İkimizin Yerine 195. Bölüm Özeti 22 Mart Anandi Jagdiş’i Unutabilecek mi?

İkimizin Yerine dizisi 195. bölümü ile 21 Mart perşembe günü izleyicisi ile buluşacak. İkimizin Yerine 22 mart özetinde Jagdiş‘in yalnız geçen kardeşlik bayramı onu derinden etkileyecek.

İkimizin Yerine 195. Bölüm Özeti Başlıyor

Sumitra, Dadisa’ya Sugna’nın ertesi gün Nandu’ya kardeşlik bayramında Rakhi bağlamaya eve gelmeyi planladığını söyler. Dadisa, Sugna Jagdiş’i hatırlayıp üzüleceği için gelmemesini söyler. Sumitra’ya Nandu’yu Anandi’yle Madan’lar göndermesini söyler, çünkü Anandi de Şiyam’a Rakhi bağlamayacaktır. Sumitra, kabul eder ve Sugna‘yı arar. Mumbai’de, Jagat, Gauri ile kafedeyken ve Rakhi satan birini görür. Jagat kötü hisseder.

Gauri, onu teselli eder. Jagdiş üzgün. Gece, Sugna ve Jagdiş, geçmişteki kardeşlik bayramlarını hatırlar. Jagdiş ağlar ve Gauri onu teselli eder. Sabah, Sumitra, Sugna’nın gelmeyeceğini söyler. Bu arada, Sugna evinde düşüncelere dalmış. Şiyam ona hazırlanmasını söyler. Anandi ve Nandu tam çıkarken Şiyam, Sugna ve çocuklar oraya gelir. Herkes mutlu. Şiyam herkesi neşelendirmeye çalışır. Puja yaparlar ve Dadisa oğullarına Rakhi bağlar.

Jagat koleje gidip posta kutusunu kontrol eder ama hiçbir şey bulamaz. Eve gelir ve Kunda’ya ona bir paket olup olmadığını sorar. Kunda ona bir zarf verir. Jagat aceleyle mektubu açar ancak umduğu tebriki bulamaz. O mektubu atar ve ağlar. Gauri gelip onu teselli eder ve Sugna’yı arayıp konuşmasını söyler.

Kızlar, erkek kardeşlerine Rakhi bağlar. Herkes neşelidir. Şiyam, Anandi’ye seçtiği yolda yardımcı olması için sosyal çalışma kitapları verir. Ayrıca ona uğur getirecek bir şey verir. Jagdiş Sugna‘yı arar. Sugna açar ve Nandu’nun Rakhi için geldiğini görünce bilerek telefonu bırakır. Sugna, Nandu‘ya, önce abine Rakhi bağlamam gerek der. Nandu, abisinin orada olmadığını söyler. Sugna, abin yoksa yengen var der.

Sugna Anandi’ye oturmasını söyler ve Jagdiş yerine Anandi‘ye Rakhi bağlar. Her ikisi de duygusallaşırken, Jagat hatta her şeyi dinler. Sugna Anandi’den hediyesini ister. Anandi ona kutsal bir fotoğraf verir. Sugna, Nandu‘ya da Rakhi bağlar. Şiyam daha sonra Jagat’ın hatta olduğunu görür. Jagat aramayı kapatır ve ağlar. Gauri, elinden geldiğince onu teselli etmeye çalışır. Sugna odasında Anandi’nin verdiği fotoğrafa bakıp ağlar.

Şiyam gelip onu teselli etmeye çalışır. Ne yaşadığını anlıyorum, Rakhi’yi Jagdiş‘e göndermen gerekirdi der. Jagdiş‘ten sen suçlu değilsin, neden böyle hissediyorsun der. Sen de Jagat‘a Rakhi bağlama hakkını da kaybettin, bugün onu Anandi’ye acı veren suçlu biri olarak değil, bir kardeş olarak görmeliydin der. Sugna, Anandi’nin incinmesinin bugünden daha önemli olduğunu söyler. Anandi çok şey kaybetti, Jagdiş de karşılığında bir şeylerini kaybetmeli der.kimizin Yerine 22 mart resimleri 1

Mumbai‘de, Gauri ve Jagat alışverişe çıkarlar. Gauri onun kafasını dağıtmaya çalışır. Jagat ilgisizdir ama Gauri yiyecekler hakkında konuşarak onu meşgul etmeye çalışır. Daha sonra kıyafet alışverişine götürür ve Jagat‘a seçtiği kıyafetleri kendisi giyerek Jagat‘ı gülümsetir. Evde bir oyun kavgası var ve yatakta göz göze romantik bakarlar. Gauri, Kunda geldi diye yalan söyler ve yataktan kalkar. Sonra patlamış mısır yiyip eski şarkıları izlerler.

