İkimizin Yerine 355. Bölüm Özeti 28 Ağustos Sançi Ailesi Tarafından Dışlanıyor

İkimizin Yerine dizisinde Sumitra Ganga’yı gelini olarak kabul etmiştir. Şekar ailesi yaptıkları hatanın farkındadır. Anandi Şekar ailesine geri döndüğünde aile salonda yaptıkları hatayı düşünüyorlardır. Menakşi ilk olarak Anandi’ye sarılırken Alok da kızımızın sevgisi bizi kör etti, zamanında Anandi’yi dinleseydik bunlar başımıza gelmeyecekti der. İkimizin Yerine 355. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 28 Ağustos Özeti

Alok Anandi için bir gül verir ve özürlerinin kabul edilmesini ister. Anandi Şekar ailesine gelin olarak geldiğimde sadece sevinçleri paylaşamaya gelmediğini aynı zamanda hüzünleri de paylaşacağını söyler. O yüzden ondan özür dilenmemesini ister. Iravati Anandi’ye nasıl kötü davrandığını ve Sançi’yi desteklemesi için sıkıştırdığını hatırlıyor. Ardından Anandi’nin ellerinden tutarak Sançi’nin böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan bile geçmezdi diyor. Senden özür dilemeye bile utanıyorum der.

Anandi bana bir gülücük vermeniz yeterli der. Iravati gülümser ve Anandi’ye sarılır. Sançi yukarı kattan onları sinirle izliyordur. Anandi Şiv’İn nerde olduğunu sorar. Iravati odasında olduğunu ve onun da çok büyük acı çektiğini söyler. Anandi odaya geldiğinde oyuncak ayının üzerinde seni seviyorum altında da özür diliyorum yazılarını görür. Şiv dışarda beklemektedir. Anandi yanına gelir ve burada ne yapıyorsun diye sorar.11 20

Şiv senden özür dilemek için güç topluyorum ancak sana bakacak yüzüm yok der. Anandi buna gerek olmadığını söyler. Şiv bu güne kadar her zaman sana inandım ancak bu sefer öfke duygularımı esir aldı der. Anandi oyuncakları gösterir bunlarla mı özür dileyeceksin der. Şiv kulaklarını tutar ve özür dilemek ister. Anandi yine olmadı der. Şiv’den oyuncak ayının seni seviyorum yazan yerini göstermesini ister. Sonunda birbirlerine sıkıca sarılırlar.

Jagdiş ve Ganga birlikte evlerine gireceklerdir. Sumitra ve Dadisa onlar için bazı ritüeller yaparlar. Ganga sonunda evine girmiştir. Sumitra ona bir kolye hediye eder. Nandu da Ganga’ya hediye verir. Dadisa Ganga’nın yaptığı çayı içeceğini söyler. Gehna ve Sumitra hala benim sevdiğim çayı yapamıyor, sadece Anandi yapıyordu bir de sen der. Ganga çay yapmaya gider. Sumitra ile Dadisa birbirlerine sarılır. 22 22

Anandi, Sançi’yi yemek masasına getiriyor. Sançi böyle şeyler yapmamalıydım çok pişmanım derken Dadu, Iravati ve Şiv’den destek bekliyor. Ancak onlar Sançi’yi azarlıyorlar ve intikam için böyle şeyler yapmasını hazmedemiyorlar. Sançi desteği bulamayınca ağlayarak odasına çıkıyor. Anandi Sançi’ye bir şans verilmesini, aksi taktirde daha da kötüye gideceğini söyler. Menakşi Anandi’den yemek yemesini ister. Anandi yemeğini alarak Sançi’nin yanına götürür.

İkimizin Yerine 355. Bölüm Özeti

Bu arada Ganga ve Jagdiş’in evdeki ilk geceleri olacaktır. Gehna Ganga’yı çiçeklerle süslenmiş ve kalp yapraklarıyla bezenmiş odasına götürüyor. Jagdiş de odaya giriyor ve Ganga’nın güzelliği karşısında adeta büyüleniyor. Biraz gergin biraz utangaç…Birbirlerine romantik sözler söyleyen çiftimiz geceyi geçiriyor. 33 20

Ertesi sabah Sançi uyandığında arkadaşı Ankita dan telefon gelir. Ankita duyduğuma göre en iyi arkadaşın tarafından ihanete uğramışsın der. Sançi benim için arkadaşlık kavramı bitmiştir der. Ankita bir arkadaşın için bütün arkadaşlarını terk mi edeceksin der ve onu evinde vereceği Diwali partisine çağırır. Sançi evdeki hengameyi anlatır ve gelemeyeceğini söyler.

Anandi ve Şiv diwali için alış verişe çıkarlar. Anandi kimsenin haberi yok derken Şiv bütün olanlardan sonra diwaliyi kutlamak bile istemiyorum ama ailemi mutlu görmek istediğim için bu kutlamayı gizli tutup sürpriz yapacağım ve senden de destek istiyorum der. Anandi her zaman yanında olacağını söyler. Şiv Anandi için bir kolye alırken ANandi’de Şiv için hediye almak istiyor. Şiv sen yanımdasın ya bundan daha büyük hediye olur mu diye konuşuyor. İkili gülümsüyorlar. Öte yandan Sumitra ve Bairon da diwali için alış veriş yapıyordur.

44 20

Şekar ve Sing ailesi diwali için ritüelleri yerine getirirler. Sançi yine yalnızları oynarken ona sahip çıkan sadece ANandi… Alok herkese hediye verirken Sançi’yi görmezden gelir. ANandi Sançi’nin hediyesini sorunca yüzüne bakmadan hediyesini verir. Sançi hala Jagdiş ile evlenseydim böyle yapmazdınız diye düşünüyordur. Anandi ve Şiv Dadisa’yı telefonla arayarak Diwaliyi kutlarlar. Şiv Dadisa’dan bir kez daha özür diler. Dadisa onlardan her şeyi unutmasını ister ve yeni yıl ile yeni mutlulukların geleceğini söyler. 55 7

Havai fişek gösterisi için aileler dışarı çıkarlar. Sing ailesi ve Şekar ailesinde mutluluk hakim. Ancak Sançi yalnız kalmanın üzüntüsünü yaşıyor. Anandi onun bu halini görüp üzülüyor. İkimizin Yerine 28 Ağustos Özeti sona erdi. (Bu arada Ganga karakterini oynayan Sriti Jha 355. Bölümde yerini Sargun Mehta’ya bırakıyor)

İkimizin Yerine 355. Bölüm Fragmanı