İkimizin Yerine 242. Bölüm Özeti 7 Mayıs Anandi ve Jagat Boşanacak

İkimizin yerine 242 bölümde Anandi ve Jagat boşanacak. İşte İkimizin yerine 7 Mayıs salı özeti.

İkimizin Yerine 242. Bölüm Özeti

Jagat, Gauri‘ye derslerinde yardım eder ve onu konsantre olmak için motive eder. Gauri ona Jetsar’dan döndükten sonra öfkeyle Dekan’a söylediklerini anlatır. Jagat, Jetsar’daki durumların böyle olduğunu, her ikisinin de duyarsız davrandığını, her şeyi unutup geleceği düşünmesini söyler. Herkes salondayken Dadisa, Madan’ın haklı olduğunu, Anandi’nin yeniden evlenmesi gerektiğini söyler.

Dadisa, Jagat Anandi’yi umursamıyorsa neden onu bekletelim der. Hepsi sevinir. Dadisa herkese Anandi evlenmeyi kendisi istemeli, bu yüzden dikkatli olup usulca onu ikna etmeliyiz der.kimizin Yerine 7 mayıs özeti

Hepsi Anandi‘nin önce Jagat‘tan boşanması gerektiğine karar verir. Mumbai’de Gauri annesiyle telefonda konuşur. Annesi, dikkat etmesini ve kendini zorlamamasını söyler. Gauri, Jagat’ın hiç bir iş yapmasına izin vermediğini anlatır. Gauri, bebeğini kaybettiği için kötü hissettiğini ama bu durum Jagat’ı ona yaklaştırdığı için mutlu olduğunu söyler.

Jagat‘ın ailesinden tamamen koptuğu ve sadece onu sevdiği için çok mutlu olduğunu söyler. Gauri, Jagat’ın derslerine çok önem verdiğini ama kendi sınavlarını yazamadığını düşünür. Gauri, hastane yönetim kurulundan birini arar ve kararını tekrar düşünmesini, Jagat‘ın sınavlara çok çalıştığını söyler. Kurul üyesi, artık hiçbir şey yapılamaz der. Jagat tüm bunları duyar.

İkimizin Yerine 242. bölüm özetinde Jagat Gauri‘ye destek olur ve benim için üzülme her şey yoluna girecek der. Sumitra Anandi‘yi uyurken izler ve Dadisa‘nın söylediklerini hatırlar. Mutluluktan ağlar. Bairon onu teselli eder. Ertesi sabah, Jagat kitaplarını bir kutuya toplarken Anandi‘yle ders çalıştığı zamanı hatırlar. Kendine hayır onu hatırlamayacağım der. Gauri gelip ona sarılır ve Anandi‘yi kötüler. Jagat bana sadece sen lazımsın, kimseyi istemiyorum der.

Bairon avukatla boşanma meselesini detaylıca konuşur. Avukat boşanma evraklarını verir ve dava açmak için Jagat ile Anandi‘ye imzalatmasını söyler. Jagat Gauri‘yi sınavlar için okula getirir ve onu motive eder. Gauri ona teşekkür eder. Jagat Gauri‘nin çıkışını bekler. Bairon boşanma evraklarını ailesine gösterir. Hepsi duygusallaşır. Dadisa Anandi‘nin özgürlüğü, mutluluğu için dua eder ve ağlar.

İkimizin Yerine 7 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Arkadaşları, Jagat’a sınavının nasıl geçtiğini sorar. Gauri, sağlığı nedeniyle sınavlara giremediğini söyleyerek örtbas eder. Sumitra Anandi‘ye Dadisa‘nın herkesi aşağıya çağırdığını söyler.  Herkes salonda otururken Anandi gelir ve sorun ne diye sorar. Makan Anandi‘nin çöpe at dediği valizi getirir. Dadisa açar ve içinde Anandi ve Jagat’ın tüm çocukluk eşyaları var. Anandi, Jagat’ı hayatından çıkarmak istediğini söyler.

Dadisa, ilk adımı onun atmasının iyi olacağını söyler. Dadisa Anandi’yi oturtur ve boşanma evraklarını gösterir.  Bundan sonra özgür olacaksın der. Anandi Jagat ile geçmişini hatırlar. Sessizce kâğıdı imzalar ve gider. Basant, işin sadece yarısının yapıldığını söyler. Şimdi Anandi‘yi yeni bir ilişkiye nasıl ikna edeceğiz der.

Dadisa bu daha başlangıç ikna ederiz elbet der. Bairon, gidip Jagat’ın imzasını alacağını söyler. Dadisa, ben de geliyorum, Jagat’ın tepkisini görmek istiyorum der.  Anandi Jagat ile geçmişini hatırlar.

kimizin Yerine 242. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 7 mayıs özetinde Sumitra ağlarken Gehna onu teselli eder. Gehna her şey bir imza ile bitecek, Anandi özgür olacak der. Anandi Dadisa‘nın dediklerini düşünür. Jagat‘tan boşansa bile onu sevmeye devam edeceğini söyler. Artık sadece Jetsar’ı geliştirmek için yaşayacağım der.

Hastanede Jagat Gauri‘yle konuşurken Dekan onu görür. Onu sorumsuz bir öğrenci olduğu için eleştirir. Gauri Jagat‘ı savunsa da Dekan onu susturur. Jagat üzülür. Dadisa ve Anandi duygusal bir konuşma yapar. Dadisa onun yüzünü okşar.

Gauri Jagat‘a alınacak erzak listesini verir ve okula gider. Jagat‘ın parası hepsini almaya yetmeyecektir. Gauri‘den para istememek için gazetede iş ilanlarına bakar. Sumitra ve Gehna Anandi‘nin durgun haline üzülürler.

İkimizin Yerine 242. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 242. Bölüm Özeti 7 Mayıs Anandi ve Jagat Boşanacak (2 Yorum)