İkimizin Yerine 195. Bölüm özetinde Jagat kanalı değiştirir ve ülkelerini desteklemek için kriket maçı izlemeleri gerektiğini belirtir. Gauri, onunla patlamış mısır kavgası yapar. Anandi ve öğrencisi bir kadının evine gider. Kadının sert suratlı kocası kapıyı açar. Anandi adama amca diye hitap eder ve ailelere İngilizce öğretmekle ilgili konuşup okula gelmelerini ister.

adam, senin peçen nerede, sen Dadisa’nın gelinisin, köyde nasıl böyle özgürce dolaşabilirsin der. Anandi, eşinin ve gelininin okula gelmesine izin vermesini ister. Adam kabul eder, ama yüzleri kapanmış halde öğreteceksin der. Anandi, tek şartın buysa yapacağım der ve gider.kimizin Yerine 195. Bölüm resimleri

Anandi, adamın yüz örtüsü altında öğretme şartını kabul eder. Jetsar yolunda, Anandi, Gulli’ye bu konuda ne düşündüğünü sorar. Gulli, muhafazakâr adamın tepkisi gibi düşündüğünü, eşini okula göndereceğini düşünmediğini söyler. Anandi zor olsa da yapmaya kararlıdır. Kunda’nın evi. Jagat ve Gauri çay içiyorlar. O sırada Kunda, mahalleden bir kadının reçetesini getirir ve onlara ilaçların dozunu sorar.

Jagat ona yardımcı olur. Kunda memnun olur ve en kısa sürede lisanslarını tamamlayıp orada kendi kliniklerini açlamaları gerektiğini söyler. Kunda gider. Gauri, profesör onları cezalandırdığı için üzülür. Gauri, Jagat’a, kişisel sorunları nedeniyle kariyerlerini ciddiye almadıklarını söyler. Jagat, yeni evlendikleri için eğlenme zamanı olduğunu söyler. Gauri, tam tersine, bu fırsat asla gelmeyecek, ama birkaç yıl sonra yine eğlenebiliriz der.

Jagat işleri çok ciddiye aldığını söyler. Gauri, çocukken evlendikten sonra kitapların ona yeni bir kimlik verdiğini söyler. O kadar bencil olamam, Anandi‘nin, senin karın ve ailenin gelini olarak bir kimliği vardı, bu yüzden okumaya ihtiyacı yoktu der. Eğitim burada sadece fazladan bir başarıdır, ama benim reddedilen çocuk gelin olarak bir kimliğim vardı, bu yüzden okumaya mecburdum ve şimdi çok bencil olamam der.

İkimizin Yerine 22 Mart Özeti Devam Ediyor

Müdürle konuşmalıyız, dönemi boşa harcayamayız der. Jagat sonunda kabul eder. Jetsar’da arka fonda “Ashayen mil dil ki“ şarkısı çalarken Anandi insanları okumaya ikna etmeye çalışır. Anandi okul müdürüne gider ve onu cesaretlendirir. Mumbai, tıp kolejinde, Profesör, Jagdiş ve Gauri’ye çok kızar ve bağırıp çağırır. Sorumsuz Jagdiş ve Gauri gibi değil, görevlerine dikkat eden dürüst doktorlara ihtiyacımız var, insanlar sizin ufak bir hatanız yüzünden hayatlarını kaybedebilirler der.

Gauri ve Jagdiş dönem bitene kadar beklememek için adamı ikna eder. Böyle bir hatayı tekrar etmeyecek, kişisel sorunlarını gündeme getirmeyeceklerdir. Profesör onlara bir şans vermeyi kabul eder ve dekan ile konuşacağını söyler. Kabul ederse katılabilirler ama bu durumda Jagat ve Gauri’nin yokluğunu örtbas etmek için ekstra gece vardiyası yapan öğrencilerin gece vardiyalarını yapmaları gerekir.

Jagdiş ve Gauri kabul eder. Koridorda Jagat ve Gauri mutlu ve rahat. Jagat, Gauri’yi över. Her ikisi de el sıkışırlar. Jagdiş, zor zamanlarda ilişkimiz gerildi, ama sen sadece mükemmel bir hayat ortağı değil, aynı zamanda hayatım olduğunu da kanıtladın der. Her ikisi de tüm geçmiş tatsız olaylarını unutarak hayatlarına yeni bir umutla başlamaya karar verir.

