İkimizin Yerine 193. Bölüm Özeti 19 Mart Anandi‘nin Şok Kararı

Dadisa, ağlayarak Anandi için de üzüldüm ama Jagdiş ve Gauri’yi evde tutmasaydım, Anandi’nin acısı azalacak mıydı, o tüm acısını içinde taşımak zorundaydı, kocasının Mumbai’de yeni karısıyla ne yaptığını düşünürken de acı çekecekti der. En zor durumlardan geçip acı ve ıstırabının kalbinden çıkması daha iyi oldu der.

İkimizin Yerine 193. Bölüm Özeti

Tüm bu acılardan geçerken saf bir altın haline geldi, sağlam bir kayaya dönüştü ve gelecekte her türlü zor krize dayanacak der. Hepsi ikna olur. Sumitra, kararını sorguladığı için Dadisa’dan özür diler. Dadisa Anandi’nin sağlığını kontrol etmeye gelir ve onun için üzülür. Sumitra bütün gece Anandi’yle ilgilenir. Anandi gözlerini açıp Bago’yu sayıklar ve af diler. Sumitra kötü hisseder. Ertesi sabah, Anandi Sumitra’nın kucağında uyurken aniden uyanır.

Gehna ve Sumitra ona sağlığını sorar. Anandi, iyi olduğunu söyler. Ateşini kontrol edip dinlenmesini söylerler. Bairon, Sumitra‘ya Anandi’nin sağlığını sorar. Sumitra, şimdi daha iyi olduğunu söyler ve ondan Anandi’nin ailesini aramasını ister. Bago, Sumitra’yla sert konuştuğu için özür diler. Sumitra rahatlar ve buna gerek olmadığını söyler.

Sumitra, daha sonra Anandi‘nin anne- babasını üzdüğü için çok acı çektiğini söyler. Tüm gece, fotoğraflarına sarılarak ve ateşten acı çekerek affetmenizi istedi der. Anandi ile konuşmasını ister. Bago endişelenir ve Anandi ile konuşmak ister. Sumitra telefonu Anandi’ye vermeye gider.kimizin Yerine 19 mart resimleri

Sumitra telefonu Anandi’ye getirir. Bago, Anandi’ye nasıl olduğunu sorar ve duygusal olur. Sumitra ve Gehna da duygusallaşır. Anandi daha sonra yüzleşmeleri ve kararı hakkında konuşup özür diler. Bago, Anandi’ye onunla gurur duyduğunu ve böyle güçlü, zor bir karara sadık kalarak ailesini gururlandırdığını söyler. Bago, Anandi’ye aralarında olanları unutmasını ve sağlığına dikkat etmesini söyler. Telefonu, daha güzel bir notla kapatırlar. Anandi, Sumitra’ya sarılır.

Gehna ve Sumitra’nın yüzü güler. Mumbai’de, Jagdiş‘in ev sahibi Kunda Jagdiş ve Gauri’yi görür ve şaşırır. Kunda’nın duasını almaya çalışırlar ama Kunda geri çekilip onları tersler. Gauri ve Jagdiş, acaba her şeyi biliyor mu diye düşünürler. Kunda, onlara uzun süre eve gelmedikleri için sitem eder.  Gauri Kunda’ya, aileye söylemeden evlendiklerini söyler. Sonra aile üyelerinden biri hastalandı, bu yüzden onunla ilgilenmek zorunda kaldık der.

Kunda’dan özür diler. Kunda, bir daha bana yalan söylemeyin diyerek onları affettiğini söyler. Jagdiş söz verir. Gauri teşekkür eder ve içeri girerler. Bago, Anandi’nin geleceği için endişelenir ve sonra çocuk evliliğinin yanlış olduğunu fark eder. İlişkilerini anlamadıkları bir çağda evlendiler ve bu sadece Jagdiş’in suçu değildi diye düşünür. Sonra aklına bir fikir gelir ve biriyle görüşmek istediğini söyler. Jagdiş banyodan çıkar ve Gauri‘yi şalvar giymiş görür. Ona iltifat eder.

İkimizin Yerine 193. Bölüm özeti Gauri, neden kendisine sahte umutlar verdiğini sorar.  Ben gerçekten senin karınım ama bu sadece düşüncede böyle der. Jagat daha sonra ilerlemeleri ve her şeyi unutmaları gerektiğini söyleyerek onu teselli eder. Gauri, unutamadığını söyler, ben buradayım ama sanki hayatım hâlâ bir çeşit suç için ceza ödüyormuş gibi der. Sonra, ilişkilerinde hiçbir şeyin aynı kalmayacağını söyler. Jagat, ilişkiye başkalarının gözüyle baktığını söyler. Hâlâ birbirimiz için aynıyız, öyle olmasaydı tüm bu engelleri aşamazdık der.

Kendini güvensiz hissetme ve ilişkimize biraz zaman ver, her şey düzelecek, güven bana der. Gauri’nin kafası karışır. Bago, Anandi‘nin öğretmeni Sandya ile konuşur. Her şey bitti, kızımın hayatı mahvoldu, biz cahil insanlarız, gözyaşlarını silmekten başka pek bir şey yapamayız ve onun gözyaşlarını durdurmak için ona bir yol gösterebilecek olan tek kişi sizsiniz. Kızımı kurtarın bu kederden, size büyük borçlu olacağım, okulunuzda temizlik bile yaparım diye yalvarır.

