İkimizin Yerine Dadisa‘nın Ailesi Dağılıyor Mu?

Doktor Abhi, Varun’u ziyarete gelir ve Varun ve Asha ile konuşur. Abhi Varun‘u tedaviye başlar. Varun, destek almadan ve Abhi’nin motive etmesiyle küçük adımlar atar. Şiyam gelir ve bu gelişmelere sevinir. Asha tatlı getirir ve Madan‘a vermek ister, ama Madan almaz ve ona sadece gerekli şeyleri yapman senin için iyi olur der. Jagat, derin düşüncelidir.

Gauri, sorunun ne olduğunu sorar. Jagat, yarın Sumitra’nın doğum günü olduğunu, eskiden doğum gününde annesiyle uyuyup onu ilk tebrik eden ve ona hediye veren kişi olduğunu söyler. Şimdi bir şey veremediğini düşünür ama yine de onu kutlamak ister. Gauri, arayamazsa hala bir kart yazıp gönderebileceğini söyler. En azından bir şeyler yapmış olursun der. Jagat iyi bir fikir olduğunu söyler.

Gauri, bana tüm doğum günlerinin listesini ver, hepsini sana hatırlatırım. Asha mabettedir ve Madan‘ın Puja yaparken ona söylediği şeyi düşünüyor. Abhi gelir ve ne olduğunu sorar ama Asha ona söylemez. Abhi, bana konuşursa seni üzmemeye çalışacağım diye söz verir. Asha Anandi’nin okuluna gitmek istediğini söyler. Abhi ve Asha okula yürüyerek giderken Abhi, Asha ile genel konuşur. Asha sadece dinler.

Gauri, Jagat’a doğum günü dileği yazması için kart verir. Jagat duygusallaşır ve ona teşekkür eder. Jagat su içerken, Gauri çekmeceye gider ve kendisiyle Jagat’ın resmini alır. Resmin arkasına Sumitra’ya doğum günü dileği yazar. Bu benim hediyem ve bir anneyi oğlunu mutlu görmekten başka ne mutlu eder ki yazar. Nandu okuldaki çocuklarla top oynar ve oyunu kaybetmemek için bilerek rakip çocuğa çelme takıp onu yere düşürür.

Anandi, öğretmenlik yaparken Abhi ve Asha’nın oraya gelir. Abhi okulu görmeyi istediğini söyler. Anandi yutmaz ve onlarla dalga geçer. Abhi utanır. Diğer çocuklar Nandu‘ya kızar ve ona bağırırlar. Düşen çocuğun ailesi gelir ve Nandu’ya neden çocuklarını düşürdüğünü sorar. Nandu, benim suçum değil der ve yine çocukla kavga eder.

Çocuğun annesi kızar ve Nandu’yu itip düşürür. Tüm çocuklar Nandu’ya artık onunla oynamayacaklarını söyleyip giderler. Nandu ağlayarak eve giderken yolda Gehna ve Basant, onu görür ve ne olduğunu sorar. Nandu onlara hikâyenin sürümünü (yanlış bir şey yapmadığını) anlatır. Basant ve Gehna çocuğun evine gider ve ailesine bağırır. Başta aile onlara gerçekte ne olduğunu anlatmaya çalışır, ama onlar dinlemeye hazır değil.kimizin yerine Dadisa oğlu Bairon

Aile Basant‘lara çocukların kavgalarına ortak olmaması gerektiğini söylerler. Basant ve Gehna bağırıp çağırır ve aileye çok kaba davranırlar. Çocuğun babası (Rameşwar) Basant‘lar için çalışıyordur. Basant onu tehdit eder. Rameşwar kızar ve Basant’a bağırır. Basant onu kovar. Nandu, Basant ve Gehna eve gelir. Nandu’nun eli sıvalıdır. Herkes ne olduğunu sorar ve Basant onlara anlatır. Bairon, çocuklar kendi kendilerine halledecekleri için karışmana gerek yok der. Basant kabul etmiyor ve Rameşwar’ın kaba olduğunu, cezalandırılmayı hak ettiğini söyler.

Gehna da onu destekler. Basant, Rameşwar’ı kovduğunu söyler. Bairon bunu yapmaması gerektiğini düşünüyor. Anandi Bairon’u destekler ve gerçeği kimse bilmiyor der. Nandu da suçlu olabilir, ama siz onu destekleyerek, Nandu’ya her şeyden kurtulabileceğini gösterdiniz der. Bu Gehna’yı kızdırır ve ona inanmaya hazır olmadığını, Nandu’nun yanlış olmadığından emin olduğunu Anandi‘ye bağırır. Dolaylı olarak Nandu’nun oğlu olduğunu ve ne olursa olsun onu destekleyeceğini ima eder. Anandi şok ve üzgün.

İkimizin Yerine 223. Bölüm Fragmanı