İkimizin Yerine 226. Bölüm Özeti 21 Nisan Basant Baba Evinde

İkimizin Yerine  dizisi226. bölümde 21 Nisan pazar günü ekranlarda olacak. İkimizin Yerine 21 nisan özetinde Basant baba evine döner.

İkimizin Yerine 226. Bölüm Özeti

Basant Mahavir‘in evindedir ve Mahavir‘e niye geldiklerine dair bahaneler verir. Mahavir valizleri fark eder ve sorar. Basant, işinin beklenenden daha uzun sürebileceğini söyler. Burada kendi kendine idare etmeye çalışacağını söyleyerek örtbas etmeye çalışır. Nandu’yu yatırırlar. Gehna, Basant’a asla buraya geleceklerini düşünmediğini söyler. Basant, başka çaresi yokken her şeyi yapabileceğini söyler. Çocuğumun ihtiyaçlarının ötesinde düşünemem der.

Nereye gidersek gidelim, insanlar soru sorarlar, ama gerçeği aile içinde tutmak daha iyi der. Sumitra, kara kara Dadisa’ya ne söyleyeceğini düşünüyor. Bairon, Dadisa eve dönmeden önce her şeyin yoluna gireceğinden emin olduğunu söyler.

Her ikisi de ne olduğu hakkında ağlar. Anandi, Nandu’nun yaptığı aile resmine bakarak Gehna ve Basant’ın evi terk etmelerini hatırlar ve ağlar. Anandi Nandu ile eğlenceli anları hatırlar. Anandi bir odaya girer ve Nandu’nun orada olduğunu hayal ederek peşinden dışarı koşar ama sonra hayal gördüğünü anlar.

Mahavir odasında Basant’ın evine gelmesini düşünüyor ve durumdan şüphelenir. Hizmetçi Mahavir‘e yemeğin hazır olduğunu ama Basant’ın aç olmadığını söyler. Mahavir’in kafası daha da karışır ve olanları merak eder. Dadisa‘yı aramayı düşünüyor, ama vazgeçer ve onun yerine Bairon’u aramayı düşünüyor. Sonra çok geç olduğunu düşünerek sabah aramayı düşünür.

Anandi, Sumitra‘nın odasına çay getirir. Bairon oraya gelir ve tüm akrabalarını aradığını ama kimsenin Basant ve Gehna’nın yerini bilmediğini söyler. Anandi, Nagor köyünü aramaları gerektiğini söyler.  Basant asla oraya gitmezdi ama bu şartlarda gidebilir der.

Sumitra ve Bairon aynı fikirde değiller, ama Anandi bir kez aramasını ister. Bairon, arar ve Mahavir’e nasıl olduğunu sorar. Mahavir, kendi oğlu evinde gözlerinin önündeyken mutlu olması gerektiğini söyler.

Bairon, abisi ve Gehna dün gece aramadıkları için sağ salim ulaşıp ulaşmadıklarını sorar. Mahavir, endişelenme, üçü de sağ salim geldi der. Mahavir neden sen de onlara eşlik etmedin diye sorar. Bairon, işle ilgilenecek birine ihtiyaç olduğunu söyler.

Mahavir, Basant’ın aniden nasıl geldiğini sorar, o beni hiç aramadı ve şimdi ansızın beni görmeye geldi der. Bairon üzülür. Mahavir telefonu kapattıktan sonra, Basant’ın iş için Jaipur‘a giderken uğradım dediğini, ama Bairon’un dediklerinden Basant’ın onu ziyaret gelmesini amaçladığını düşünür. Bir sorun olduğunu hisseder. Sumitra üzgün, Bairon, Basant‘ların Mahavir’e bir şey söylemediklerini söyler.

Nandu uyanır, kendi doğum günüm kutlu olsun der.  Babasının uyuduğunu görünce aşağı iner ve Mahavir’i görür. Gehna gelir ve Nandu’dan hazırlanmasını ister, ona kahvaltı verir. Gehna ve Mahavir evin mabedine giderler. Mahavir, geçmişte hatalar yaptığını, bunu her şeyini kaybettikten sonra anladığını ve her gün tövbe ettiğini söyler.

