İkimizin Yerine 18 Temmuz Özeti Şiv Kahraman Olur

İkimizin Yerine 18 Temmuz Özetinin İkinci Kısmı Başlıyor

Sançi akşam yemeğinde Anandi’yi utanmış halde görebilmek için sabırsızlanıyor. Anandi’nin sürpriz bir tatlı hazırladığını söyleyerek yemek masasında herkesin heyecanını artırıyor. Anandi’nin kekinin yandığından emin olan Sançi Anandi’nin iyi görünen ve meyveler ile süslenmiş pastasını görünce şok olur.

Herkes Anandi’nin kekini çok sever ve daha önce hiç böyle kek yemedik der. Sançi Anandi’nin yanmış bir keki nasıl bu kadar lezzetli bir hale getirdiğine çok şaşırır.

Şiv bir telefon alır ve kurtarma görevi için onu çağırırlar. Şiv acilen yemekten kalkar ve gider. Udaipur’daki bir köprü hasar görmüştür ve birçok insan ölmüş birçoğu da yaralanmıştır. Şektar ailesi Şiv’in önemli bir görev üstlendiğini onun görevden döndüğü zaman büyük bir kutlama ile karşıladıklarını anlatırlar.

Saat gece 1:30 olmuştur ve Anandi hala uyuyamamıştır. Şiv için endişelenen Anandi onu aramaya çalışır ama ulaşamaz. Daha sonra düğün fotoğraflarına bakar ve Şiv ve kurbanlar için Tanrı’ya dua eder. Anandi Şiv’i özlüyor, yastığına sarılarak onun yanında olduğunu hissetmeye çalışır ve uyur.

Şiv eve döner ve Anandi’nin düğün fotoğraflarına sarılarak uyuduğunu görür. Fotoğrafı çekip masaya koyar ve geceliklerini giyer bir çok alarm kurarak uyur.

Bir bayan doktorlardan derhal yaralı olan kocasına bakmalarını ister. Şiv, doktorların elinden gelenin en iyisini yaptığını söyleyerek rahatlatmaya çalışır. Bayan teselli edilmek istemediğini yetkililerin köprü inşaatında  ucuz malzeme kullandığını bu nedenle de bunların başa geldiğini anlatır. Siz yetkililer ilk başta yapması gereken kontrolleri yapsaydınız köprü çökmezdi der Şiv utanır. Kadının kocasına negatif kan lazımdır; negatif kanda kan bankasında yoktur. Şiv negatif olan kanını bağışlamayı teklif ederek kadına yardımcı olur. Bayan çok memnun ve Şiv’in kaymakam olduğunu öğrenince ondan affedilmeyi ister.kimizin Yerine 18 Temmuz fotoğrafları

Sabahları Anandi uyanır ve yanında Şiv’i görür. Kendisine, çok geç saate kadar çalıştığını ve çok yorgun olduğunu anlar. Odada ki saatlerin kurulu alarmlarını ve Şiv’in telefonun da alarmını onun rahat uyuması için kapatır. Hiç bir şey yemediği için de ona kahvaltı hazırlar.

Televizyon haberlerinde ve gazetelerde, Şiv’i çok fazla hayat kurtardığı için övüyorlar ve Şiv’i kahraman ilan ediyorlar. Bütün aile mutlu. Anandi çok gurur duyuyor. Anandi ona güller ile bir karşılama yapmaya karar verir.1 5

Ganga, 10. Sınıf sınavlarına hazırlanmaktadır bu nedenle de yalnızca Mannu’nun uyurken ders çalışabilmektedir. Jagdiş Ganga’nın sağlığına dikkat etmesi gerektiğini söyler ve uykusuna da dikkat etmesini ister. Ganga o kadar hayallerim var ki uykuya yer yok der.

Jagdiş Ganga’nın kararlılığını görür ve pratik öğrenme için hastaneye gitmeye başlaması gerektiğini söyler. Diğer hemşireleri görerek daha hızlı öğreneceğini söyler. Ganga Mannu hakkındaki endişelerinden bahseder. Jagdiş, Mannu’yu yanına alıp onu personel odasında tutabileceğini söyler. Ganga Jagdiş’in çözümünden mutlu ve ertesi günden itibaren hastaneye gitmeyi kabul eder.

Ganga’nın çalışmak için hastahaneye gideceğini öğrenen Bairon neden Mannu’yu hastaneye götürmek zorunda olduğunu soruyor? Dadisa, Hastanenin Mannu için iyi bir yer olmadığını söyler. Onu evde bırakmasını ister. Hepiniz Mannu’yu benden daha iyi idare ediyorsunuz. Size tabi ki bırakabilirim der. Dadisa, Ganga’ya endişelenmemesini, bu evde çok sayıda insan olduğunu söyler.

 

 

 

İkimizin Yerine 18 Temmuz Özeti Şiv Kahraman Olur (1 Yorum)