İkimizin Yerine 218. Bölüm Özeti 13 Nisan Anandi Phuli‘yi Bebeğine Kavuşturdu

İkimizin Yerine dizisinde 218. bölüm mahkeme bölümü olacak ve Anandi son çare olarak gittiği mahkemeyi kazanacak. İşte İkimizin Yerine 13 Nisan özeti

İkimizin Yerine 218. Bölüm Özeti

Tüm aile ve Şivani, Anandi’nin odasına gelir. Phuli’yi teselli eder ve her şeyi söylemesini isterler. Phuli onlara kocasıgilin bebeğini kaçırdığını, onu aldattığını söyler. Hepsi şok olur. Anandi ona güvence verir. Bairon, Phuli’nin ailesini eve çağırır ve Phuli’nin yasalara aykırı olarak onu dışarı atıldığını söyler. İkisi de şok olur.

Şivani, salonda hala aktif olan kötü uygulamalardan dolayı hüsrana uğrar. Anandi, kararlılıkla Phuli için savaşacağını ve bebeğini geri alacağını söyler. Gehna Phuli’yi teselli etmeye çalışır, ama Phuli acı içinde. Phuli’nin ailesi gelip kararlarından pişman olur. Anandi Phuli’nin nikâhsız evlenmesine karşıyken onu dinlemediler.

Anandi, konseyi toplayacağını söyler. Şivani, bu tür kötü gelenekleri duyduğunu ve tüm köylülerin aynı tip eski düşünceye sahip olduğunu düşündüğünü söyler. Ama çok açık fikirli Anandi ve ailesini gördükten sonra iyi hissediyor. 4 konsey üyesi eve gelir ve Anandi‘ye “Sarpanç hanım“ diyerek saygı gösterirler. Şivani şaşırır.

Bairon, ona Anandi’nin köyün Sarpanç’ı olduğunu söyler. Şivani etkilenir ve genç yaşta Sarpanç diyor. Basant, Anandi’nin sadece en genç Sarpanç değil, Jetsar tarihinin ilk kadın Sarpançı olduğunu söyler. Şivani çok etkilenir.  Anandi, nikâhsız evliliğin geleneklerin en kötüsü olduğunu söyler. Phuli bu nikâhın kurbanı der. Konsey üyeleri şok olur.

Anandi, Phuli’nin kocasıgilin onu çocuk doğurmaya getirdiğini ve adalet için savaşmaları gerektiğini söyler. Ama konsey üyeleri ne yapacağını anlamaz, çünkü nikâhsız kızın kocası üzerinde hiçbir hakkı yoktur.  Şivani, kocası üzerinde değilse de en azından bebeğine hakkı olduğunu söyleyerek karşı çıkar. Ama konsey, bu kötü gelenekle ilgili eski kuralları açıklayarak umursamazlar.

İkimizin Yerine 218. bölüm özetinde Anandi, sadece Phuli için değil, gelecekte onlar için de daha iyi olacağı için buna karşı mücadele etmeleri gerektiğini söyler. Konsey üyeleri ona seslerini yükselterek bu kötü uygulama durdurulamaz derler.

Şivani, yasal yardım almalarını önerir ama Anandi, her zaman en son çare olarak yasal yollara başvurduklarını söyler. Anandi, meydanda Barat’ın köyünün Sarpanç‘ı ile toplantı yapmaya karar verir.

Şivani, Anandi’nin yaptıklarından etkilenir. Şivani, tıbbi kampa döner, ama gitmeden önce tekrar uğramaya söz verir. Jagat Gauri’ye iyi bakıyor ve onu şımartıyor. Anandi ve ailesi köy meydanına varır ve Phuli’ye şu an kendini kontrol etmesini söylerler. Toplantıda Anandi, nikâhsız evliliğe karşı olduklarını, bunun için davasını öne sürdüğünü ve bunun köyde tekrar olmaması gerektiğini söyler. Phuli’nin çocuğunu geri almasını ister.  Karşı taraf babanın da hakları olduğunu söyler. Çocuk ağlar.kimizin Yerine 218. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 13 Nisan Özeti Devam Ediyor

Anandi çocuğun annesi için ağladığını ve ona da haksızlık edildiğini söyler. Karşı taraf, Phuli‘nin ailesinin nikâhsız evliliğe razı olduğunu ve bununla doğum yapan birinin eş veya anne olarak haklarının olmadığını söylerler. Anandi, Barat‘ın ailesinin herkesi kandırdığını, bu yüzden geleneği de geçersiz kıldığını söyler.

