İkimizin Yerine 351. Bölüm Özeti 24 Ağustos Jagdiş Sançi’nin Şikayetiyle Tutuklanır

İkimizin Yerine dizisinde Sançi gözlerini açınca Jagdiş’i sormuştur. Anandi, Sumitra ile telefonda konuşarak bilgi vermiş, bu durum Iravatati’yi rahatsız etmişti. Olayı soruşturmak isteyen polis hastanede Sançi ile görüşmek istemiş ancak Şiv şu anda hastanın iyi olmadığını daha sonra görüşülebileceğini söylemişti. İkimizin Yerine 351. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 24 Ağustos Özeti

Polis Şekar ailesine Sançi ile ilgili sorular sormaktadır. Sing ailesi neden nişandan vazgeçti, acaba çeyizden dolayı mı vazgeçildi, Sançi hamile mi gibi sorular sordu. Şekar ailesi rahatsız olunca polis görevini yapmaya çalıştığını söyledi. Şiv polisi bilgilendireceğini söyler. Sançi yeniden kendine gelince Jagdiş’e benim hakkımda bilgi verdiniz mi diye sorar. Iravati Anandi ailesine bilgi verdi derken Sançi o zaman neden dönüş yapmadılar, neden hastaneye gelmediler diye konuşur.

Sançi bir anda fenalaşır ve nefes almakta zorlanır. Şekar ailesi endişelenirken doktor içeri girer ve Sançi’ye müdahale eder. Iravati, dışarda Sing ailesinin vurdumduymazlığından dert yanarken Dadu onu sakinleştirmeye çalışır. Jagdiş, Ganga dan üzülmemesini ister. Sançi kendine geldiğinde huzur için de olacağını söyler. Anandi, Sançi için süt getirdiğinde Iravati sinirle Anandi’nin elindeki sütü alır ve Sançi’ye verir. Bu sırada Dadisa ve Bairon hastaneye gelirler.

Iravati nasıl oldu da gelebildiniz diye dalga geçerken, Sançi onu durdurur ve Jagdiş’in yanlarında olup olmadığını sorar. Bairon onun gelmediğini belirtir. Sançi küçük bir olay yüzünden bu kadar tepki verdiği için Jagdiş’e tepki gösterirken, ondan defalarca özür dilediğini ve onun için herşeyi yapmaya hazır olduğunu söyler. Sançi kendisine bir şans daha verilmesini ister. Sançi kötüye gitmeye başlayınca Alok herkesi dışarı çıkarır.

Dışarıda Iravati Dadisa ile dalga geçmeye devam ediyor. Dadisa böyle zamanlarda siz istemeseniz bile bizi kimse durduramazdı diyor. Sançi’nin yakın zamanda iyileşeceğini söylüyor. Anandi Dadisa ve Bairon için su vermek istediğinde Iravati bağırır ve ben konuşurken beklemelisin der. Dadisa Jagdiş yüzünden Anandi’nin çok zor durumda kaldığını düşünüyor. Iravati bu iş tek bir şekilde düzelir der, o da Jagdiş’in Sançi ile evlenmesi…1 59

Dadisa bunun imkansız olduğunu, Jagdiş’in Ganga ile evlendiğini ve bundan kimsenin haberi olmadığını söyler. Bairon da olumsuzluklar adına Şekar ailesinden özür diler. Iravati bunu telefonda da yapabilirdiniz, buraya kadar neden geldiniz diye dalga geçmeyi sürdürür. Iravati, Anandi’yi hedef alır Dadisa dan o kadar güçsüzleşmemesini ister, aksi taktirde Anandi çok üzülür der. Anandi ağlarken Bairon ve Dadisa giderler. (Zavallı Anandi Sançi’nin intikamını ondan çıkaracaklarını biliyordur. Şimdi başına neler gelecek kim bilir)2 64

