İkimizin Yerine 228. Bölüm Özeti 23 Nisan Basant Eve Dönecek mi?

İkimizin Yerine dizisi 228. bölümü ile 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramında ekranlarda olacak.  İkimizin Yerine dizisinin 228. bölümünde Basant evine geri dönecek mi?

İkimizin Yerine 228. Bölüm Özeti

Mahavir Anandi‘ye Basant’ı herkesin önünde küçük düşürdüğü için bağırır. Bairon Anandi‘yi destekler. Basant aşağı iner ve Bairon‘a kızar. Bairon yine Anandi’yi savunur. Basant çok ağır laflar ile Bairon ve Anandi‘yi üzer. Anandi ağlar. Bairon Basant‘a durumu anlatmaya çalışır ama Basant inat eder.

Sugna ile Sumitra konuşur ama işe yaramaz. Mahavir de Basant‘ın kötü konuşmamasını ister ama Basant devam eder. Bairon ve Anandi özür de dilerler ama nafile. Nandu Anandi‘yle gitmek ister. Gehna onu durdurur. Anandi Nandu‘ya durumu izah eder.  Anandi, Sumitra, Bairon, Sugna ve onun çocukları gider.

Mahavir Basant‘ın Anandi’ye söylediklerini düşünür. Dadisa‘nın ailesinin dağılacağını düşünüp ağlar.  Dadisa‘nın ona yaptığı iyilikleri, onu torunundan ayırmadığını hatırlar. Ailenin dağılmasına izin vermeyeceğini söyler. Sumitra ve Bairon çok üzgündür. Anandi onlara yemek getirir. Bairon Anandi‘yi teselli eder.

Madan Radha‘ya Basant‘ın yaptıklarını anlatır. Radha çok üzülür. Varun ile Şagun Sugna‘ya Nandu‘yu hatırlatır. Nandu‘yu özlerler. Nandu da köyünü, ailesini özleyip ağlar. Oyuncakları falan dağınıktır.  Gehna onu teselli etmeye çalışır. Basant bunu görünce üzülür.

Gehna Basant ile Nandu hakkında konuşur. Basant alışması gerektiğini söyler. Ertesi sabah, Madan pazarda Bairon‘u görür ve Basant hakkında konuşurlar. Mahavir ve Basant da pazara gelirler. Anandi Phuli ile dertleşir. Phuli üzülür ve onu teselli eder. Anandi çaresizdir. Phuli onu cesaretlendirir. Mahavir Basant ile pazarda dolaşmaktan mutludur. Basant ona çok iyi davranıyor. Mahavir bir köseye dinlenmeye gider. Bairon Basant‘ı görür ve yanına gelir. Basant ile konuşmaya çalışır. Basant yine onu tersler.

kimizin Yerine 228. Bölüm resimleri 2

İkimizin Yerine 23 Nisan Özetinde

Madan, Mahavir’i görünce yanına gelip oturur. Ona geçmişten ve Basant’ın kendi isteğiyle evine geldiğinden konuşur. Mahavir’in Basant’ı doldurduğuna ve onu değişmediğine inanıyor.  Olanlardan memnunsun der.  Mahavir’in kardeşleri bir araya getirmeye çalışması gerektiğini söyler. Mahavir, Madan’a bir şey söylemekten kaçınır. Hastanedeki insanlar Dadisa ailesi hakkında kötü konuşurlar ve Asha ile Varun her şeyi duyar.

Abhi gelip personeli azarlar. Abhi Asha‘ya gelir ve olanlar için özür diler. Zamanla her şeyin iyi olacağını açıklar. Sonra çay içmeye giderler. Bairon Mahavir’i görünce ayaklarına eğilir ama Basant Mahavir‘i oradan alır. Madan Bairon’u teselli eder ve Basant’ı unutmasını, Mahavir’in nasıl biri olduğunu bildiğini, iyi biri olmadığını ve Basant’ı yanında tutmak için her şeyi yapacağını söyler. Asha, Abhi ile aile hakkında konuşur ve böyle yorumlar duymasına üzülür.

