İkimizin Yerine 328. Bölüm Özeti 1 Ağustos Sançi Evlenecem de Evlenecem Diyor

İkimizin Yerine dizisinde Sançi krizi yaşanıyor. Sançi’nin illa da Jagdiş ile evlenmek istemesi babası ve aile üyelerini kızdırsa da Sançi’nin kararı kesindir. Bir yandan da Menakşi Sançi ye köy hayatının zorluklarından bahsediyor. Sançi’nin şehir hayatına alışık olmasından dolayı köyde yaşayamayacağını belirtiyor. İkimizin Yerine 328. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 328. Bölüm Özeti

Bu zorluklardan bahsederken Şiv den haklı olup olmadığını soruyor. Şiv de Sançi ye evlenmek için kendi başına karar vermemeli ve aceleye getirmemelisin diyor. Aile meclisinin onayını almasını istiyor. Alok araya giriyor. Jagdiş seni kötü bir durumdan kurtarmış olabilir ancak bu onunla evleneceğin anlamına gelmez diyerek sessiz duran annesi Iravati’ye tepki gösteriyor.

Iravati, iki kez evlenen bir adama benim verecek kızım yok derken Sançi araya giriyor ve siz ne derseniz deyin ben Jagdiş ile evleneceğim diyor. Onun çok iyi ve hassas birisi olduğunu belirtiyor. Iravati 2 gün onunla hastanede kaldın diye tüm hayatını onunla birlikte geçirmene izin vermeyeceğim diye sesini yükseltiyor. Jagdiş’in üçüncü eşi olarak mı gitmek istiyorsun diyor. Iravati sakinleşiyor ve Jagdiş seni etkilemek için harekete geçti diyerek Anandi’ye dönüyor ve ondan konuşmasını istiyor.

Anandi Jagdiş’in eskiden iyi bir adam olmadığında hemfikir olduğunu ancak Sançi’yi etkilemek için özel bir davranış göstermediğini söyleyerek herkesi şaşırtıyor. Iravati Anandi ye tepki gösteriyor ve ne yani kızımı Jagdiş’e vermemi istiyorsun diyor. Anandi hayır diyor sadece Jagdiş göstermelik davranışlarla kızınızı etkilemeye çalışmaz diyor. Şiv araya giriyor ve Jagdiş’in iyi bir insan olduğuna inanıyorum diyor. Sançi’nin daha önce de onu sevdiğine dair işaretler gösterdiğini belirtiyor.

Jagdiş’in hastaneye gittiğini öğrendiğimde Sançi’nin hemen hastaneye gittiğini söylüyor. Alok o zaman bu işi hemen bitirmeliyim diyerek Jagdiş ile görüşeceğini söylüyor. Sançi, Jagdiş benim duygularımı daha bilmiyor diyor. Alok kızıyla güzelce konuşmayı deniyor ve onu istemeye gelen Mihir’in iyi birisi olduğunu ve çok geç olmadan onunla evlenmesini istiyor. Menakşi de ailelerin uyumlu olduklarından bahsediyor ve Sançi den biraz daha düşünmesini istiyor. Sançi yine aynı kararlılıkla siz ne söylerseniz söyleyin kararım değişmeyecek diyerek odasına gidiyor. Alok arkasından bağırıyor.

1 32

Jagdiş’in evinde Ganga mutfaktaki Sumitra ya yardım etmek istiyor ancak Sumitra izin vermiyor. Ganga neden böyle davranıyorsun diyor. Sumitra daha ne olacak senin kocan Ratan yüzünden oğlum neredeyse ölecekti diyor ve ona bir şey olursa seni hiç affetmezdim diyor. Ganga ağlayarak odasına gidiyor. Jagdiş yanına geliyor ve Mannu’yu seviyor. Neden ağlıyorsun diye soruyor. Ganga biraz daha dinlenmeliydin diyor. Jagdiş seninle Ratan hakkında konuşmaya geldim diyor. Onun bana saldırdığı ispatlanırsa Mannu’nun vekâletini kolayca alabilir ve ondan boşanabilirsin diyor.

Ganga, Sumitra’nın sözlerini düşünüyor ve daha fazla Ratan hakkında konuşmak istemiyorum diye tepki gösteriyor. Bana ve çocuğuma ne olacaksa olacak diyerek bundan sonra işlerine karışmamasını rica ediyor. Jagdiş neden böyle tepki veriyorsun, Ratan şimdi polis tarafından aranıyor, ağlamayı kes ve hayatına yeni bir yön ver diyor. Şiv, kardeşi Sançi ile odasında konuşur. Buraya öğüt vermeye gelmedim diyerek söze başlar. Jagdiş’in iyi biri olduğunu kabul ediyorum ancak Jetsar ve Udaipur birbirinden farklı iki dünya ve sen özgürlüğüne düşkün biri olarak Udaipur de yaşamak çok zor diyor.