Iravati Anandi’ye dönüyor ve Jagdiş ile Ganga’nın evlendiğini bildiğin halde neden bize haber vermedin diyor. Anadi Sançi bu haldeyken nasıl haber verebilirdim, bunu nasıl söyleyebilirdim diye cevap veriyor. Iravati öfkesini kusmaya devam ederken Alok araya giriyor ve Anandi’yi savunuyor. Jagdiş için Anandi’nin suçlanmasının doğru olmadığını, Anandi olmasaydı Sançi’nin belki de öleceğini söylüyor. Iravati Anandi bizden herşeyi saklıyor, ben ona nasıl güvenebilirim derken Alok Anandi’yi savunmaya devam ediyor. Şimdi Jagdiş ve ailesi için harekete geçme zamanı diyerek mahkemeye başvuracağını belirtiyor. 3 57

Sumitra Sançi için dua ederken arkasında Ganga’yı görüyor. Buraya günahlarını affettirmek için mi geldin diyor. Sançi’nin hayatını mahvettiğin yetmedi, bir de anne ile oğlunu ayırdın diyor. Ganga bu zamana kadar saygımdan dolayı sessiz kaldım diyerek söze başlıyor. Sançi’nin başına gelenlerden dolayı üzgün olduğunu ancak bir suçu olmadığını söyler. Buraya Sançi için dua etmeye geldim der ve ayrıca annem olarak senin de nimetlerini almak istedim der. Sumitra sinirlenir ve neden seninle konuşuyorum ki diyerek ayrılır.4 1 9

Sançi Iravati den Dadisa ve Bairon’u soruyor. Iravati gittiklerini söylerken Sançi neden onları durdurmadın, neden Jagdiş gelmiyor diye hayıflanıyor. Iravati Jagdiş ve Ganga’nın evlendiler ve seni düşünmüyorlar. O yüzden kendini yormana gerek yok diyor. Sançi sinirleniyor ve eşyaları fırlatmaya başlıyor. Iravati onu sakinleştirmeye çalışırken Jagdiş seni hiç düşünmezken kendini neden incitiyorsun diye ağlıyor. Sançi hayatını tehlikeye atacak hareketleri bir daha yapmayacağını söyleyerek annesine sarılıyor. Ancak Sançi intikam almak için gün sayıyor.

Polis Sançi’nin ifadesini almak için geliyor. Sançi süreci başından sonuna kadar anlatıyor. Müfettiş dışarı çıkıyor ve Sançi’nin intihara sürükleyen kişinin yargılanabileceğini söylüyor. Şiv intikamını alacağını söyleyerek şikayetçi olacaklarını belirtiyor. Anandi Şiv ile konuşarak böyle bir hata yapmamasını istiyor. Şiv ben kendi ailemi düşünmek zorundayım diyerek Anandi’ye tepki gösteriyor.1 6

Jagdiş’in yüzünden düşen bin parça, Ganga onu güldürmeye çalışıyor. Jagdiş hastaneye gitmek istemediğini söylerken Ganga hastalar seni bekliyor der ve onlara gülümsemesini ve umut dağıtmasını ister. Manu, Jagdiş’e baba diye hitap edince Jagdiş gülümser. Bana çok büyük mutluluk verdin der. Ganga şimdi hastaneye gitmesini söyler. Ben sana yemek getireceğim ve birlikte yiyeceğiz der.

Jagdiş Ganga’nın alnından öper ve hastaneye gider. Ganga bir müddet sonra Jagdiş için yemek getirir. Ganga dua etmek için çıktığında polis gelir ve intihara sebep olmaktan Jagdiş’i tutuklayacağını söyler. Hemşire hemen Ganga’nın yanına gider ve polisin geldiğini söyler. Ganga Jagdiş’in çok iyi birisi olduğunu ve tutuklayamayacaklarını söyler. Jagdiş polisle birlikte giderken Ganga arkasından ağlıyor.

2 5

Ganga tepkilere aldırış etmeden Sing ailesinin evine gidiyor. Sumitra buraya hangi yüzle geldin diye tepki gösterirken Bairon onu sakinleştiriyor. Ganga Jagdiş’in Sançi’nin şikayeti ile tutuklandığını söylüyor. Dadisa Şekar ailesinden binlerce kez özür dilediğimiz halde neden bunu yaptılar diye kızarken Bairon onu sakinleştiriyor. Birlikte Jagdiş’i görmeye gidiyorlar. İkimizin Yerine 351. Bölüm Özeti sona erdi.

 

İkimizin Yerine 351. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz