İkimizin Yerine 326. Bölüm Özeti 30 Temmuz Saldırgan Ratan Çıktı

İkimizin Yerine dizisinde saldırıya uğrayan Jagdiş sonunda iyileşti ve konağa dönüyor ama Jetsar’da hem Sançi hemde Ganga Jagdiş’e aşık olunca ikili arasında önemli bir Jagdiş savaşı bizi bekliyor. İşte İkimizin Yerine 326. bölüm özeti

İkimizin Yerine 326. Bölüm Özeti

Jagdiş artık ayaklanmıştır ve hastahanede Sançi ile oyun oynamaya başlar. Sos oynayan Sançi ve Jagdiş mutludur. Anandi içeri gelir ve artık çıkma zamanı geldi Jagdiş Bey der. Sançi hariç herkes Jagdiş’in artık taburcu olacağını sevinir. Jagdiş’in eve geleceğini öğrenen Sançi’nin aklında konağa dönmek ve geleneksel kıyafetleri giyip Jagdiş’e güzel görünmek vardır.

Basant Jagdiş’i eve getirir. Konakta ise Jagdiş’in gelmesi şerefine hazırlıklar devam etmektedir. Jagdiş konağa girince Sançi herkesi durdurur ve Jagdiş’e karşılama törenini eşi gibi Sançi yapar. Herkes Sançi’nin giyim tarzında ki değişikliği görünce şok olur. Sançi kimseden çekinmeden Jagdiş’e bir buket gül taktim eder ve Jagdiş’in elinden tutarak onu dinlenmesi için odasına götürür.3 3

Jagdiş Sançi’ye özel ilgilisi için teşekkür eder ve hızlı iyileşmemin sebeplerinden biri de sensin sevgin der. Sançi bunu duyduğu için çok mutlu hisseder ve içinden seninle bir ömür burada yaşarım ben der.

Sançi artık Jagdiş’e olan duygularını itiraf etme zamanının geldiğini düşünür ve Jagdiş sana bir şey diyeceğim der. Tam Sançi Jagdiş’e aşkını anlatacaktır tam o anda odaya Nandu girer ve aşk itirafı yarım kalır.

Sumitra ve Bairon yatakta konuşur. Sumitra Sançi’nin etrafındaki herkesi çok seven çok tatlı bir kız olduğunu söyler. Ayrıca Sançi’nin kendisine “anne” diye hitap etmesinden ve kendini evin bir parçası gibi hissetmesini de çok sevdiğini söyler. Sumitra yavaş yavaş gelinini bulmuştur.

Sançi odasında geceliğine parfüm sıkar. Bu durum Anandi’nin garibine gider ve Sançi’ye nereye gidiyorsun diye sorar. Sançi Jagdiş’in odasına gidiyorum der. Anandi saatin çok geç olduğunu ve gece elbisesi ile Jagdiş ile buluşmanın uygun olmadığını söyler. Sançi Anandi’yi hiç takmaz ve Jagdiş’in odasına gider.

İkimizin Yerine 30 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Jagdiş Mannu ile odasında oynamaktadır. Ganga içeri girer ve tapınakta  yaşananlar için kendimi suçlu hissediyorum, sen benim için gittin tapınağa der. Ganga Jagdiş’e kendisini affetmesi için yalvarır. Jagdiş o adamların bir amacı olduğunu zaten kendisine saldırmak için beklediklerini söyler.  Sonra da asıl sen beni kurtardın ya onlar saldırdığında yanımda olmasaydın şimdiye ölmüştüm der.

Jagdiş Ganga’dan ağlamayı bırakmasını ister ve onun gözyaşlarını silerek senin gözyaşların benim için çok değerli der. Ganga eli ile Jagdiş’in ağzını kapatır ve daha fazla konuşma der. Tüm bu yaşananları Sançi görür ve bu köylü Ganga’nın tamamen Jagdiş’i kontrol almadan bir şeyler yapması gerektiğini düşünür.4 8

Sançi bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diyerek Jagdiş için bir şeyler pişirmeye karar verir. Sachi kimsenin ona yemek yapmayı öğretmediğinden şikâyet eder. Sumitra  ise Anandi’den Sançi’ye bir yemeği pişirmeyi öğretmesini ister.

Sançi patates yemeği yapmaya karar verir ama Sançi yemek yaparken Sançi’nin telefonu çalar ve arkadaşları ona seni çok özledik artık yanımıza gel der. Sançi arkadaşları ile konuşurken ocakta yemeği unutur ve yemek yanar. Telefonu kapatan Sançi yemeğin yandığını görünce yemeği çöpe atar ve mutfaktan çıkar.  Nandu Anandi’ye gelir ve yemek hazır mı diye sorar ve Anandi mutfağa girer ve Sançi’nin yemeği yaktığını anlar ve Sançi rezil olmasın diye yemeği yapar.

