İkimizin Yerine 36. Bölüm Özeti 13 Ekim Pratap Düğün Günü Öldürülür.

İkimizin Yerine dizisi 36. yeni bölümü ile 13 Ekim cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında olacak. İkimizin Yerine dizisinin 13 ekimde yayınlanacak bölümünde Pratap tam düğünü olacağı günü öldürülecek. Peki Pratap’ı kim neden öldürdü?

İkimizin Yerine 36. Bölüm Özeti

Ertesi gün herkes davul gürültüsüne uyanır ve hepsi aşağı inerler. Dadisa gelir ve herkesi erken uyandırmak için, Jagdiş‘e davulcu getirttiğini söyler. Bu gün evde bir düğün var diyerek herkesi tempoyla işe koşar. Anandi, Jagdiş ve arkadaşları için Jalebi getirir. Sumitra eşiyle konuşurken birisi ona abla diye seslenir.  Sumitra arkasını dönünce kardeşini (Madhav) görür ve duygusal olur. O, kardeşine koşar ama Dadisa‘yı görünce durur. Herkes Dadisa‘nın tepkisini merak eder.

Dadisa sinirli bakıyor. Jagdiş dayısını görünce onun yanına gider. Madhav, Dadisa’nın ayaklarına dokunur. Bairon onu ben davet ettim anne der. Madhav, yeğeninin nikâhına geldiğini ve hediye getirdiğini söyler. Madhav, Bairon ​​ve Sumitra’yı selamlar. Sumitra çok sevinir. İki kardeş duygusallaşır. Jagdiş, Anandi’yle dayısını tanıştırır.kimizin Yerine 36. Bölüm resimleri

Madhav Anandi‘ye, annesinin mücevherini hediye eder. Madhav, Dadisa‘ya, Sughna için aldığı hediyeleri kabul etmesini ister. Dadisa, madem dayı olarak sorumluluk hissediyordun, o zaman Sughna’nın düğününe gelseydin der.  Madhav, bunun için özür diler. O zamanlardaki kırgınlığını dile getirir. Ama  yeğenim için o zaman yapamadıklarımı şimdi yapacağım der. Hediyeleri kabul etmesini ister. Dadisa, yeğenine karşı sorumluluğuna itiraz etmediğini söyler. Madhav, Sugna için aldığı mücevher ve kıyafetleri sunar.

O, Dadisa için de hediye almıştır. Dadisa, benim yaram daha iyileşmedi diyerek hediyeyi kabul etmez. Madhav, hediyelerin geri kalanını kabul ettiği için artık kendini affedilmiş hissettiğini söyler. Sughna Madam’a sarılır ve Madhav onu kutsar. Madhav gitmek ister. Jagdiş, Sughna ve Bairon ​​onun düğüne kalmasını isterler.

İkimizin Yerine 36. Bölüm Özetinde Madhav, görevimi yaptım seni kutsadım artık gitsem daha iyi olacak der. Dadisa Madhav’ı durdurur ve Sughna‘nın nikâh gününde mutlu olmasını istiyorum ve bu yüzden geçmişi bir kenara koyacağım der. Madhav kalmayı kabul eder. Dadisa Bairon‘a, Pratap’ın evini aramasını ve yola çıkmışlar mı öğrenmesini ister.

Sumitra kardeşine sarılır. Uzun süre sonra kardeşini gördüğü için çok sevinçlidir. Biraz sohbet ederler ve ikisi de ağlar. Pratap’ın evinde ritüeller yapılıyor, babası acele etmelerini ister. Pratap herkesin duasını alır ve otobüsle yola çıkarlar. Sugna eşyalarını topluyor. Anandi ve Jagdiş tartışarak içeri gelir. Sugna ikisini de sakinleştirir.

Jagdiş Sugna’ya, yaptığı bir resmi gösterir.(Pratap, Sughna, Anandi ve Jagdiş). Jagdiş çizdiği resmi yanına almasını söyler. Buna bakarak bizi unutmazsın der. Çocuklar tatlı bir anıyı hatırlarlar. Sughna, koca evine gittikten sonra onları unutmayacağını söyler. Anandi ağlar. Sugna Jagdiş‘in bileğine bağladığı Rakhi‘yi ( kardeşlik sembolü) gösterir. Sen bunu atmıştın ve ben alıp anı olarak saklıyorum der. Jagdiş ablasına sarılır ve bir daha Rakhi‘lerin hiçbirini atmayacağını söyler. Anandi ve Jagdiş Sughna‘ya sarılırlar.

Madhav ve Sumitra, son olaylar hakkında konuşurlar. Sumitra Madam’a kaçırdığı gelişmeleri anlatır. Madhav, Dadisa sana sorun çıkarıyor mu der. Sumitra Dadisa‘nın aslında iyi biri olduğunu söyler. Sadece kendi kuralları var der. Sumitra Anandi‘den bahseder ve onun zamanla Sughna‘nın yerini tutacağını söyler.