Asha Anandi‘yi över ve her zaman hayatın sınavıyla karşı karşıya kalıyor, şimdi ailesi bile ona güvenmiyor der. Abhi Asha’yı teselli eder ve bu tür engelleri herkesin yaşadığını söyler. Gehna, Nandu’ya, dedenden elindeki kamera için izin aldın mı diye sorar. Nandu, dedem bu evin bana ait olduğunu söyledi der. Gehna kamerayı alır, ama Nandu geri ister. Gehna, bir şey almadan önce her zaman sorman gerekir der. Nandu Mahavir‘e sorar ve kamerasını almasına izin verir.

İkimizin Yerine 23 Nisan özetinde Mahavir Madan’ın ona ne dediğini hatırlar. Basant Gehna’ya Bairon ve Madan‘ı gördüğünü ve Bairon‘un eve gelmesini istediğini açıklar. Gehna, bu olanlar yanlış, Sugna’nın koca evi bizimle ilgili ne düşünür der. Basant, daha çok Dadisa buraya gelmemiz hakkında ne düşünecek diye endişelenir ve en kısa zamanda onunla konuşması gerektiğini söyler. Ailenin Dadisa için öneminden bahsederler.

Anandi‘yi onlara karşı destekledi diye olanlar için Bairon’u suçlarlar. Bairon yemek yemez. Sumitra onu teselli etmeye çalışır. Anandi, Basant’ın sakinleşmesini beklemeleri gerektiğini söyler. Eğer bir şey yaparsak daha ileri gidecek der ve zamanla geri dönebileceğini söyler.

Bairon aynı fikirde değil ve Madan’ın ona söylediklerini anlatır. Anandi aynı fikirde değil. Mahavir değişti ve şimdi aileyi önemsiyor der. Sumitra, insanoğlu için her şey yapabilir der. Anandi, daha fazla yanlış anlaşılmadan önce Basant’ın geri getirilmesi gerektiğini söyler.

Gauri, Jagat’ı neşelendirmeye çalışır, ama Jagat ailesinin parçalanması konusunda endişeli ve gergin. Gauri, Anandi’yi arayıp sormasını ister. Anandi, Jagat’a olayların kötüye gittiğini anlatır. Anandi bu yüzden kendini suçlar. Jagat onu teselli eder ve doğru olanı yaptın der.

Gauri, Anandi ile konuşur ve o da Anandi’yi destekler. Gauri, ses gelmiyor gibi gibi yapar ve konuşarak Jagat‘tan uzaklaşır. Sonra Anandi’ye neden Jagat’ı dahil ettiğini ve kendi ailesiyle ilgilenmediğini sorar.

Jagat‘tan destek istiyorsun ama bundan vazgeç der. Artık ailen benim neden bahsettiğimi ve tavrını değiştirmen gerektiğini biliyor der. Jagat’a geri dönünce Anandi’yi destekler gibi yapar. Jagat Gauri’yi över ve şimdi Anandi ile olduğu için ona teşekkür eder. Gauri, Anandi’ye bütün arkadaşları gibi davranacağını söyler. Anandi, Gauri’nin sözlerini hatırlar. Basant, Dadisa’nın resmiyle konuşur ve Anandi’yi kötüler. Dadisa’nın orada olmasını ister.

Sumitra, Bairon ve Anandi, Gehna ve Nandu da Dadisa’nın geri dönmesi için dua eder. Anandi dua ederken telefon çalar. Anandi telefonda duyduğu şeye şok olur. Bairon ve Sumitra’ya koşar ve zorlukla Basant ve Gehna’nın acilen geri gelmeleri gerektiğini söyler.

Meseleyi anlatır ama sadece görüntü vardır ve duyulmaz. Bairon ve Anandi, Nagor‘a gider. Bairon, Basant‘lara Jetsar’a geri dönün, sorunu daha sonra çözebiliriz ama hemen bizimle gelin der. Basant kabul etmez. Bairon, Dadisa geri dönüyor ve bu yüzden istiyorum der.

İkimizin Yerine 228. Bölüm Fragmanı