağlar. Jagdiş, ağladığını görür ve ne olduğunu sorar. Gauri, ailenin ona olan davranışlarından şikâyet eder. Aileyle uyum sağlamaya çalıştığını ama hiç kimsenin onu kabul etmek istemediğini ve artık sabrının bittiğini söyler. Daha fazla tahammül edemem, Sumitra’nın gelini olmakla başa çıkmayı bilmiyorum der.

Jagdiş’i kızar ve buraya gelmek istedin ve ailenin davranışlarından bana şikâyet ediyorsun der. Onu azarlar ve ayarlamaya çalışmadığını söyler. Sen parayı yere attın ama Anandi eve geldiğinde Dadisa ona karşı çok daha katıydı der. Aniden durur ve odadan çıkar. Gauri şok olur ve yere oturup ağlar. Dadisa bunu pencereden izler ve iyi hisseder. Bairon öfkelidir. Jagdiş’i cezalandırmak istiyor, ama Sumitra onu destekler ve Jagdiş’i cezalandırıp soğumak için Anandi‘nin daha çok hakkı olduğunu söyler. Bairon, Jagdiş ile yaşamak istemediğini ve Gauri gidene kadar evden gitmek istediğini söyler.

Sumitra Anandi’nin buna katılmayacağını söyler. Onu burada yalnız bırakamayız, bu yüzden doğru zamanı beklemek daha iyi olur. Gauri annesini arar ve onunla dertleşir. Annesi, tüm bunların olabileceği konusunda onu uyardığını ve oradan Jagdiş ile gitmesini istediğini söyler. Gauri kaçmayı kabul etmez ve buraya dua için geldiğini söyler. Annesi, sakin ve sessiz olmasını ve onu kabul etmelerinin kolay olmadığı için sabırlı olmasını ister. Gauri evde kalmaya ve ailenin kalbini kazanmaya karar verir.

İkimizin Yerine dizisi 187. bölüm özetinde Gauri Anandi’yi aşağı inerken görür ona seslenir. Anandi’ye, olanların doğru olmadığını ve bunun için özür dilemek istediğini söyler. Gauri; kimsenin hatalı olmadığını, herkesin kendine göre haklı olduğunu biliyorum der., herkesi anlamak ve duruma alışmaları için insanlar zaman vermeleri gerektiğini söyler. Sonra Jagat ve Anandi hakkındaki gerçekleri öğrendiğinde Jagat’la bağlarını ciddiye aldığını belirtir. Ama tüm bunlarda, hayatım boyu kurtulamadığı bir gerçek var, o da benim Jagdiş’le çocukken evlenmem.

Ben de senin yaptığı gibi Jagat ile aynı ilişkide olduğumu fark ettim, Jagat’a geri dönmemin ve onunla tekrar evlenmesinin nedeni budur der. Anandi, başta, Gauri‘nin eğitiminin böyle düşünmesini sağladığını düşündüğünü, ama şimdi çocuk evliliği nedeniyle böyle konuştuğunu öğrendiğini söyler. Sen evlenmek istemiyordun, baskı altında evlendin, ilişkiden uzaklaşıp hayatına yeni bir başlangıç ​​yapma şansı yakaladın, okuyup başarılı biri olabildin. Ama şimdi, o çocuk evliliğini kabul ederek kendi harabeni kabul ettin der.kimizin Yerine 13 mart resimleri

Gauri şok içinde ona bakıyor. Gauri şimdi Jagat’la evlendiğini söyler. Bunun, bir harabe olduğunu nasıl söylersin, sözlerinle nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsun der. Anandi, yıllar önce söylediği, artık anlayabildiği gerçeği söylediğini söyler. Jagat’la evlenerek geçmişindeki yanlışları olduğu gibi kabul ettin der. Anandi, Gauri’nin kolejde söyledikleriyle, şimdi söylediklerini anlayamadığını söyler. Gauri, o zamanla şimdi arasında çok fark olduğunu söyler.

O zaman çocuktuk, ama şimdi yetişkiniz ve 5 yıldır birlikteyiz, bunu nasıl unutabiliriz der. Anandi, 16 yıldır Jagat’la birlikte olduğunu, Jagat ile evlendiğinde 8 yaşında olduğunu, sonra ona âşık olduğunu söyler. Jagat’ın sadece kocası değil, hayatı olduğunu da belirtir. Anandi, durumun Jagat için değişse de onun için değişmediğini, hala onu kocası olarak gördüğünü söyler. Anandi, Jagat’ının kaybolduğunu ama hâlâ ona yakın olduğunu belirtir.

İkimizin Yerine 13 Mart Çarşamba Özeti Devam Ediyor

Gauri, bunu duyduğuna üzülür. Jagdiş, çimenli bir alanda düşüncelere dalmış. Oturup bir salıncağa bakar ve Anandi’yi düşünür. Onunla birlikte anılarını hatırlar. Anılar sinirini bozar ve içinde bulunduğu durum ve hisleri için kafası karışır. Gauri, Anandi‘ye benim yerimde olmadığın için, senin için bunları söylemesi kolay, eğer kendini benim yerine koyarsan sen de aynı şeyi yapardın der.

Anandi, eğer senin sahip olduğun fırsatlara sahip olsaydım, kesinlikle senin yaptığını yapmazdım der. Gauri, yorumlarına şok olur. Sumitra Anandi’yi çağırır. Anandi gözyaşlarını siler ve gider. Gauri, annesinin, yeni gelini olarak aileye kabul edilme konusunda dediklerini hatırlar. Gauri evin dışında Makhan’a Jagat’ı sorar ama o bilmiyor. Makhan, belki de oyun salonuna arkadaşlarını görmeye gittiğini söyler.