Sughna çok güzel olmuştur. Anandi ve Gehna onun yanındadır. Gehna, Sughna’dan kolyesini çıkarmasını ister, ama Sughna reddeder. Gehna onu Pratap‘ın verdiğini anlar. Gehna ne renk çelenk istediğini sorar. Sughna sarı der. Gehna nedenini sorar ve Sughna, Pratap‘ın sarı çiçeklerle ilgili anısını anlatır. Jagdiş gelir ve Anandi‘ye, kıyafetinin kuşağını düzeltmesini söyler. Anandi kuşaksız iyi göründüğünü söyler. Anandi ona makyaj yapacağını söyler ve Jagdiş kabul eder. Biraz atışırlar. Anandi Sughna‘yla görüşemeyeceği için üzgündür.

Sughna telefonunu Anandi’ye verir ve bununla her gün konuşuruz der. Sumitra, Sughna’ya gelir ve duygusal bir anne-kız anı yaşarlar. Pratap‘ların otobüsünün tekeri patlar. Pratap’ın annesi nikâha zamanında vara bilecek miyiz diye endişelenir. Birazdan otobüs tamir edilir ve yola koyulurlar. Dadisa evde başkalarına emir yağdırıyor. Pratap zamanında ulaşmak için şoföre bir kısayol gösterir ve bu yoldan daha erken varırız der. Şoför kısayola girer. Pratap, Sughna ile anılarını hatırlar. Otobüs durur ve şoför birine yolu sorar. Adam doğru yoldasınız der. Otobüs hareket edince adam birilerini arayıp haber verir.

İkimizin Yerine 13 Ekim Özeti Devam Ediyor

Pratap Sugna‘ya getireceğine söz verdiği sarı çiçekleri hatırlar ve şoföre otobüsü durdurmasını söyler. Pratap babasına hemen geri döneceğini söyler. O bir bahçeye gider ve Sugna’yı hatırlayarak çiçek toplar. Bu arada silahlı eşkıyalar otobüse baskın yapar. Paralarını ve mücevherlerini teslim etmezlerse herkesi öldürmekle tehdit ederler. Herkes panikler ve onların dediklerini yaparlar. Pratap otobüse yaklaşır ve eşkıyaları görür. Pratap şok olur ve annesine seslenir. Pratap’ın babası otobüs kapısından oğluna kaç diye bağırır.

Pratap yardım için yoldaki bir araca otostop çekmek ister. Ama yoldaki araç uzaklaşır. Eşkıyalardan biri Pratap’a silah doğrultur ve dövüşmeye başlarlar. Eşkıya Pratap‘ı yere iter ve onu kalbinden vurur. Herkes şok olur. Eşkıyalar, Pratap’ı ölüme terk eder ve ganimetle kaçarlar. Ayrıca otobüs lastiklerini delerler. Düğün alayı yaralanan Pratap’a koşarlar. Yoldan geçen bir motorcu durumu öğrenir ve yakındaki kasabadan bir doktor getireceğini söyler. Bu arada Sughna ve diğer aile üyeleri heyecanla düğün alayını  bekliyorlar.kimizin Yerine 13 Ekim

İkimizin Yerine 13 Ekim Özetinde Bairon evlerini arar ve çoktan yola çıktıklarını öğrenir.  Akşamüstü Doktor Pratap’a gelir ve onun hastaneye kaldırılması gerektiğini söyler. Otobüs tamir edilmiştir ve hastaneye gitmek için çıkarlar. Pratap annesinin kucağında Sugna‘yı sayıklar. Bazı konuklar düğün alayının neden hala gelmediklerini merak ederler. Ev ahalisi de endişelidir. Madhav ben aramaya giderim der ve yola koyulur. Pratap‘ı aceleyle hastaneye götürüyorlar. Yolda Pratap, elindeki sarı çiçekleri annesine verir ve Sughna‘ya vermesini söyler.

Son kez Sughna’yı hatırlar ve ölür. Pratap‘ın ailesi içler acısı durumdalar. Düğün alayı, cenazeyi otobüsle Sughna’nın evine götürmeye karar verir. Madhav Bairon‘u arar ve bulamadığını söyler. Çocuklar düğün konvoyunun eve yaklaştığını söylerler. Herkes heyecanla onları karşılamak için kapıya toplanır ve merakla bakarken, Pratap’ın kanlar içindeki cesedi yere koyulur. Herkesin yüz ifadesi mutluluktan şoka dönüşür. Sughna, pencereden Pratap’ın cansız bedenine bakar ve şok geçirir.

Pratap’ın ailesi perişan bir durumda cenazenin yanına otururlar. Sughna o şokla merdivenlerden aşağı koşar. Herkesi bir kenara iter ve ne yapacağını bilmeden Pratap’ın cesedinin yanında durur. Basant ne olduğunu sorar. Bazıları, olayı detantlarıyla anlatır. Sugna, Pratap’ın avucunda sarı çiçekleri görür. Haykırarak Pratap‘ı çağırır.

Sumitra bayılır ve Bago onu zamanında tutar. