İkimizin Yerine 224. Bölüm Özeti 19 Nisan Anandi‘nin Zor Seçimi

İkimizin Yerine dizisi 224. bölümü ile 19 Nisan cuma günü izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine  dizisinde Anandi adalet ve akraba ilişkileri arasında zor bir seçim yapacak.

İkimizin Yerine 224. Bölüm Özeti

Gauri Jagat‘a bir süredir tartışmadıklarını ve ilişkilerinin düzeldiğini söyler. Jagat, bu kadar anlayışlı olduğun için böyle der. Nandu, kaşındıran alçıdan şikâyet edip onu çıkarmak ister, ama Gehna kabul etmez ve çıkarırsa çok daha kötü olacağını söyler. Basant, Bairon ve Anandi’nin yorumuna homurdanır, ama çocuğum için doğru olanı yapacağım der. Sabah, Bairon ve Sumitra’nın odasında erkenden alarm çalar ve sebebini merak ederler.

Ardı ardına alarm çalar ve şaşırırlar. Aşağı inip Anandi’yi mabette görünce onu sorgularlar. Anandi, bugünün Sumitra’nın doğum günü olarak özel bir gün olduğunu söyler. Bairon unutmuş ve Anandi, telafi etmek için Sumitra’ya büyük bir şey almasını söyler. Onlara mabede hazırlanmalarını söyler. Anandi, Gehna ve Basant’ın odasına gelir ve onları mabede davet eder ama Basant, Nandu incindiği için bir yere gitmeyeceklerini söyler. Anandi üzgünce gider.

Anandi, Bairon ve Sumitra’ya gelir ve gidelim der. Bairon, Basant‘ı sorunca Anandi Nandu’nun çok incindiğini ve Gehna’nın onu bırakamadığı için mabede gelmeyeceklerini bahane eder.  Jagat Gauri‘nin ailesine, tebrik kartı ile ilgili sorular sorar ve annesinin teslim alıp almadığını merak eder. Kaynanası, annen onu okuyabilecek mi, okuması yok, giyeceği kıyafet yollamalıydın der. Sonra, okuryazar bir kızları olduğunu ve onlara mektubu okuyacağını söyler.kimizin Yerine 224. Bölüm resimleri

Jagat, annesinin okuyabildiğini, Anandi’nin ona öğrettiğini belirtir. Kaynana onu kızdırır ve Jagat gider. Gauri, Jagat ile arasını düzeltmek için çok uğraştığını ve kendi annesinin her şeyi mahvettiğini düşünür. Anandi geri döner ve Sumitra‘nın en sevdiği şeyleri yapmak istediğini belirtir. Sumitra buna ne gerek var, Nandu için doğru hava yok, bunun yerine basit yemekler yapacağım der. Gauri, Jagat’a yemek getirip ele almaya çalışır.

Tatlı dille Jagat’a yemek yedirir. Gauri, ailesinin kalması ve mahremiyetleri hakkında düşünür. Anandi, Gehna’ya Nandu için Paratha (yemek) yapıp yapmadığını sorar. Gehna, Nandu isterse kendim yaparım der. Gehna bir paket teslim alır ve Sumitra’ya vermeye gider. Gehna hiçbir şey söylemeden oradan ayrılır. Sumitra Jagat’tan olduğunu görür.

Anandi gelip mektubu sorar. Sumitra Jagat’tan olduğunu söyler. Sumitra, kartı görünce duygulanır ve Jagat‘ın yaptıklarından dolayı çok şey değiştiğini söyler. Ayrıca fotoğrafı görür ve Gauri’nin arkada ne yazdığını okur. Sumitra, Gauri ile yaşadığı meydan okumayı hatırlar ve bu konuda duygusaldır.

İkimizin Yerine 19 Nisan Özetinde

Gauri ailesiyle konuşur ve onları bir süreliğine köye gönderir. Jagat, Gauri‘yle gurur duyar. Sumitra Gehna‘yla arasının bozulmasına üzülür. Basant Rameşvar‘ın maaşını keser. Rameşvar onunla konuşmaya çalışır ancak Basant ona elinden geleni ardına koyma diye meydan okur. Meseleyi çözmek yerine daha büyük kavgalar yaratır.