Mahavir, onu karısının odasına göstermeye götürür. Gehna aile resmine bakar. Mahavir, Dadisa’dan bir kopyasını istediğini, ailesini kaybettiğini söyler. Herkese Dadisa göz kulak oldu ama bunu gördükçe benim bile göğsüm kabarıyor, kardeşlerin bugünkü mutluluğunu bilmekle gurur duyuyoruz der. Gehna kötü hisseder. Basant da duyar ve kötü hisseder.kimizin Yerine 228. Bölüm resimleri 2

İkimizin Yerine 21 Nisan Özetinde

Mahavir, Basant’ın annesinin fotoğrafını Gehna’ya gösterir. Hayatta olsaydı seni şımartırdı, ama ben hiçbir şey bilmiyorum der. Sonra Gehna için bir şey bıraktığını hatırlar ve mücevherlerini verir. Gehna onun duasını alır ve kayınvalidesiyle bağ kurma şansı verdiği için teşekkür eder. Anandi mutfakta patates soyarken, Sumitra kahvaltı zaten hazır diye neden patates soyduğunu sorar. Anandi, Nandu için patates yemeği yapması gerektiğini söyler. Aniden gerçeği fark edip ağlar.

Mahavir, Basant’a Jaipur’da bir işin var mı diye sorar. Basant’tan Gehna ve Nandu’yu onunla bırakmasını ister. Böylece Basant işini rahatça bitirip geri dönebilir. Mahavir, de Nandu ile daha fazla zaman geçirecektir. Basant, Jaipur’a gitmesinin gerekmediğini, işi telefonla bitirdiğini söyler. Mahavir sevinerek artık hep beraber burada kalacağız der. Mutlulukla Basant ve Gehna’ya hiçbir şeyi sormak için tereddüt etmemelerini söyler. Bairon kahvaltıya yalnız oturunca Basant’ı özler ve gider.

Sumitra mutfakta Makan‘a söylenir. Süt kaynatırken Gehna‘ya seslenir ve kötü hisseder. Gehna da mutfağa girer ve etrafın toz içinde olduğunu görür. O da Sumitra’yı özler. Nandu oynarken Gehna ona yemek getirir. Nandu, hiç kimsenin doğum gününü kutlamadığı için üzülür ve kimse beni sevmiyor diye düşünerek gider.

Seninle artık konuşmayacağım demek için Anandi’yi arar. Anandi, Basant olduğunu düşünerek açar. Nandu kimsenin doğum gününü hatırlamadığını söyler. Anandi özür diler ve onu kutlar. Gülümsediğinde ona bolca oyuncak getireceğini söyler. Nandu, çok uzakta olduğu için ona nasıl bu kadar oyuncak getirebileceğini sorar. Anandi, sonunda buluşup bitlikte yaşayacaklarını söyler.

İkimizin Yerine 21 Nisan özetinde Nandu kapatır ve Anandi ağlar. Anandi, Sumitra’ya Nandu’nun doğum gününü ve aramasını anlatır. Sumitra sorunlara dalıp unuttukları için üzülür. Doğum günlerini Nandu çok fazla eğlenceyle kutlardı ama şimdi ev onsuz bom boş der. Herkes doğum gününü hatırladı mı diye merak eder.

Anandi, Nandu’nun başka kimsenin hatırlamadığını söylediğini söyler. Anandi her şey için kendini suçlar. Sumitra, Anandi’nin görevini yerine getirdiğini, gerçeği desteklediğini, bir hata yapmadığını söyler. Ancak bu nedenle evinin yıkıldığını söyler. Sumitra, isteseydin bunu engelleyebilirdin der.

Anandi, bilerek yapmadığını, asla tek bir kararı yüzünden Basant’ın evi terk edeceğini düşünmediğini söyler. Sumitra gider. Anandi yanına gider. Sumitra Anandi’ye Bairon’a söyle Basant’a Nandu’nun doğum gününü hatırlatsın der. Bairon, Basant‘ı arar. Basant bilerek açmaz. Bairon kırılır

İkimizin Yerine 226. Bölüm Fragmanı