İkimizin Yerine 247. Bölüm Özeti 12 Mayıs Anandi Şiv‘le Tanışır

İkimizin yerine 247 bölüm özeti. 12 Mayıs. Anandi Şiv‘le tanıştı.

İkimizin Yerine 2476. Bölüm Özeti

Ertesi sabah Anandi, ödül töreni için özel olarak giyinmiş. Dadisa duygusallaşır ve bir çocuk gelin olarak eve geldiği günü hatırlar. Anandi, Tanrı‘ya dua ettikten sonra herkes onu kutsar. Ev dışında büyük bir grup toplanır ve büyük grup davul çalar. Anandi’ye çiçek yaprakları attılar. Bairon, Anandi’den çiçekli at at arabasına binmesini ister. Anandi mütevazıdır.

Dadisa ve Anandi at arabasına binip programa gider. Dadisa iner. O sırada Nandu ve Varun fişekleri patlatır ve at korkar. At, Anandi arabadayken koşar.  Basant ve Bairon arabayla peşine düşer. Anandi korkar ve atı kontrol etmeye çalışır ama başaramaz. Yardım için haykırır. Bairon ve Basant izlerini kaybeder. O sırada bir araba at arabasıyla yan yana gider. Bir yabancı (Şiv) kapıyı açar ve sonra doğruca at arabasına atlar. Şiv‘in arabası ağaca toslar. Şiv atı durdurmayı başarır. Ama araba devrilir ve her ikisi düşer. Şiv aşağı doğru yuvarlanır.kimizin Yerine yeni sezon

Şiv Anandi’nin azcık yaralandığını görür, yere düşen şalı alıp üzerine örter. Kalkmasına yardım etmek için elini uzatır. Anandi olanları anlatır. Şiv onun Sarpanç olduğunu fark eder. Törene geri dönme imkânları yok. Şiv atın yanına gider ve Anandi’den onunla birlikte binmesini ister. Anandi atı sakinleştirmek için ne söylediğini merak eder. Şiv, “atın kulağına Sarpanç ile kaçmanın kolay olmadığını söyledim der. Biraz sonra, Singh ailesini görürler. Anandi, Dadisa‘ya, yabancının onu kurtardığını anlatır.

Dadisa ona teşekkür etmek isterken yabancı kaybolur. Törende başbakan karşılanır. Başbakan Anandi’yi çok takdir eder ve onu yanına çağırır. Sumitra, Anandi’yi başbakanın yanında oturduğunu görünce çok sevinir. Başbakan Jetsar’ı gelişimine büyük katkı sağlayan genç Sarpanç’ı över, ona özel bir ödül kupası verir ve Jetsar köyünü ilçe ilan eder.

Anandi’den birkaç kelime söylemesini isterler. Anandi okulda öğrendiği bir şiiri okur. Şiir bir kızın hayallerinin nasıl kırıldığını anlatır. Anandi bu şiirin çocuk evliliğinin kötülüklerini resmettiğini söyler. Tüm Jetsar‘lıların ödülü onunla birlikte hak ettiğini söyler. Çalışmalarında ona yardım eden herkese teşekkür eder. Öğretmeni, Sumitra, Dadisa, Bairon ve diğerlerine teşekkür eder.

Anandi, çocuk evliliğini olabildiğince kaldırmak ve kızları eğitmek için çabalayacağını söyler. Ayrıca Jetsar’ı ülkenin geri kalanına örnek yapmaya söz verir. Herkes alkışlar. Başbakan, Jetsar’ı gelişimine yardımcı olacak bir koleksiyoncu atadığını ilan eder. Yeni koleksiyoncu Şivraj Şekhar’ı çağırır. Herkes onun kim olduğunu görmeye döner. Anandi, onu kurtaran adamın geldiğini görünce şok olur. Dadisa da Şivraj’ın Anandi’yi kurtardığını fark eder ve bunu Bairon ve Basant’a söyler.  Şivraj, kariyerinde ilk defa bir köye gönderildiğini söyler.

İkimizin Yerine dizisinin 247. bölüm özetinde köylülerin desteğini almayı umar ve Anandi gibi bir Sarpanç ile ona gerek olmadığını söyler. Dadisa, Bairon’a koleksiyoncunun meymenetsiz olacağını düşündüğünü söyler. Aslında çok yakışıklı bir gençtir. Bairon onunla dalga geçer ve ne düşündüğünü bildiğini söyler. Ama Şiv evli olabilir.kimizin Yerine 12 mayıs resimleri

Dadisa Şiv ile evli olan şanslı kızı merak eder. Şiv, herkese her zaman ona yaklaşabileceklerini söyler. Herkes alkışlar. Anandi’nin kız öğrencilerinin sahnesi vardır.  Kızlar dans eder. Anandi ve Şiv birbirlerine bakıp gülümserler.

