İkimizin Yerine 315. Bölüm Özeti 19 Temmuz Annandi Gidiyor

İkimizin Yerine 315. Bölüm Özeti

Ganga hastahane hemşireleri gözlemlemeye başlar. Jagdiş hastalarına arkadaşları gibi samimi davranır ve elinden geldiği kadar hastalarının her şeyleri ile ilgilenir. Bu durum Ganga’nın çok hoşuna gider. Bir çocuk ise iğne yaptırmamakta ısrarcıdır. Bu nedenle de iyileşememektedir. Jagdiş çocuğu iğne yaptırması için ikna etmeye çalışır ama başaramaz; çocuk iğneden çok korkmuştur. Ganga devreye girer ve bu fareyi bırakın farelere iğne yapamazsınız der.

Çocuk fare olmadığını söyler. Ganga ise aslanlar küçük bir ısırıktan korkmadan savaşır der. Çocuk bende hiç bir şeyden korkmam der. Ganga çocuğa büyünce ne olacağını sorar çocuk polis olacağım der. Ganga polisler korkusuz olmalı, polisler birçok zorlukla yüzleşmeli  sen böyle polis olamazsın der. Çocuk korkmadığını söyler ve polis olabileceğini ispat etmek için iğne yaptırmayı kabul eder. Herkes mutludur. Jagdiş Ganga’nın çocukları iyi tanıdığını düşünür.

Bu arada hastahaneye bir ambulans gelir ve hemşire yaralının durumunun ağır olduğunu belirtir. Jagdiş hemen acil müdahale odasına koşar. Adam kanlar içindedir ve durumu ağırdır. Ganga adama müdahale eden Jagdiş’i görür ve adama çok üzülür; adamın yüzünden akan kan ise Ganga’nın midesini bulandırır ve hemşirelik işini bir kere daha düşünmesine neden olur. Jagdiş ise Ganga’nın korktuğunun farkındadır.

Jagdiş’e bir mektup gelir ve mektupta son tıbbı cihazlar kongresi olduğunu yazmaktadır. Jagdiş kongrenin Udaipur’da yani Anandi’nin şehrinde olduğunu duyunca bir garip olur.

Jagdiş Udaipur’a gitmesi gerektiğini ailesine söyler ve Bairon’dan da kendisine eşlik etmesini ister. Bairon işlerini yoğun olduğunu gelememe ihtimali olduğunu söyler. Dadisa ise oraya kadar gitmişken Anandi’ye de uğramalarını ve hazırlayacaklarını ona vermelerini ister. Jagdiş Bairon gider benim işim çok gidemem der.

Basant ve Gehna ise tüm bebek için hastahaneye gider. Onlarla Jagdiş’in yokluğunda Lal Sing ilgilenecektir.  Evde ki kadınlar Anandi’ye birçok hediye hazırlar ama Bairon işinin uzadığını ve gelemeyeceğini söyler. Hediyeleri götürme işi ise Jagdiş’e kalmıştır.

Ganga evde Mannu ile oynarken Ratan’ın ailesi çıkar gelir. Ganga onları görünce şok olur. Kayın baba ve Kayın valide kefalet ile serbest kaldıklarını ama Ratan’ın hala hapiste olduğunu söyler. Kayın baba ve Kayın valide  Ratan’ın hapisten çıkması için onun yardımına ihtiyaçları olduğunu söyler. Ganga asla yardım etmeyeceğini belirtir. Kayın baba ve Kayın valide  Mannu’yu zorla Ganga’nın elinden alır. Bu sırada Dadisa ve Sumitra içeri girer. Kayın baba ve Kayın valide hemen rol yapmaya başlar ve ağlayarak Ratan’ın çok değiştiğini, oğlunu görmeyi çok istediğini ama hapiste olduğu için gelemediğini anlatırlar. 5

Kayınbaba ve Kayınvalide Ratan’ı affetmesi için Ganga’ya yalvarır gibi rol yaparlar. Sumitra ise kocaman insanların yalvarmalarından etkilenerek Ganga’dan Ratan’ı affetmesini ister; çünkü herkesin hata yapabileceğini söyler. Ganga onların rol yaptığını asla Ratan’ın değişmeyeceğini söyler. Dadisa da bu kadar acı geçmiş varken Ganga nasıl affetsin oğlunuzu der.

İkimizin Yerine 19 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Şektar evinde ise herkes Anandi’nin hazırladığı kahvaltıyı çok lezzetli bulur ve afiyetle yer. Bu arada Şiv uyanır ve saate bakar, saatin 10.00 olduğunu görünce şok olur. Nasıl alarmı duymadın diye kendine kızar. Şiv telefona bakar 20 kere çalmıştır ama o da sessizde kalmıştır. Şiv  hazırlanıp aşağı iner ve alarmı kapatan kim diye sorar. Anandi ben kapattım rahat uyu, dinlen diye der ama Şiv insanlar alarmı neden kurar Anandi hiç düşündü mü der. kimizin Yerine 19 temmuz özeti resimleri

Çok önemli bir toplantım vardı diyerek öfkesini Anandi’ye kusar ve kahvaltı yapmadan acil çıkar. Anandi kendini çok kötü hisseder ve başlar ağlamaya. Iravati onu sakinleştirmeye çalışır. Anandi Şiv’in kendisine kızmasına değil Şiv’i düşürdüğü kötü durum için üzüldüğünü anlatır. Iravati ondan kahvaltıya devam etmesini rica eder. 2 3

Şiv hastahanededir ve tüm doktorlar aldığı sahra hastahanesi kararının birçok hastanın hayatını kurtardığını söyleyerek ona teşekkür eder. Şiv ise sabah Anandi’ye bağırdığına inanamaz ve nasıl böyle bir hata yaptım diye üzülür. Tam Anandi’den özür dileyecekken aklına bir fikir gelir ve Iravati’yi arayarak ondan bazı şeyler ister. Iravati telefonu kapatır ve mutlu olur.

Iravati Anandi’nin odasına gelir ve onunla benzer boyda ve benzer kiloda olan bir akrabasına hediye kıyafetler alacağını söyleyerek bu konunda ondan yardım ister. Anandi yardım etmeyi kabul der ve alış verişe çıkarlar. Anandi kıyafetleri tek tek dener Sançi fotoğrafını çeker.

Şiv eve gelir hala soğuk ve kızgındır. Anandi Şiv’den bir kez daha özür diler Şiv sana bir zarf vereceğim bu zarfa çok iyi bak der. Anandi zarfı alır ancak elinden düşürür. Şiv benim değer verdiğim şeyleri nasıl bu kadar önemsiz görürsün diye bir kez daha fırça atar Anandi’ye ve zarfı açıp içindekinin ne kadar değerli olduğunu görmesini ister.3 2

Korkarak zarfı açan Anandi içinde soğuğu ve doğal güzellikleri ile ünlü bir bölge olan Kaşmir’e iki kişilik bilet olduğunu görür. Şiv Anandi’den ona kızdığı için özür diler ve bu hediye ile ondan af diler. Anandi çok mutlu olur ve Şiv’e sarılır. Anandi Kaşmir hakkında sorular sorar. Şiv işi olduğunu çalışması gerektiğini söyler ve gidince görürsün der. kimizin Yerine 315. Bölüm resimleri

Anandi yolculuk için bavul hazırlamaktadır. Sançi Anandi’den kendisine Keşmir’den ne hediye getireceğini sorar. Lafa giren Menakşi ise ona adil bir bebek hediyesi ile dönmesini istediğini söyler.

İkimizin Yerine 315. Bölüm Fragmanı