Phuli‘ye bunları sadece onlara bir çocuk vermesi için yaptılar, çünkü ilk gelinleri kısır. Barat Phuli’ye bir ev verdiğini söyleyerek kendini savunur ve ona hakaret edip hırsız diyor. Karşı taraf, Anandi ve Phuli‘nin arkadaş olduğunu, bu nedenle Phuli‘yi her koşulda savunacağını söyler.

Phuli Anandi’yi savunur ve adalet ve iyilik için burada olduğunu söyler. Phuli, Anandi’nin geçmişte yaptığı tüm iyi şeyleri anlatır. Karşı Sarpanç ise Barat’ın lehine. Anandi, adaleti başka yerlerde arayacağını ve mahkemeye gideceğini söyler.  Barat ve ailesi şok olur.

İkimizin Yerine 13 Nisan özetinde Gauri ve Jagat için normal bir gündür. Her şey yolundadır.  Phuli, bebeği için çok üzgündür. Anandi, Phuli adına dava açmak için karakola gider ve memura bugüne kadar olan her şeyi anlatır.  Anandi, Sarpanç görevine sıkı çalışır. Avukat, mahkeme tarihini ve duruşmaya zamanında gelmelerini bildirir.

Gauri Jagat‘a derslerde yardım eder. Şivani gitmeden önce Dadisa‘lara uğrar ve aileyi mahkemeye giderken yakalar. Anandi Şivani’nin dualarını ister. Mahkemede avukat davayı olan Hâkime açıklar ve Phuli‘nin çocuğunu alması gerektiğini belirtir. Phuli ve kaynanasıgil dava hakkında sorgulanır.kimizin Yerine 13 Nisan resimleri

Anandi Phuli için savaşır. Hâkim, Phuli’nin evliliğinin yasayla geçersiz olduğunu, bu günlerde taşıyıcı anneliğe ilişkin yasallıklar olduğunu belirtir. Ama ailenin bunu Phuli’ye söylemeden yapması yanlıştır. Mahkeme Phuli lehine karar verir. Phuli bebeğini geri alır ve mutludur.

Kunda, Gauri için sevgiyle yemek yapar. Gauri’nin annesi mutlulukla izliyor. Sonra Kunda Gauri’yi elleriyle besler. Gauri’nin annesi Kunda’nın Gauri ve Jagat’a olan şefkatinden çok etkilenir.  Gehna ve Şivani, Phuli’nin bebeğini geri alma çabası için Anandi’yi överler. Şivani, Anandi’nin yaşına göre sosyal kötülüklere karşı savaşacak kadar çok olgun olduğunu düşünüyor.

Şivani, Anandi’nin çok mütevazı olduğunu söyler.  Herkes çok mutlu. Mumbai’de, Jagat Gauri’ye bir elbise alır. Gauri elbisenin büyük olduğunu düşünüyor ama Jagat, birkaç ay içinde ona ihtiyacı olacağını söyler. Onunla dalga geçer. Gauri, Jagat’ın hamile kaldığından beri ona olan ilgisinden mutludur. Jetsar’da Şivani, Sumitra, Bairon ve Basant ile konuşur.

Şivani, Anandi’nin Sumitra’nın kızı olduğunu düşünür ve onu çocukken evlendirmedikleri için sevinir. Herkes susar. Bairon, Anandi’nin gelini olduğunu ve çok küçükken evlendiğini açıklar. Şivani, Anandi’nin kocasının nerede olduğunu merak eder. Sumitra, oğlunun artık aileden olmadığını söyler.

Bairon, oğlunun aptal olduğunu belirterek Anandi’yi terk ettiğini söyler. Anandi onu Mumbai’ye gönderdi ama o başka bir kızla evlendi der. Şivani şok olur ve çok üzgün. Şivani aile portresini görür ve Jagat’ı görünce şok olur. Basant, Anandi‘nin kocası ve aileyi mahveden kişi olduğunu açıklar.

İkimizin Yerine 218. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 218. Bölüm Özeti 13 Nisan Anandi Phuli‘yi Bebeğine Kavuşturdu (1 Yorum)