Başbakan törenden gider.  Sonra dansçılar dans gösterisi yapılır. Dansçılar Anandi’yi sahneye sürükler. Sonra Şiv’i sürüklerler. Anandi ve Şiv (aayore maro dholna) şarkısında dans eder. Bu Dadisa‘nın hoşuna gider. Tanrı’nın Anandi ve Şiv için bazı planları olduğunu düşünür. Dadisa, Şiv’in henüz evli olmadığını umar. Gösteri biter. Sonra Anandi, hayatını kurtardığı için Şiv‘e teşekkür eder ve yeni koleksiyoncusu olduğunun anlamadığı için üzgün olduğunu söyler.

Şiv, bu benim alnıma yazılmadı ki der. Her ikisi de güler. Dadisa gelir ve Şiv‘e Anandi‘nin babaannesi olduğunu söyler.  Bahaneyle ikisini de törene geri gönderir. Anandi ve Şiv törenden zevk alır ve sohbet ederler. Şiv bir kızın (çocuk dul) ağladığını görünce neden ağladığını sorar. Kız satıcının ona bilezik vermediğini söyler. Şiv nedenini sorunca kızın babası gelir ve bir çocuk dul olduğu için onu takamadığını söyler.  Şiv, şaşırır ve küçük çocuğun dulun ne anlama geldiğini bile anlayamadığını söyleyerek onu fırçalar.

İkimizin Yerine Dizisi 12 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Sonra kıza bazı bilezikler verir. Bunu Anandi ve Dadisa da görür. Anandi, bileziği takması için kıza yardım eder. Şiv, geleneklerine karşı gelmek istemediğini söyler. Ama gelenekleriniz görevimle arama girerse buna katlanmam diye köylüleri uyarır. Dadisa onun Anandi’ye çok benzediğini düşünür. Şiv, Dadisa‘ya bana sadece Şiv deyin der.

Dadisa nihayet ona karısı ve çocuklarını neden törene getirmediğini sorar. Şiv, evli olmadığını söyler. Dadisa çok sevinir ve onu damat olarak hayal eder. Şiv gider. Dadisa tanrıya şükür eder ve yine Şiv’i damat gibi hayal eder.

Herkes salonda otururken Dadisa Şiv‘i öve öve bitiremez. Bairon ve Basant onu evli olduğunu söylerken Dadisa hayır ben öğrendim, evli değil der. Sumitra şok ile Dadisa’ya evli olmadığını nasıl bildiğini sorar. Dadisa açıklar. Hepsinin ağzı açık kalır. Dadisa o iyi biri, onu Anandi‘ye eş olarak düşünüyorum der.kimizin Yerine büyük anandi

Bairon bu fikre kesinlikle karşı çıkar. Şiv‘e ayıp olur falan der. Bayanlar onu ikna etmeye çalışır. Bairon sinirlenir ve herkese durmasını söyler. Şiv’in öncelikle köye yerleşip alışması gerek der ve gider. Sonra Sumitra Bairon’u, Gehna da Basant‘ı bu izdivacın mükemmel olduğuna ikna eder. Dadisa, eğer bu evliliğin gerçekleşmesini istemiyorsanız, sorun yok ama ben buradayım ve ister doğal isterse de hile yoluyla olsun bu işi yapacağım der. Anandi‘nin mutluluğu için onları bir araya getirmeye söz verir.

İkimizin Yerine dizisi 11 mayıs özetinde herkes uyurken Bairon‘un telefonu çalar.  Bairon, aramanın uluslararası olmadığını söyler. Badi’yi hatırlar ve Kişor(Badi‘nin oğlu) veya Badi’ye bir şey mi oldu der. Bairon konuşur ve sonra Dadisa‘nın kapısını çalar. Herkes, neler olup bittiğinden endişelenir. Bairon, Kişor’un Amerika’dan aradığını ve karısının uzun yıllar sonra hamile olduğunu, yani geri döndüğünü söyler. Kişor, gelip Badi’yle ilgilenir misiniz diye sormaya aradı der. Ortam gerilir. Anandi içeri girer ve meseleyi öğrenince ben gideyim der.kimizin Yerine 247. Bölüm resimleri

Dadisa gitmesine izin verir ama sonra planını hatırlar ve Sarpanç olduğunu söyler. Gidemezsin der.  Sumitra, ben gideyim deyince hepsi memnun olur. Badi’ye iyi bakabileceğini ve ayrıca İngilizce bildiğini söyler. Gehna ve Anandi, Sumitra toplanırken sohbet ederler.  Sumitra Bairon’la konuşur. Bairon duygusal ve sevgiyle ona bir aile portresi verir ve hepimiz en kısa sürede geri dönüşünü beklediğimizi hatırla der. Sumitra herkesle gözyaşlarıyla vedalaşır. Herkes çok üzgün.

İkimizin Yerine 245. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 247. Bölüm Özeti 12 Mayıs Anandi Şiv‘le Tanışır (1 Yorum)