İkimizin Yerine 332. Bölüm Özeti 5 Ağustos Sançi Anandi’nin Güvenini Kazanmaya Çalışıyor

İkimizin Yerine dizisinde Anandi, Sançi’nin ailesine fikirlerini söylemek için Sançi’nin dışarı çıkmasın beklemişti. Sançi evden ayrılınca da Jagdiş ile Sançi’nin ilk zamanlarda mutlu olabileceklerini ancak daha sonra büyük sorunlar yaşayabileceklerini söylemişti. Bu duruma Iravati sinirlenmiş ve daha önce nerdeydin diyerek tepki göstermişti. İkimizin Yerine 332. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 332. Bölüm Özeti

Anandi nin sözleri Iravati’yi kızdırır. Menakşi’de bundan sonra geri dönüşün çok zor olacağını söyler. Şiv Anandi nin daha önce de bu evliliğe karşı olduğunu ve bazı görüşmeler yaptığını söyler. Jetsar’a gittiklerinde Jagdiş’in kabul etmeyeceğini düşünüyordu ancak Jagdiş kabul ederek bizleri şaşırttı. Yine de hiç bir şey için geç kalmış sayılmayız der. Aile bir kere daha düşünmeye karar verir.

Sançi ise telefonunu almaya geri döndüğünde konuşulanlara kulak misafiri olur. Anandi nin çok akıllı olduğunu ve onu da ikna etmesi gerektiğini düşünür. Ganga tapınağa gittiğinde Ratan’ın adamları onu görürler ve çocuğu almak için harekete geçerler. Ganga ise bir işle meşguldür. Adamlar çocuğu almak için hamle yaptıklarında bazı kadınlar Manu’yu kucaklarına alırlar. Adamlar durmak zorunda kalırlar. 1 35

Ganga çocuğunu kucağına alıp yürürken takip edildiğini hisseder. Bir yere gelip beklerken Jagdiş’in hayatını riske etmekten korkar ve buralardan gitmesi gerektiğini düşünür. Ertesi sabah Bairon Anandi ile aynı tada sahip çayı yapan Ganga’nın çayını övdü. Sumitra bundan hoşlanmadı. Sumitra Ratan’dan korktuklarını söylerken Bairon uyaracaklarını söyler. Sumitra Ratan’ın bizimle bir sorunu yok der ve Ganga’yı hedef gösterir.

Şiv uyandığında karşısında Anandi’yi gördü. Onlar romantik takılırken kapı çaldı. Anandi kapıyı açtığında karşılarında Sançi’yi gördüler. Sançi elinde çaylarla beni içeri almayacak mısınız diye sordu. Jagdiş ile evlendikten sonra bu benim sorumluluğum olacağı için şimdiden alışmaya çalışıyorum diyerek Şiv ve Anandi’yi şaşırttı. Dadisa, Bhairon, Basant fonksiyon hazırlığı yapıyor. Dadisa, Şiv ailesini davet etmek için Anandi’yi arar. 2 36

İkimizin Yerine 5 Ağustos Özeti

Dadu eğer Sançi ile Jagdiş’in ilişkilerini düşüneceksek gitmememiz gerekir derken Iravati sadece bayanların davetli olduklarını ve gitmeleri gerektiğini söyler. Bu sırada Sançi Hint kıyafetleriyle gelir.Herkes için yaptığı pakoları dağıtır. Iravati davetiyeden bahseder. Sançi ben de gelebilir miyim diye sorar. Alok da gitmelerini ister. Basant, Gehna için mango getiriyor. Gehna sıkıntı çekince Basant endişeleniyor. Gehna hamilelikte böyle sıkıntıların normal olduğunu söylüyor.

Sançi elinde Anandi ve Şiv’in ütülenmiş elbiseleriyle gelir. Anandi daha da şaşırır. Neden zahmet ettin diye sorar. Sançi eğer onları ütülemeseydim telefonun karşısında zamanımı boşa geçirecektim der. Ayrıca başka bir iş var mı diye sorar. Anandi nin şaşkınlığı artarken Sançi geçen gün babana söylediğim laflardan dolayı da özür dilerim, umarım beni affedersin der. Yarın Jetsar’a gideceklerini ve dinlenmesi gerektiğini söyleyerek ayrılır. 3 33

Sançi ve ailesi Jagdiş’in evine geliyorlar. Anandi herkesi selamlayıp kucaklıyor. Sançi üzerindeki Hint kıyafeti ile dikkat çekiyor. Sançi Sumitra dan yapacak bir iş var mı diye soruyor. Sumitra daha bismillah demeden bu ne hız diyerek seviniyor. Gelininin atik ve işçimen olması onu mutlu ediyor. Gehna’nın annesi Sançi’yi çok beğeniyor ve Jagdiş ile iyi bir çift olacaklarını söylüyor. İkimizin Yerine 5 Ağustos Özeti devam edecek.

İkimizin Yerine 332. Bölüm Fragmanı