Öğlen yemeğinde herkes masadadır ve Sumitra bugün ki öğle yemeğinin Sançi tarafından yapıldığını açıklar. Sançi şok olur çünkü yemeği yakmış sonrada yemek yapmayı bırakmıştı. Peki şimdi bu yemeği kim yaptı diye düşünür?kimizin Yerine 326. Bölüm resimleri

Herkes hazırlanan yemeği çok beğenir. Sançi de yemeği Anandi’nin yaptığını anlar.  Herkes Sançi’yi lezzetli yemek için takdir eder. Sançi de çok mutlu olur. Dadisa Sançi’yi alan koca ve aile çok mutlu olur diyerek Sançi’yi takdir eder; ancak Jagdiş yemeğin tadınına bakınca yemeğin Anandi’nin yemeği olduğunu fark eder. Anandi bana yemekte Sançi yardım etti diyerek durumu toparlar.

Bairon yemekte polis müfettişi ile konuştuğunu Sunny ve arkadaşlarının Jagdiş’e yapılan saldırıda suçsuz bulunduğu kararının çıktığını açıklar. Tüm aile bu saldırıyı o çocuklar yapmamışsa kimin yapmış olabileceğini düşünmeye başlar.

Bu arada Anandi Şiv’i arar ve Jagdiş’in iyileştiğini yakında yanlarına geleceklerini söyler. Şiv mutlu olur ama Anandi hala Sançi’nin gelmek gibi bir niyeti yok deyince Şiv sinirlenir; ancak Anandi sen merak etme ben onu ikna edeceğim diyerek Şiv’i sakinleştirir.

Jagdiş’in evde canı sıkılınca Sançi ona telefondan komik hikâyeler okur ve JAgdiş çok mutlu olur. Bu duruma uzaktan bakan Ganga ikisi de büyük ailelerden geliyor; iyi eğitim almış insanlar ben onlarla eşit değilim aramızda gökyüzü ve dünya gibi bir fark var der. Ganga sonra neden bu konuda acı hissettiğini neden Jagdiş’i Sançi’den kıskandığına da bir anlam veremez ve ağlamaya başlar. Ganga Jagdiş ile yakınlaştıkları anları hatırlar ve hayır ben ona âşık olamam der kendi kendine.

Ganga tapınağa dua etmeye gider. Tapınakta Ganga’nın aklına Ratan’ın Jagdiş’e yönelik tehditlerini hatırlar ve gidip bunu aileye anlatması gerektiğine karar verir. Ganga aileye Ratan’ın nasıl bir kalleş olduğunu ve her zaman adamları ile arkadan vurduğunu anlatır. Sançi hemen lafa girer ve Ganga’yı suçunu örtmekle suçlar. Artık Ratan’ı polise şikayet etmenize gerek yok bütün kanıtları kaldırmıştır şimdiye kadar bu aile sana neler yapıyor sen onlara ne yapıyorsun der. Ganga ağlar.

Jagdiş Ganga’yı destekler ve aklına geldiği için Ganga’ya teşekkür eder ve Ratan’ı polise şikâyet etmek gerektiğini söyler. Basant ve Bairon Ratan’ı polise şikayete giderken Sançi Sumitra’ya bir köşeye çeker ve Ganga konusunda ki rahatsızlıklarını ona anlatır. Sançi Sumitra’ya açıkça Jagdiş’in başına gelenlerin Ganga yüzünden olduğunu ve Ganga ve oğlunun bu evden uzaklaştırılmadığı sürece daha kötü sonuçlar ile karşılaşabilelceklerini anlatır. kimizin Yerine 326. Bölüm 30 temmuz

Anandi ise Jagdiş’in yanına gider ve Sançi ile ilgili Jagdiş’i uyarır. Anandi Jagdiş’e açıkça Sançi sana günden güne bağlanıyor, o daha küçük bir çocuk der. Jagdiş de durumun farkındadır.

İkimizin Yerine 30 Temmuz Fragmanı

Yorum yaz

İkimizin Yerine 326. Bölüm Özeti 30 Temmuz Saldırgan Ratan Çıktı (1 Yorum)

  1. Sançi pis qızdır ganga gözəldir sançinin burnu göynən gedir o elə evdə qalsa yaxşıdır jagdişin ağlı ola gangayı alsa yaxşıdır sançidən zəhləm gedir