İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti 15 Ağustos Sançi Jagdiş’i Öpmeye Çalışıyor

İkimizin Yerine dizisinde Anandi’nin kadınlarla ilgili yaptığı proje ne yazık ki hüsrana uğramıştı. Daha önce bir barın kapanmasını sağlayan Anandi, pazar yerinde kadınların iş sahibi olmalarını sağlamış ancak bar sahibinin adamları pazar yerini dağıtırken Sançi kafasından yaralanmıştı. Anandi üzgündür. İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 15 Ağustos Özeti

Jagdiş evde Manu ile vakit geçirirken Ganga da kütüphaneye kitap almaya gidiyordur. Yolda Ganga’nın elbisesi bir bisiklete sıkışır. Bir adam gelir ve elbiseyi sıkıştığı yerden kurtarır. Adam sapık ruhlu birisidir. Ganga ona teşekkür eder. Adam Ganga’yı arkadan iyice süzer ve yan taraftaki dükkandan onun hakkında bilgi alır. Dükkan sahibi Ganga’nın hemşirelik okulunda kursa gittiğini ve yaşlı bir adamla kaldığını söyler. Ayrıca bu günlerde genç bir erkeğin kaldığını belirtir.

Jagdiş ise evde Manu’ya boya yapmayı öğretiyor. Sançi Jagdiş’i arıyor. Sançi oruç gününde Ganga’yı tercih ettiği için Jagdiş’e teessüflerini bildirirken pazar yerinde başından yaralandığını ve çok kan kaybettiğini söylüyor. Sadece Menakşi’nin eve getirdiğini hatırlıyorum diyor. Jagdiş senin doktor kocan varartık diyor ve ziyarete geldiğinde ilgileneceğini söylüyor. Sançi ne zaman geleceğini soruyor. Jagdiş önce Jetsar’a uğramam gerekir diyor ve Anandi’yi de merak ettiğini söylüyor.

1 48

Sançi sinirleniyor ve Anandi’nin bir şeyi yok ki diyor. Tekrar beni özlüyor musun diye soruyor. Jagdiş böyle hissetmesinin biraz zaman alacağını söylüyor ve Sançi’yi ne kadar seviyorsun sorusuna cevap vermiyor. Telefonu Iravati alıyor. Jagdiş teyze nasılsın diye sorunca Iravati artık kızımı aldığına göre bana anne demelisin diyor. Bizi ne zaman ziyaret edeceksin diyor. Jagdiş önce Jetsar’a gitmeliyim diyor. Iravati burada senin ailen diyor ve onu önce Udaypur’a gelmesi konusunda ikna ediyor. Sançi sevinçten uçuyor.

Sumitra Bairon için çay getirir. Onun neşesi Bairon’un dikkatini çeker. Sumitra Sançi gibi bir kız, Iravati gibi duyarlı bir kaynana için Jagdiş adına çok mutluyum der. Ancak Jagdiş’in hata yapmasını engellemek bizim sorumluluğumuzda der. Bairon Jagdiş’in sorumluluklarını bilecek yaşta olduğunu hatırlatır ve sinirle odadan ayrılır. Ganga kütüphaneden dönüyor. Sapık adam dükkan sahibinin yanında Ganga’nın eve girişini izliyor. Ganga’nın dul olduğunu söylüyor. Dükkan sahibi bu kadar bilgiyi nerden buldun diyerek şaşırıyor. Sapık, güzel kadınlar hakkında bilgi sahibi olmak benim işim diyor.

2 51

Jagdiş için ayrılık vakti gelmiştir. Jagdiş valizlerini getirir ve son bir kez Manu ile oynar. Bu sırada Ganga yazdığı mektubu Jagdiş’in valizine gizlice koyar. Ardından Jagdiş son konuşmalarını da yaparak ayrılır. Jagdiş ve Ganga ayrılırken duygusal anlar yaşanıyor. Sapık adam ise Jagdiş’in ayrıldığını görüyor. Sapık adam Ganga’nın bundan sonra desteğe ihtiyacı olacağını ve kendisinin bu desteği vereceğini söyleyerek Erol Taş gibi gülüyor. Jagdiş ise Udaypur’a geliyor.

İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti

Kapıyı Anandi açtığında şaşırıyor. Jagdiş’i içeri aldığında herkes şaşırıyor. Jagdiş herkesi selamlarken Iravati geldiğine sevindim diyor. Sançi de geliyor ve Jagdiş’e sarılıyor. Iravati Jagdiş’in geleceğini Sançi ve ben biliyorduk ve size sürpriz yapmak istedik diyor. Dadu sürprizi çok beğendiklerini söylüyor. Jagdiş Sançi’den nasıl olduğunu soruyor. Sançi iyi olduğunu ancak bir kere de onun kontrol etmesini istiyor. Jagdiş kontrol edeceğini söylerken herkes için aldığı hediyeleri vermek istiyor. Sançi senin buraya gelmen en büyük hediye diyor. 3 1 6

Jagdiş ilk olarak Sançi’ye sari hediyesini veriyor. Sançi elbette mutlu olmuyor ama çok mutlu olmuş gibi yapıyor ve bunu özel günlerde giyeceğini söylüyor. Anandi onları dikkatlice izliyor. Mahi’nin sari hediye ettiği gün Sançi’nin nasıl tepki verdiğini hatırlıyor. Jagdiş diğer hediyeleri de verirken Şiv ne acelen var diyor hediyeleri daha sonra da verebilirsin diyor. Jagdiş odasına çıkıyor.

Odasında Ganga ve Manu’yu düşünürken Iravati geliyor ve ona bir soru soracağını ve dürüstçe cevaplamasını istiyor. Sançi ile bir sorun var mı diye soruyor. Jagdiş sessiz kalıyor. Daha sonra teyze pardon anne diyor. Sizin bu soruyu sormanızın ne kadar acı bir şey olduğunu anlıyorum ancak Sançi’ye duygularımı ifade edememiş olabilirim, onunla ilgilenemediğim de doğu ancak bu onun hakkında hiç bir şey hissetmiyorum anlamına gelmez diyor. Iravati şimdi çok mutlu olurken bunu sözlerle değil davranışlarınızla göstermelisiniz diyor ve Sançi’yi yemeğe götürmesini istiyor. Jagdiş götüreceğini söylüyor.

4 42

Jagdiş, söz verdiği gibi Sançi’yi yemeğe götürdü. Sançi ona haddinden fazla yaklaşarak Jagdiş için eliyle yaptığı seni seviyorum yazılı kartı gösterdi. Garson yanlışlıkla karta su dökünce Sançi kıyameti kopardı. Jagdiş onu sakinleştirirken Sançi bir daha buraya gelmeyeceğini söyledi. Sançi Jagdiş ile yemekten sonra dolaşırken onu sevdiğini bağırarak itiraf etti. Jagdiş ve Sançi eve gelince Jagdiş uykusu olduğunu söyleyerek kapıyı kapatmak istedi ancak Sançi kapıyı tuttu ve bir süre salonda oturmasını istedi. Jagdiş yorgun olduğunu söyleyince Sançi ayrıldı.

Gecenin ilerleyen vaktinde Jagdiş bu kızla bir ömür boyu nasıl yaşarım diyerek terasa çıkıyor. Sançi de Jagdiş’i etkilemek için onun hediye ettiği sariyi giyiyor ve beni görünce şoka girecek diyor. Jagdiş terasta aya bakarken Ganga’yı hatırlıyor. Anandi geliyor ve Ganga için herkesi umursamuyorsun diyor. Artık Sançi ile nişanlandın diyor ve Ganga’yı unutmalısın diyor.2 52

Anandi ayrılırken Jagdiş Ganga’yı sevdiğini anlıyor. Ancak bunu kimse bilmemeli hele hele Ganga hiç bilmemeli diyor. Arkasına döndüğünde karşısında sari giyinmiş Sançi’yi görüyor. Jagdiş karşısında Ganga’yı hayal ediyor. Sançi, beni görünce şok oldun değil mi diyor. Benim ne kadar güzel olduğumu senden duymak istedim diyor. Jagdiş’in kolarından tutuyor ve onu öpmek için iyice yakınlaşıyor. Jagdiş şok bir hareketle Sançi’yi iyekliyor ve hayır diye bağırıyor. Jagdiş oradan kaçarken Sançi sersemliyor ve ağlamaya başlıyor. İkimizin Yerine 15 Ağustos Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 16 Ağustos Özetini Sesli Olarak Youtube Kanalımızdan Dinleyebilirsiniz

İkimizin Yerine 342. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti 15 Ağustos Sançi Jagdiş’i Öpmeye Çalışıyor (1 Yorum)