İkimizin Yerine 25. Bölüm Özeti 2 Ekim Dadisa Sughna‘nın Nikâhına Karar Verir.

Kanal 7 ekranlarının en çok sevilen dizilerinden biri olmaya aday İkimizin Yerine dizisi 25. Bölümü ile 2 Ekim salı günü 16.15 de izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine dizisinin 2 Ekimde yayınlanacak 25. bölümünde Dadisa sonunda Sughna‘nın nikahlanması gerektiğine kanaat getirecek. İşte İkimizin Yerine 2 ekimde yayınlanacak 25. bölüm özet

İkimizin Yerine 25. Bölüm Özeti

Pratap‘ın ailesi Bairon ve Dadisa‘yı ziyarete gelir. Sughna onları karşılar ve gider, ama gizli bir köşeden onları dinler. Dadisa dünürlere çeyiz olarak Sughna adına bir miktar arazi aldıklarını söyler. Dünürler çok fazla tepki vermezler. Sughna onlarda bir şeyin yolunda gitmediğini düşünür. Anandi Gehna‘ya gider ve ondan özür diler. Gehna her şeyin düzelmesini sağlamıştır.

Sughna‘nın kayınpederi Bairon‘a, Sughna‘nın nikâhının hâlâ yapılmadığı için endişelendiğini söyler. Köydeki insanlar bu nikâh hakkında konuşmaya başladılar. Bazıları Pratap‘ta bir şeylerin eksik olduğundan şüpheleniyorlar. Gelecek bayrama kadar Sughna‘yı göndermedikleri takdirde, Pratap için başka bir eş arayacaklarını söyler ve onları uyarır. Sughna bunu duyunca kahrolur.

Sughna‘nın akrabaları ayrıldıktan sonra Dadisa Bairon‘a korktuğu şeyin işte bu olduğunu söyler. Bairon‘a dünürlerin isteklerini kabul etmesini ve Sughna‘yı kendi adetlerine uygun göndermesini söyler. Bairon onunla ​​aynı fikirde değil. Kural ve adetler ya da milletin lafları uğruna, kızını feda etmeyeceğini söyler. Basant alaycı bir şekilde Bairon‘un, annesi ve abisi gibi köylüleri dinlemeyeceğini söyler.

Bairon Basant‘a, konu ailesinin refahı olunca kimseyi dinlemeyeceğini söyler. O herkese Sughna‘yı 18 yaşına kadar göndermeyi asla kabul etmeyeceğini söyler. Sughna bütün bunları duyar ve kalbi kırılır. Sughna odasında ağlar. Sumitra oraya gelir ve babasının böyle bir karar aldığında onu düşündüğünü söyler. Sughna ona kimseyi umursamadığını söyler. Kimse bana ne istediğimi sormadı der.kimizin Yerine 25. Bölüm

Benden çok daha küçük olan Anandi‘nin bile nikâhı kıyıldı bir ben kaldım der. Ağlayarak Pratap başkasıyla evlenirse ben yalnız kalacağım der ve Sumitra‘ya onu yalnız bırakmasını söyler. Sumitra Bairon‘a gider ve bu kez onun kararının yanlış olduğunu düşündüğünü söyler. Bairon bunun birlikte aldıkları bir karar olduğunu hatırlatır. Sumitra, hatırladığını söyler ama şimdi bu kararımız Sughna‘yı da etkileyecek der.

Ayrıca Anandi‘yi de bu eve ailesinin rahatlaması için aldıklarını söyler. Bairon Anandi‘nin davasının, bu eve geldiğinden beri bizim onu koruduğumuz ve düşündüğümüz için farklı olduğunu söyler. Fakat Sughna‘nın akrabaları Sughna‘nın yetişkin olmadığını ve çocuk taşımaya hazır olmadığını umursamazlar der. Bairon ​​Sumitra‘dan kararında ona destek olmasını ister.

İkimizin Yerine 25. bölüm özetinde Gehna ve Basant odadalar. Basant, Gehna‘ya, Dadisa‘dan özür dilediği için akıllı davrandığını söyler ve onu över. Şimdi sınırlarının içinde yaşıyorsun der. Artık evde daha fazla kavga olmayacağını söyler. Gehna’ya dokunmaya çalışır. Gehna elini geri çekiyor ve Basant‘a, sadece özür dilediği için, Dadisa ve Basant‘ın yaptığı her şeyi kabul etmeyeceğini söyler. Yastığını yorganını alıp giderken, Basant‘a salonda uyumayacağını, ama misafir odasında kalacağını söyler.

