İkimizin Yerine 302. Bölüm Özeti 6 Temmuz Anandi’den Aşk İtirafı

İkimizin Yerine 302. Bölüm Özeti

Şiv Ganga’nın bebeğinin bulunması için çok yoğun mesai içindedir. Uzakta olan Şiv için Anandi endişelenir Cotima Menu onu rahatlatmaya çalışır. Bu ayrılık onların evlilik sonrası ilk ayrılıklarıdır. Anandi Şiv’i arıyor ancak konuşmaları yarıda kesiliyor. Şiv çok yoğu olduğu için geri dönmeyince Anandi Şiv’in kendisine kızdığını düşünüyor; ancak Avukat Şiv’e Ratan’ın kaçmasına yardım eden iki kişinin yakalandığı bilgisini veriyor. Polisler ifade almak için Ganga’yı emniyete çağırır. Jagdiş onu cip ile götürmek ister ama cipin tekeri patlamıştır. Ganga Jagdiş’e sarılmamaya çalışır ancak motorda sarılmak zorunda kalır. İnsanlar ise bu sahneyi görür ve bu duruma tepki gösterir.

Ganga polis memuruna Ratan ile ilgili tüm bilgileri verir. Polisler Şiv’in de kendilerinin de bu konu üzerinde dikkatle durduklarını ve durmaya devam edecekleri konusunda söz verir. Dönüşte tekrar motora binerken Ganga düşecek gibi olur Jagdiş onu tutar. İkili karakolun önünde yakınlaşır. Halktan kadınlar bunu görünce şu kadına bak eşini çocuğunu bırakmış da başka adam ile oynaşıyor derler. Jagdiş ve Ganga tepki gösterir kadınlara.kimizin Yerine 302. Bölüm resimleri

Anandi ise Ganga’ya destek olmak için onun kendi kendine yetmesi gerektiğini düşünür ve bebeğine kavuştuktan sonra okula gidip eğitim alması gerektiğini söyler. Ertesi gün Şiv’siz uyanan Anandi kahvaltı yapmaktadır ama hiç bir şeyden zevk almaz. Sançi bu aşktan etkilendiğini bir köylü kızdan bu kadar romantik olmayı beklemediğini söyler. Cotima Menu ise asıl şehirli kızları bir günde aşık olup bir günde unutuyor; gerçek aşkı köylü kızları bilir deyince Anandi utanır ve kaçar.

İkimizin Yerine 302. Bölüm özetinde Cotima Sançi ve Anandi’nin artık yavaş yavaş bir birini sevmesinden mutlu oluyor; ancak Sançi onu sevmiyorum çünkü eski ailesinden bize ayıracak vakti yok diyor.

Udaipur da, Iravati Anandi’nin eski kocasını unutamayacağından korkuyor; zira hala Şiv ile Anandi arasında cinsi münasebet olmadığının farkında. Irıvati de Jetsar’a gitmeye bu konuyu ciddi ciddi Anandi ile konuşmaya karar veriyor. kimizin Yerine 6 Temmuz resimleri

Anandi ile konuşan Şiv bu gece de gelemeyeceğini söyler. Anandi üzülür. Bu arada kapı çalar ve bir postacı Anandi’ye Şiv’den bir demet gül getirmiştir ve not olarak da bu gece yanında olamadığım için özür dilerim seni çok seviyorum yazmaktadır.

Sabah olduğunda Ganga Anandi’nin eski öğretmeni olduğu okuma yazma okuluna getirilir. Ganga bu işi yapamayacağından çok çekinse de Dadisa ve Sumitra ona destek olur. Şiv’de sürpriz yaparak okuma gününe gelir ve Anandi onu görünce büyük bir heyecan yaşar. Dadisa Ganga’ya manevi değeri olan bir kalem hediye ederek ona bu yolda verdiği desteği ortaya koyar.

İkimizin Yerine 6 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Anandi Şiv’e yaptığı sürprizin çok hoşuna gittiğini söyler. Şiv ise bu sürprizde fikrin Mahi’den çıktığını söyler.  Şiv, Anandi’ye bir sevgililer günü oyuncak anahtarlık verir ve 14 Şubat’ın tüm dünyada insanın sevdiği kişiye sevgisini itiraf ettiği özel bir gün olduğunu söyler. Şiv Anandi’den bir itiraf beklemektedir ve onu zorlar. Anandi oyuncağın çok tatlı olduğunu söyler. Şiv ise o oyuncak ayakları ile gelmedi o oyuncağı getiren tatlı değil mi diye sorar? 3 11

İkimizin Yerine 6 Temmuz özetinde Anandi tam ona ben seni der ama yanlarına bir kız gelir. Şiv hızlıca o kızın derdini çözer ve devam et der. Anandi yazarak devam edeyim söylemek çok zor der ve Seni seviyorum yazar ama bu arada yanlarına Ganga gelince Anandi hemen yazdığını siler.

Ganga’nın getirdiği mektupta Anandi’yi talihsiz çocuk evliliği kurbanı kızları için yeni açılan okulunun açılışı için bekledikleri yazmaktadır. Açılış da bu akşamdır ve mektup geç gelmiştir. Şiv korkma yetiştiririm seni der ama Ratan konusunda önemli bir gelişme olduğu için o götüremeyecektir. Anandi’ye bir araba ayarlayan Şiv gitmek istemeyen Anandi’yi bu senin hayalindi git diyerek destekler.

Sançi yine Ganga’ya verilen değeri ve onu okutmakta ki mantığı anlamaz; Cotima ona Ganga’nın neden okuması gerektiğini anlatırken Iravati sürpriz yaparak gelir ama Sançi Anandi yok abimi bıraktı gitti yine başkaları için der. Iravati, Sançi’den Cotima Menu ile özel olarak konuşacakları için onları yalnız bırakmasını istiyor. Iravati Anandi’yi  Şiv ile evlendirmek çok kötü bir karardı Anandi daha oğluma kendini sunamadı der; Menu Cotima şok olur; çünkü o da aynı şeyi düşünmektedir.

İkimizin Yerine 299. Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine 302. Bölüm Özeti 6 Temmuz Anandi’den Aşk İtirafı (4 Yorum)

  1. Anandi artik baya uzatti kaynana hakli hale cakdişle ilgileniyor sanci köylüler diyip duruyor kendi bir dulla beyenmediği köyluyle niye nişanlaniyor 10 gündaha anandi hale şife seviyom demiyor nebiçim evlilik