İkimizin Yerine Sançi: Ben Jagdiş’e Aşığım Onunla da Evleneceğim! Büyük Şok!!!

İkimizin Yerine dizisi 1 ağustos perşembe günü  328. Bölümü ile izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dizisinin 328. bölümünde Alok’un bir arkadaşı Şektar evine gelmek ve oğlu ile Sançi’nin tanışmasını ister. Alok çok sevdiği arkadaşının bu teklifine olumlu bakar ve onları akşam oturmasına davet eder. Durumu Iravati ile paylaşan Alok önce Iravati’nin tepkisi ile karşılaşır zira Sançi daha çocuktur ve üniversite eğitimi almaktadır. Alok ise zaten arkadaşının oğlu Mihir’in de yeni üniversite bitirdiğini ve yarın da iyi bir işe başlamak için Avusturalya’ya gideceğini gitmeden tanışmalarını istedikleri için böyle bir organizasyon yaptıklarını anlatır. Eğer bu iş olursa Sançi’nin eğitimini tamamlamasını bekleyecekler, düğün içinde acele edilmeyecek der. Iravati kabul eder ve Sançi’ye ulaşmaya çalışır ancak Sançi’nin aklı beş karış havadadır ve telefonlara bir türlü bakmaz.

Akşam olduğunda misafirler gelir ama Sançi hala evde yoktur hemde durumdan bir habersizdir. Mihir sakin ve saygılı bir tip olarak değerlendirilir. Mihir’in iyi bir eğitim aldığı her halinden bellidir. Şektar ailesi damadı beğenir. Mihir en büyük hayalinin Avusturalya’da yaşamak ve çalışmak olduğunu; çok büyük bir şirketten de yöneticilik teklifi aldığını ve gittiğinde Avusturalya’da evinin hazır olacağını anlatır.

Bu arada her şeyden habersiz Sançi içeri girer. Iravati misafirlere Sanchi’yi tanıtır. Daha sonra da hazırlanması için onu götürür. Anandi’nin kötü bir şeyler olacağını hissetmiştir. Iravati Sanchi’ye çok geç geldiğini evde ki misafirlerin normal bir misafir olmadığını onların görücü olduğunu söyler. Sançi şok olur ve ben pazarda ki mal mıyım neyi sergiliyorum der. Neden haber vermediniz der. Iravati haber vermek için aradım ama bakmadın der.

Hiç kimse seni Mihir’le evlenmen için zorlayamaz ama oğlan Avusturalya’ya gidecekmiş gitmeden de babalarınız tanışmanızı ve arkadaş olmanızı istedi der. Oğlana bak beğenmezsen redde bilirsin der. Iravati sadece saygılı ol ve git ve düşüncelerini onlarla konuş ama baba göre Mihir senin için en iyi bir eş adayı, modern görgülü, iyi eğitim almış biri der. kimizin Yerine mihir

Sanchi sinirlenir ve kimseyle görüşmek istemediğimi söyler. Iravati zorla Sanchi’yi misafirlerin karşısına çıkarır. Iravati Sançi okuldan yeni geldi üzerini değişmek için zaman bulamadı kusura bakmayın der. Müstakbel kaynana bizi için sorun yok onu doğal hali ile tanımak isteriz zaten der.

Mihir’in annesi normalde ne tarz giysileri seversin der. Sançi gıcık gıcık geleneksel Hint Kızı kıyafetleri der. Mihir annesi ise modern şehir kolej kızı Hint geleneksel kıyafetlerini giyerse ilginç bir tarz olur. Bu kulağa gerçekten hoş geliyor der. 2 6

Mihir Sançi ile sohbet etmek için yurt dışında bir ülkede yaşamayı hiç düşündün mü der. Sançi küçük bir köyde yaşamayı daha çok severim der. Anandi ve Shiv’in Sanchi’nin konuşmalarına şok olur ve bir bombanın geldiğini fark eder. Sançi söze devam eder ve köylü insanlar ile sosyal çalışmalar yapmayı onlara yardım etmeyi çok seviyorum der.

Mihir’in annesi söze girer ve oğlum Mihir Avustralya’ya yerleşmeye karar verdi; eğer evlilik olursa sen de gitmek zorunda kalacaksın der. Mihir ise söz veriyorum Avusturya’ya gittiğimizde de sosyal çalışmanızı durdurmanızı istemeyeceğim der.

Sanchi kontrolünü kaybeder ve ben seninle evlenemem der. Sançi’nin bu çıkışı bir kez daha herkesi şok  eder. SAnçi devam eder ve ben başka birini severken nasıl olursa senle evlenebilirim der.

Mihir Sanchi’yi över ve dürüstlüğün için minnettarım, çünkü çok az kız bunu böyle açıkça söylemeye cesaret eder der. Mihir’in babası Alok’a bakar ve yazıklar olsun diyerek arkasına bakmadan çıkar.

misafirlerin girmesi ile Alok çılgına döner ve adamdan hoşlanmadıysan evlenmek istemediğini söyleyebilirdin. Ben başkasını seviyorum da ne demek der. Sançi çünkü ben Jagdish’i seviyorum ve onunla evlenmek istiyorum der. yalnızca da onunla evlenerim der.  Alok tamamen kontrolünü kaybeder ve Sanchi’yi tokatlamaya gider, ama Shiv ve Dadu onu durdurur. kimizin Yerine sançiye görücü

Alok Sançi’ye sen tüm sınırları aştın her şeyin  bir sınırı var der. Senin seviyorum dediğin adam Anandi’den ayrılığ başka bir kızla evlendi, sonra o evliliği de başarısız oldu. Yarın seni de kapının önüne koyar der.