Bago Sandya‘ya, bütün köyün önünde ona hakaret ettiklerini belirtir. Biz cahiliz ve eğitimin önemini bilmiyoruz, eğer kızımızı okutsaydık onu böyle bir acıyla atamazlardı, biz suçluyuz der. Sandya onu teselli eder ve geçmişi değiştiremeyeceğini, ama bundan sonra Anandi‘nin hayatını iyileştirmeye çalışacağını söyler. Başka hiçbir kızın çocuk evliliğinin kötü etkileriyle karşı karşıya kalmayacağına çalışacağım der. Bago yine ondan özür diler. Jagdiş ve Gauri üniversiteye ulaşır.kimizin Yerine 193. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 19 Mart Özeti

Profesör onları azarlar ve 6 aylık seansı tekrarlamalarına dair ceza verir. Staj için herhangi bir ödeme alamazlar. Jagdiş ve Gauri kötü koşullarda evlendiklerini söyler ama Profesör bundan etkilenmez ve kural kuraldır der. Jagdiş ve Gauri gitmek zorunda kalırlar, öte yandan arkadaşları parti ister. Anandi, ders çalışırken Gauri’nin ona ne dediğini ve Bairon’un cevabını hatırlar. Rahatsız olur ve defterini kapatır. Doktor olmak istemediğini söyler. Sandya Dadisa‘lara gelir.

Dadisa, onun geçmişte Jagdiş ve Anandi’nin çocuk evliliğini nasıl durdurmak istediğini hatırlar. Sandya onun ayağına dokunur. Dadisa onu açık yürekle karşılar ve Sumitra‘yı Anandi’yi çağırmaya yollar.  Gehna‘ya da ikramlık bir şeyler getir der. Sandya davranışına şok olur. Dadisa, Anandi‘yi Jagdiş’in karısı diye çağırmak ister, ama kendini tutar ve kızım diye çağırır.

Anandi öğretmeni görünce ağlar ve ona sarılır. Sumitra onu teselli etmeye çalışır, ama Sandya ağlamasına izin vermesini ister. Sandya Anandi‘ye gelinini kızı gibi gören ailelerinin daha az olduğunu söyler. Böyle bir aileye sahip olduğu için şanslı ve her şeyden sonra tekrar okumaya başladığı için onunla gurur duyduğunu söyler.

Sandya, tek bir şikâyeti olduğunu söyler. Anandi’ye, kitaplarını kimin sakladığını onu söylemediğini hatırlatır. Ben, adaletsizliğe katlanmanın onu ortak olmak kadar yanlış olduğunu öğretmiştim der.  Anandi’nin neden hakları için savaşmadığını bilmek ister. Anandi hemfikir değil ve savaşsa bile eski Jagdiş’ini geri alamayacağını söyler. Sandya, Jagdiş’i geri almak zorunda olmadığını, ama yaptığı için cezalandırılması gerektiğini söyler.

Anandi, acısının geçmeyeceğini bilerek Jagdiş’i incitmenin bir anlamı olmadığını söyler. Sandya, Jagdiş’i cezalandırması gerektiğini, böylece benzer durumdaki diğer kızların da ayağa kalkma cesaretini kazanacaklarını ve Jagdiş gibi erkeklerin de başkalarının hayatlarıyla oynanmayacağını öğreneceğini söyler. Bairon, Sandya‘yı destekler ve Jagdiş’in cezalandırılması gerektiğini söyler.

İkimizin Yerine 19 Mart özetinde Anandi ikna olmaz ve tüm acıları unutup hayatta devam edebileceğini göstererek başka bir örnek vermek istediğini söyler. Sandya, Anandi’nin olgunluğundan çok etkilenir. O, başka şeyleri düşünmek yerine hayatını iyileştirmeye odaklanıyordur. Dadisa gurur duyar. Anandi daha sonra Sandya’ya doktor olmak istemediğini söyler. Herkes şok. Bairon, Anandi’ye Gauri’nin sözlerinden dolayı fikrini değiştirip değiştirmediğini sorar.

Anandi, bunu düşünmediğini söyler. İlgilenmediği bir yola girmek istemiyor. Sonra hayatında ne yanlış olduysa Jagdiş’ten değil, çocuk evliliğinden dolayı olduğunu söyler. Bu nedenle bu pozisyondayım der. Bundan kaç kızın etkilendiğini görüyor ve bir şey elde etmek isteyen ama hiçbir desteği olmayan kızlara yardım etmek istiyor. Anandi, yardıma muhtaç insanlara rehberlik eden ve toplumu aydınlatan bir öğretmen olmak istediğini belirtir.

Sandya, Anandi’ye öğretmen olmamasını çünkü öğretmen kapasitesinde hiçbir güce sahip olmadığı için, kimsenin hayatını etkileyemeyeceğini söyler.  Anandi’yi bir lider ve ya bir değişiklik yapabilecek kadar etkili bir kişi olmaya çağırır. Dadisa şok olur. Dadisa, Sandya’ya, Anandi’yi eğitime teşvik edip desteklerken onun politikacı olması gerektiğini ima ediyorsun der.

Politikacıların hepsi yozlaşmış ruhsuz insanlar olduğu için bunun mümkün olmadığını söyler. Anandi’nin siyasetçi olarak kendini kirletmesine izin vermem der. Sandya, sadece bakış açısıyla Anandi‘ye açıklama yapmaya çalıştığını söyler. Anandi’yi ayağa kalkmaya ve diğer küçük gelinlere rehber olmaya teşvik eder. Anandi geleceği ile ilgili düşüncelere dalıp gülümser.

İkimizin Yerine 193. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 193. Bölüm Özeti 19 Mart Anandi‘nin Şok Kararı (1 Yorum)