2 31

İkimizin Yerine 1 Ağustos Özeti

Sançi, hepiniz benim acele ettiğimi düşünüyor ama hem aklım hem de kalbimle çok düşündüm ve sonra bu kararı verdim, son kararım. Sumitra, Genha’nın saçına yağ uygularken Mannu yağ tabağını döküyor. Genha ayağa kalktığında Sumitra yerdeki yağı fark ediyor ve Ganga’ya oğlunun neler yaptığını gör diye bağırıyor. Eğer Genha yağa bassaydı neler olacağını düşünemiyorum bile diye bağırır. Ganga da Mannu’yu azarlar ve yerleri temizleyeceğini söyler. Ganga daha sonra oğlu Mannu’ya sarılır ve bir daha seni azarlamayacağım diye ağlar.

Şiv’in evinde kahvaltı masasında sessizlik hâkim. Alok bütün suç benim diyor. Sançi’nin Jetsar da kalmasına izin vermemeliydik diyor. Iravati sinirle masadan kalkar. Anandi Sançi’nin yanına gidiyor ve ondan kahvaltıya gelmesini istiyor. Herkes senin yüzünden üzgün diyor. Sançi sen de buraya öğüt vermeye geldiysen gerek yok diyor. Anandi, Jagdiş’i en fazla ben tanırım diyor. Onun görebileceği her şeyi gördüğünü ve sakin bir hayatı tercih ettiğini belirtiyor. Sançi’nin özgür olmak ve bir şeyler yapmak istediğinde Jagdiş ve ailesinin karşı çıkacağını söylüyor. Jagdiş’in iyi bir insan olduğunu kabul ediyorum ancak bu onunla mutlu olacağın anlamına gelmez diyor.

3 29

Bir gurup insan Dadisa’yı görmeye geliyor. Jetsar da bir kaymakamın çiftlikteki arazileri satın alıp zenginlere satmak istediğini ve kimseyi dinlemediğini söylüyorlar. Dadisa, Basant ve Bairon ile konuşacağını ve durumu çözeceğini söylüyor. Adamlar teşekkür ederek ayrılıyor.

Jagdiş, salonda Ganga’nın sınavlarına bakmak istiyor. Ancak sistemde sıkıntılar olduğu için bir türlü giremiyor ve Ganga’ya şaka yaparak sınavı geçemediğini söylüyor. Ganga ağlamaya başlarken bir anda sistem çalışıyor ve Ganga sınavdan geçtiğini görüyor ve sevinçten Jagdiş’in ayağına dokunarak nimetlerini alıyor. Daha sonra da Sumitra’nın ayağına dokunuyor ancak Sumitra memnun değil.

4 26

Dadisa, Sumitra ya yarın Jagdiş’in doğum günü olduğunu hatırlatır. Sumitra nasıl unutabilirim derken Ganga da Jagdiş için sürpriz bir doğum günü ayarlamalarını tavsiye eder ve tüm hazırlıkları kendisinin yapacağını söyler. Dadisa bu fikri sever. Jagdiş’i hastaneye gönderip hazırlıkları yapacağını söyleyen Ganga ya Dadisa destek verirken Anandi ve Şiv’i de davet etmesini ister.

Ganga Anandi’yi arar ve Jagdiş’in doğum gününe davet eder. Anandi ailesiyle görüştükten sonra kararımı vereceğim der ve telefonu kapatır. Durumu ailesiyle paylaşınca buna en fazla Sançi sevinir. Jagdiş’in yeni bir hayata başlangıç yapacağını, bu yüzden doğum gününde yanında olmaları gerektiğini söyler. Sançi Jagdiş için unutamayacağı bir hediye alacağını söyler. Şiv onu durdurur ve Anandi’nin de onunla birlikte gitmesini ister. Anandi ve Sançi birlikte çıkarlar.

5 14

Alok kızının bu tavırlarından dolayı sinirlenir. Büyükleri evde yokmuş gibi davranıyor der. Dadu araya girer ve bu yüzden Jagdiş’in ne düşündüğünü öğrenmeliyiz der. Tek taraflı bir aşkın ilerlemeyeceğini belirtir. Alok yarın bu konuyu konuşmak için bir araya geleceğiz der. İkimizin Yerine 1 Ağustos Özeti sona erdi.

Özetlerimizi Dinleyerek de Takip Edebilirsiniz (Yorumlarınızı Bekliyoruz)

İkimizin Yerine 328. Bölüm Fragmanı