Gauri oraya gidip sorar ama Jagat‘ı bulamaz. Dadisa Makhan’a herkesin nerede olduğunu sorar ve Gauri‘nin Jagat’ı aramaya gittiğini öğrenince kızar. Köyden sakladığı gerçeği düşünür, millet öğrenirse, yaptığı her şey mahvolur. Dadisa, bıkar ve ne olacaksa olsun, belki de iyi olacak der. Gauri hala oyun salonunun etrafına dolaşır ama bir cevap alamaz. Daha sonra Jagdiş‘i bir ağacın altında görür ve ona gider. Gauri, üzülür ve yaptıkları için özür diler. Jagdiş durumu anlamadan kızdığım için ben özür dilemeliyim der ve sonra sarılırlar.

kimizin Yerine 187. Bölüm resimleri

Gauri, en azından evden çıkmak için bir bahanesi olduğunu, kafeste mahsur kalan bir kuşun serbest uçması gibi olduğunu söyler. Gauri, çocukları su fıskiyesinde eğlenirken görür ve Jagat’tan onlara katılmak için izin ister. Jagat, Anandi’nin suda oynamasını ve sarılmalarını hatırlar. Jagdiş ve Gauri çok samimidirler. Bazı insanlar onları fark eder ve birçoğu bunu Dadisa ile konuşmaya giderler. Köylü adam, Dadisa‘ya, evlerinde yaşayan kızın, tüm kızların önünde Jagat ile samimi olduğunu söyler. Aile üyeleri şok ve kızgın. Adam, bu tür davranışların köyde hoş görülmediğini, özellikle evli bir erkeğe uygun olmadığını belirtir.

Kızın evine utanç getirdiğini söyler. Başka bir adam Gauri’nin kendisine ya da başkalarına saygı duymadığını belirtir. Gauri, kapa çeneni diye adama bağırır. O tür bir kız olmadığını, iyi bir aileden geldiğini söyler. Gauri, Dadisa‘ya, bu insanlara hadlerini bildirmediği için tepki gösterir. Köylülere gider ve birlikte görüldüğü adamın kocası olduğunu, bu yüzden hiçbir suç işlemediğini belirtir.

İkimizin Yerine dizisinin 13 Mart özetinde köylüler evi terk eder. Gauri, Dadisa ile Sarpanç‘a, gelini değil de akraba olduğunu söylediği gün hakkında konuşur. Üzüldüm ama hiçbir şey söylemedim, çünkü sana saygısızlık etmek istemedim, ama bugün çizgiyi aştılar ve istedikleri her şeyi söylediler der. Senin onları susturacağını düşünerek kendimi kontrol etmek için çok uğraştım ama sen bile sustun der. Beni destekleyen tek kişi sendin, ama sende sessizce zalim sözlerini dinledin, yüzüme karşı beni gelinin kabul ettin ama beni savunmadığın için gerçekte asla kabul etmedin der.

Gauri, herkesin bu kadar kötü olabildiğini anlıyorum, ama neden hoş görmeliyim ki, yasa gereği bu evin geliniyim ve kimsenin iffetimle ilgili bu tür suçlamalar yapmaya hakkı yok der. Dadisa, bu ailenin adına komşu köylerde çok saygı duyulduğunu, her şeyin bozulmadan kalmasının zor olduğunu söyler. Sen, kendini tutmalı ve fikirlerini kaybetmemeliydin, çünkü bu çözüm değil der. Gauri, Jagat’a bakar ve hayal kırıklığına uğrar. Ağlayarak gider.

Basant Gauri’nin onlara cehennem yaşattığını ve hala onu hoş görmelerine dayanamaz. İnsanlar bize bakıp yüz çeviriyor, arkamızdan konuşuyor, şimdi onlara bakamıyoruz der. Annesine saygısızlık etmek istemiyor, bu yüzden hiçbir şey söylemedi, kötüleşmeden önce, Dadisa kararından vazgeçmesi gerektiğini söyler. Dadisa Basant’a aşağı inmesini söyler. Bir gün zaten ortaya çıkacaktı, saklanmayacaktı der. Ama bu gün olanları kimse Anandi‘ye anlatmasın der.

Gauri bütün kıyafetlerini dolaptan alıp yatağa atar. Jagat şaşkınlıkla gelir ve ne yaptığını sorar. Gauri, bunu ona nasıl yapabildiğini sorar. Bir koca olarak, onun için ayağa kalkacak cesareti yok. Birisi gelip karının iffeti hakkında her türlü şeyi söyledi ve sen hiçbir şey yapmadın der. Jagat, düştüğü çıkmazı anlaması için Gauri‘ye yalvarır. Gauri, hiçbir şeyi anlamak istemediğini, her zaman insanların kötü ağzını tutamayacağını, bu tür bir ortamda kalmak istemediğini belirtir.

Jagat yakında gideceklerini söyler. Bu şartlar altında bir süre daha kalmak ister. Gauri artık dayamadığını söyleyerek reddeder. Jagat, durumunu anladığını ve biletlerini kontrol etmesi için ona zaman vermesini söyleyerek yalvarır. Her ikisi de olanlardan dolayı hüsrana uğramış. Jagat, en kısa sürede her şeyi sıralaması gerektiğini düşünüyor.

İkimizin Yerine 187. Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine 187. Bölüm Özeti 13 Mart Gauri‘nin Adı Çıktı (1 Yorum)