İkimizin Yerine 312. Bölüm Özeti 16 Temmuz Herkes Şok

İkimizin Yerine 312. Bölüm Özeti

Sançi evlerinde Anandi’nin ilk holisi olduğunu bu holinin unutulmaz olması gerektiğini düşünür ve ona bazı kötü sürprizler hazırlar. Anandi’nin odasına gelen Sançi önce banyoya girer ve havlunun arasına kırmızı boya koyar. Anandi Sançi’ye süt getirmeye gitmiştir. Sançi elinde ki yağı yanlışlıkla Anandi’nin yüzüne sürmüş gibi yapar. Anandi banyoya yüzünü yıkamaya girer. Anandi bu işte bir gariplik var diye düşünür ve Sançi’nin yaramaz olduğunu kendisine şaka yapacağını fark eder. Anandi banyo da renkli havluyu görür ve havluların da yerini değiştirir.

Mahi’yi de çağıran Sançi Anandi ile dalga geçmeye hazırdır. Anandi banyodan temiz çıkınca çok şaşırır. Anandi sütü getirmiştir Sançi’ye ama gelirken altında yapıştırıcı sürmüştür. Sançi sütü içmek isterken süt masadan kalkmaz ve sütü kaldırayım derken süt Sançi’nin yüzüne döker. Sançi çok sinirlenir ve hemen yüzünü yıkayıp silmek ister. Kendi koyduğu havluyu değil temiz havluyu seçer ama Anandi havluları yerini değiştirdiği için Sançi kırmızıya boyanır. Şiv ve Anandi Sançi’nin başına gelenlerden sonra güler. Sançi çılgına dönmüş ava giderken avlanmıştır.

kimizin Yerine 312. Bölüm resimleri

Daddu ise bahçede çiçekleri suluyordur. Bir anda su kesilir Daddu suya bakması için Nathu‘ya seslenir. Daddu suyun gelmesini beklerken hortumun içine bakar ama borudan su yerine boya akar. Şiv Anandi ve Mahi iyi holiler diyerek Dadu’nun holisini kutlar.

Jetsar’da oyunlarda başlamıştır. İlk oyunda Şiyam eşini peçeli kadınlar arasında bulmaya çalışır. Şiyam Sugna’sını bulacağına emindir; ilk kadının peçesini açar ama o Sugna değildir ikinci seferde de bulamaz. Sugna ise Şiyam’a ayıp beni bırakıp başkalarının eşine mi renk koyuyorsun der ve herkes Şiyam’ın düştüğü duruma güler. Jagdiş ise Ganga’nın oğlu Mannu ile oynamaktadır ve çok mutlu görünmektedir.

İkimizin Yerine 312. Bölüm özetinde Anandi Cotima Menu’ya da bir holi sürprizi hazırlar. Cotima’yı arar ve acil bir şey için onu dışarı çağırır. Cotima acele ile dışarı çıkar. Anandi bir kovadan onun üstüne boya döker ve mutlu holiler der. Cotima’ya şaka yapan Anandi büyük bir risk almıştır. Cotima çok sinirlenir herkes şok olur. Iravati Cotima’nın bir dul olduğunu söyler ve dul kaldığından beri holi kutlamadığını onu boyayarak büyük bir hata yaptığını söyler.

Anandi Cotima’dan özür diler ama Holinin hayatın bir rengi olduğunu eşi öldü diye hiç bir bayanın hayatın bu renklerinden mahrum kalmaması gerektiğini söyleyerek ısrarla onu holiye davet eder. Cotima hala çok sinirlidir. Anandi sözlerine devam eder ve hayatında bir yalnızlık yaşadığını ama yalnızlığın hayatın renklerini soldurmasına izin vermemesi gerektiğini söyler.

kimizin Yerine 15 temmuz resimleri

Kocasını savaşta şehit veren Cotima’ya; eşinin yaşadıkları büyük bir onur ama tüm şehitler arkasında mutlu bir eş görmek ister, kimsenin yas tutmasını istemez der. Cotima duygusaldır. Herkes Anandi’nin bu etkileyici sözlerinden etkilenmiştir. Herkes bu saçma geleneiğin yıkılması taraftarıdır.

İkimizin Yerine 16 Temmuz Özetinde

Daddu, Cotima’yı birkaç kez ikna etmeye çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını söyler. Daddu, Cotima’ya, dul kadınların yaşamlarında her şeyi kaybettikten sonra bile, renkli bir yaşam sürmeye hakları olduğunu bu dersi de gençlerden yani Anandi’den öğrendiklerini söyler Anandi biraz renk alır ve o rengi Cotima’dan kendisine sürmesini ister. Duygusal olan Cotima sırası ile herkese renk sürer. Bayram şimdi bayram olur.

Sing ailesi Holi’yi açık havada köylüler ile kutlamaya devam eder. Jagdiş Nandu’ya renk atıyor, ancak Nandu eğilir ve orada bulunan Ganga renklenir. Herkes şaşırır. Jagdiş Ganga’dan özür diler ve Ganga yerde ki boya dolu kovayı Jagdiş’e döker bu seferde Jagdiş şok olur. Jagdiş ve Ganga sanki evli iki eş gibi bir birine renklendirmiş olurlar.

Alok Daddu ve Şiv içki içme yarışması yapar. Yarışmayı ise Alok kazanır ve herkes sarhoş olur. İkimizin Yerine 312. bölüm özeti burada bitmedi. İkimizin Yerine 312. bölüm özetinin ikinci kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 312. Bölüm Fragmanı