Jagat ve Gauri ultrasona gider ve bebeklerinin erkek olduğunu öğrenip sevinirler. Rameşvar ve karısı konsey üyelerine gider ve olanları anlatırlar. Basant‘ı şikâyet eder ve adalet talep ederler. Anandi gelir ve Rameşvar konseye şikâyetten vazgeçirmeye çalışır. Ancak Rameşvar Anandi ‘den adaletli karar vermesini ister. Konsey üyeleri yargılama yapılacağını söylerler. Anandi ikilemde kalır.

Basant eve gelir ve Anandi‘yi tersler. Bairon ona durumu anlatır ve hata yaptığını anlatmaya çalışır. Basant kızar ve geri çekilmemekte ısrar eder. Rameşvar‘a çok kinlidir. Sarpanç bizim gelinimiz Rameşvar bir şey yapamaz der ve gider. Gehna da gider. Gece, Sumitra çok endişelidir. Ailenin parçalanmasından korkuyordur. Bairon onu teselli etmeye çalışır.

Sumitra Gehna ile konuşmaya çalışır ancak Gehna onu dinleyecek havasında değil. Gehna hâlâ Anandi’ye kızgındır. Laflarıyla Sumitra‘yı da üzer. Anandi çaresizdir. Ailesi ve görevi arasında kalmıştır. Sumitra aile parçalanmasın diye ona Sarpanç görevini bırakmasını söyler. Anandi kabul eder ancak Bairon hayır Anandi diyerek gelir.

İkimizin Yerine 19 Nisan özetinde Bairon, Anandi’ye Sarpanç görevini bırakmamasını, bunun onun için zor bir zaman olduğunu, bir çözüm bulmak için mantığını ve aklını kullanması gerektiğini söyler. Anandi, ailem ve onlara verebileceğim acı ne olacak diye sorar. Bairon, onun Sarpanç olduğunu, bu yüzden böyle kararlar alırken ilişkilerini düşünmemesi ve sadece doğruyu yapması gerektiğini söyler. Sumitra,  ailenin onuru ne olacak? Ben evin sorumluluğunu üstlendim Dadisa sorarsa ona ne söyleyeceğim der.kimizin Yerine 19 Nisan resimleri

Sumitra, Bairon’a adama para verip olayı bitirmesini söyler. Bairon, bunun rüşvet olduğunu ve böyle bir şeyi yapamayacağını söyler. Bairon, ne olursa olsun herkes yaptıklarının bedelini ödemelidir der. Bairon Anandi’ye doğru olanı yap, kimse adaleti sorgulayamaz der. Herkes konseye gelir. Basant Rameşwar ile alay eder. Konsey, Basant’ı uyarır. Anandi, her aileyle yalnız konuşabilmem mümkün mü diye sorar. Rameşwar kabul etmez ve herkesin önünde yargılama yapılması gerektiğini söyler.

Anandi‘nin Basant’ın tarafını tutmak istediğini söyler. Rameşwar, neler olduğunu, Basant’ın maaşını ödemeyip onu nasıl kovduğunu anlatır. Parasının reddedilmesine itiraz eder. Basant, Rameşvar’a destek almak için hikâyeyi yarım anlattığını belirtir ve herkese karının oğluma zarar verip onu yaralanmasını anlatmalısın der. Oğlumun yaralanmasını düzeltebilirsen sana her şeyi veririm der. Anandi, çocukların Nandu’nun kazara itildiğini söylediğini belirtir. Gehna, çocukların her şeyi söyleyebileceklerini söyler.

Basant da bunu destekler ve olanların kasti olmadığını söylüyorsanız ben de kasten yapmadım der. Basant, parayla değil, eylemlerin sonuçlarıyla ilgilendiğini ve Rameşwar‘ın karısına, yaptıkları için bir ders verilmesi gerektiğini söyler. Anandi, evdeki olayları hatırlar ve ne karar alacağını düşünür. Anandi, iki tarafı da dinlediğini söyler.

Sohan’ın (karşı taraf çocuk) annesinin Nandu’ya yaptığı şey yanlıştır ve sonucuna da katlanmalıdır.  Herkesin önünde Nandu’nun ailesinden özür dilemeli ve bunu başka bir çocuğa tekrar yapmamalıdır. Ayrıca, Basant’ın yaptığı da yanlıştır, çünkü Basant Sohan’ın annesinin çocukların kavgasına karışamaması gerektiğini söylüyorsa, o da aynı şeyi yapmalıdır der. Basant‘ın, Rameşwar’ın tazminatını kesmeye hakkı yoktur ve Rameşwar’ın parasını ona ödemelidir. Basant ve Gehna memnun kalmaz.

İkimizin Yerine 224. Bölüm Fragmanı