İkimizin Yerine 2 Ekim Özeti Devam Ediyor

Güneş açmadan önce dönerim, böylece sende saygını kaybetmezsin der. Anandi uyumaya çalışıyor, ama uyuyamaz. Sughna’nın da uyumadığını ve ağladığını fark eder. Sughna‘ya ısrarla neden ağladığını sorar. Sughna‘ya Pratap da ailesiyle geldi mi, geldiyse sana ne getirdi falan diye sorular sorar. Sughna biraz rahatsız, Anandi‘den biraz su almasını ister. Anandi ayrıldıktan sonra, Sughna ağlayarak Pratap‘la geçirdiği bazı anları hatırlar.

Sabah, Pratap göl etrafında onu bekliyor. Sughna, Pratap‘a, onun ebeveynlerinin dün neler söyledikleri hakkında bağırmaya başlar. Pratap’tan gerçekten onu terk edip başka biriyle evlenip evlenmeyeceğini sorar. Pratap Sughna‘ya her ikimiz de ailelerimizi dinlemek zorunda kalıyoruz der. Senin ailenin nikâhı erteleme kararına karşı çıkmama rağmen, kendi aileme de karşı gelemem der. Ayrıca senin ısrarın üzerine ailemden bir kez daha senin ailenle konuşmalarını istedim der.

Sughna, Pratap’ı  bedeni ve ruhuyla kocası olarak kabul ettiğini söyler. Eğer sen başka biriyle evlenirsen, ben o gün kendimi öldürürüm der ve ağlayarak ayrılır. Pratap üzgün ve çaresizdir. Pratap eve gelir ve ailesiyle konuşur. Babası Pratap’ı dinlemek istemez. Pratap’a bizi ısrar ederek defalarca Sughna’nın ailesine nikâhla ilgili konuşmaya gönderdin ve hepsinde reddedildik der. Kendi saygımızı düşünmek zorundayız. Bunu yapabilmek için, Sughna’nın ailesinin nikâhı kabul etmezlerse, Pratap’ı evlendirmekten çekinmeyeceklerdir.

İkimizin Yerine 2 Ekim Özetinde Pratap ailesini ikna edemiyor. Gehna Sumitra‘ya gelir ve Sughna hakkında konuşur. Sumitra’dan Sughna’nın nikâhını yapmalarını ister. Aynı şeyi birkaç gün önce de söylediğini hatırlatır. Sumitra, Gehna’ya, Sughna bununla ilgili herhangi bir şey mi anlattı diye sorar. Gehna, Sughna’nın hiçbir şey demediğini söyler. Anandi gelir ve Sughna‘nın nikahında giyeceği elbise hakkında heyecanla konuşur. Sumitra Gehna‘yla yalnız konuşabilmek için Anandi‘yi uzaklaştırmaya çalışır. Ama Anandi hâlâ elbisenin ve nikâhın nasıl geçeceğini konuşmaya devam eder. Sughna oradan geçerken Anandi‘ye benim nikâhım asla olmayacak der. Herkes şok olur.

Sughna Sumitra‘ya epeyi haykırır ve siz benim için hiç endişelenmiyorsunuz der. Anandi‘nin nikâhını yaptınız ama beni umursamıyorsunuz der. Sumitra Sughna‘yı, bunu senin iyiliğin için yapıyoruz diyerek ikna etmek ister ama Sughna onu dinlemez. Sumitra biraz daha kızıyla konuşur ama işe yaramayınca etrafta Bairon‘a bakınır. Bairon kapıda duruyordur. Sumitra bir şey demeden gider. Gehna da Anandi ile ayrılıyor.

Anandi kapıda Bairon‘u görür ve ona Pratap başkasıyla mı evlenecek der. Bairon ona böyle bir şey olmayacak der. Bairon ​​ve eşi, Sughna hakkında konuşur. Sumitra, Bairon‘a, Sughna da nikâhlanmayı istiyor, kararımızı yeniden gözden geçirmeliyiz der. Sughna‘nın nikâhına karşı çıkan bir tek biziz der. Bairon ​​onu ikna etmeye çalışır, ama Sumitra, Pratap’ın ailesinin onu başka biriyle evlendirmelerinden çok korkar.

O zaman Sughna bizden nefret edecek der. Bairon Pratap’ın ailesiyle konuşmaya karar verir. Sughna odasında ağlıyorken Anandi gelir ve sen gerçekten ağlıyor musun diye ona sorar(salak bu kız). Anandi ona, Pratap evlenmeyecek babam söyledi üzülme der. Sughna Anandi’ye bu ailede hiç kimsenin kızları umursamadığını söyler. Ben evlendiğimde okula gitmemi engellediler, babam Dadisa‘yı ikna etmeye çalıştı, ama gerçekten yeterince uğraşmadı der.kimizin Yerine 2 ekim

Şimdi Dadisa bile nikâhımı istiyor ama babam inat ediyor der. Anandi, öğretmeninin de kızların daha az olduğunu ve okuyamadıklarını söylediğini anlatır. Dadisa gelir ve Anandi’ye sen git kendi işine bak diye bir uyarıyla uzaklaştırır. Dadisa Sughna’nın yanında oturur ve ona ben seni evine yollayacağım bana güven der. Bairon ​​ve Sumitra Pratap’ın ailesini ziyaret eder. Sughna‘nın nikâhını neden ertelediklerini açıklamaya çalışırlar.

Pratap’ın annesi, bu sebepten ötürü Sughna’nın nikâhını ertelemenin yanlış olduğunu söyler. Sumitra, daha önce bunları hiç düşünmediklerini, ama Chamuna‘nın ölümünün onları uyardığını söyler. Pratap’ın annesi, ben gençken Pratap’ı doğurdum ve sen de genç anne oldun, yine de bize hiçbir şey olmadı der. Babası, Pratap ve Sughna’nın etrafında başka gençler var ve kötü yola düşmeden önce, nikâhlarının kıyılması gerekiyor der.

Bairon sonunda onları yola getirir ve biraz daha beklemeye razı eder. Bairon ​​ve Sumitra eve dönüyorlar. Köyden bazı kadınlar şeker dağıtıyorlar. Sughna’nın nikâhının gerçekleşeceğinden dolayı Bairon‘ları tebrik ederler. Bairon ve Sumitra şok olur.

Bairon ve Sumitra, Dadisa’ya gelir. Dadisa sevinerek Sughna’nın nikâhını yapmaya karar verdiğin söyler. Bairon annesine çok kızar. Chamuna‘nın ölümünden dolayı, Sughna’nın nikâhını ertelemeye karar verdiğini hatırlatır. Dadisa Chamuna‘nın olayının herkes için aynı olmayacağını söyler. Bairon Dadisa‘ya, kendi başına böyle bir karar almaya hakkı olmadığını söyler. Dadisa bunu duymaktan rahatsız olur ve Bairon’a sen Basant gibi değilsin ve bana saygı duymuyorsun der.

Bairon nikâh haberinin köye yayıldığı için ​​kendini kötü hisseder. Sughna bir postaneden Pratap‘la konuşur. Pratap‘a Dadisa‘nın müjdeli kararını haber verir. Pratap da sevinir. O esnada ailesi gelir ve Pratap telefonu kapatır. Sughna, yolda herkese nikâhının  gerçekleşeceğini sevinerek anlatır. Pratap‘ın ailesi onun nikâhtan önce eşiyle konuştuğunu anlar ve onu azarlarlar. Bunun iyi bir şey olmadığını söylerler. Pratap onlara nikâh haberini verir ama ailesi ona inanamaz.

Pratap‘a Bairon‘un kendisi bunu söylemedikçe, bu habere inanmayacaklarını söylerler. Bairon ve eşi odalarında ​tekrar nikâh hakkında konuşur. Sumitra, Bairon’a, nikâhı ertelemek için artık çok geç olduğunu söyler. Sughna koridordan geçerken sevinerek şarkı söyler. Sumitra, Bairon‘a Sughna’nın mutluluğu için bunu kabul etmesini söyler. Bairon onlara yardım etmesi için doktora gitmeye karar verir. Dadisa pederi çağırtır ve nikâh için en erken uğurlu tarihi söylemesini ister.

Peder uğurlu tarihi seçer. Dadisa Jagdiş‘e Bairon‘u çağır der. Dadisa sonra Pratap‘ın ailesini arar ve babasını eve çağırır. Ona nikâh haberini verir. Pratap‘ın babası sevinir ama Bairon‘un da izni var mı diye sorar. Dadisa Bairon‘dan dünür ile konuşmasını ister.

İkimizin Yerine 2 Ekim Fragmanı