Bairon Anandi’yi yanına çağırır. Anandi şaşkın. Bairon, bütün gün çalıştığı ve mutfağa gidiyorsun, otur ve çay iç der. Anandi çayı alarak gülümser. Sumitra ve Bairon Anandi’ye insanların fikrini sorarlar. Anandi, birçoğunun dinlemek istemediğini söyler. Bairon, araya girerek önemli olan doğru şekilde başlamak, illa ki birileri kabul edecektir der.

Anandi buna katılır. Biraz hayal kırıklığına uğradım ama sonra müdürle konuştum, okul inşa edildiğinde sadece 5 öğrencinin katıldığını ve yıldan yıla arttığını söyledi der. Ancak bunun tek üzücü kısmı yaşlılar, onlar öğrenmek istememekle kalmıyor ve ailelerine de izin vermiyorlar ama beni durdurmalarına izin vermeyeceğim der. Bairon gurur duyar. Sumitra gülümser ve kesinlikle başaracaksın der. Gauri ve Jagat ayrı ayrı yataklarda ders çalışır. Jagat uykuya dalar ve sonra kendini dürter.

İkimizin Yerine 22 Mart özetinde Anandi ile çocukluk günlerini hatırlar. Anandi’nin onunla dalga geçtiği bir anıyı hatırlar ve yüksek sesle güler. Gauri ona neye güldüğünü sorar. Jagdiş kendime gülüyorum, yeni evli bir çiftin romantik olması gereken bir durumda karşımızda kitaplar var ve ders çalışıyoruz diye kıvırır. Jagdiş Gauri‘ye böyle bir konsantrasyonla nasıl çalışıyorsun diye sorar. Gauri kız olduğum için diyor. Bir şeyi düşündüğümüzde, tam bir kararlılıkla yaparız der. Jagdiş haklısın Anandi de böyleydi der. Gauri, tamam Jagat, Anandi’yi kesinlikle hatırlayacağını biliyorum der. Jagdiş, Anandi’nin ismini bile anmam yanlış mı der. Seninim ve senin yanındayım.

Seni ailemin ve tüm dünyanın önünde karım yaptım ve senin için Anandi’yi bıraktım der. Hiç kimsem kalmadı ve gerçek şu ki, senin için buradayım ve sen de benim için buradasın der. Gauri, sana güvenmediğimden değil, ama bulunduğum pozisyondaki, her kız güvensiz olur der. Herkes, sen bile Anandi‘yi övmekten asla vazgeçmedin, aklıma onunla eşit olmadığım geliyor der.

Jagat etrafa bakar. Gauri, ona bir şey sorabilir miyim, hala Anandi’ye hayran mısın, ona çok saygı duyuyor musun diye sorar. Jagat ilk önce etrafına bakar. Gauri, söyle diye ısrar eder. Jagat, evet ona saygı duyuyorum, neden olmasın, saygı ile sevgi arasında gerçek bir fark var der. Çok geç oldu, yarın koleje gitmemiz gerek der ve uyur. Gauri aşırı güvensiz motta düşünmeye başlar. Sonra, Jagat’ın Anandi’yi övdüğünü, peşinden koştuğunu ve ahırda onunla buluştuğunu hatırlar.

Saygı sevgiye dönüşebilir, gerek yok ama imkânsız da değil diye düşünür. Gauri, bunun için tek bir yol var o da Anandi’nin hayatından tamamen çıkması diye düşünür. Jagdiş‘in, Anandi‘yi incitmemek için boşanmak istemediğini düşünür. Ona yalan söylediğini düşünür ve Anandi’yle boşanmanın imkânsız olduğunu kabul edemez. Anandi, bir resimde kapalı giyinen bir kızın etek giyen bir kıza dönüşümünü görür ve Jagdiş’in onu etekle görmek istediğini hatırlar.

Anandi bundan uyanıp tekrar düşünür. Üzgünce neden onu düşünüyorum der. Sonra hayır, bunu kendime yapamam, aklımı kontrol etmeliyim, acımasızca elimi bırakan ilişkiyi hatırlayarak, yolumdan kaçıyor muyum diye sorar. Bunu yaparsam, benden yüksek umutlar duyan herkese ihanet edeceğim. Jagdiş’in anılarını aklımdan ve kalbimden çıkarmalıyım, anne, baba ve bu ailenin umutları, onları kıramam, buna hakkım yok der.

Kararlılıkla, bunu benim kendime sözümdür, sözümü bozmayacağım der. Ertesi sabah, Mumbai’de Gauri Jagat’ı besler. Anandi ise kararlılıkla dışarı çıkar. Hayatına yeni, harika bir başlangıç yapmaya umutludur.

İkimizin Yerine 22 Mart Fragmanı

İkimizin Yerine 195. Bölüm Özeti 22 Mart Anandi Jagdiş’i Unutabilecek mi? (2 Yorum)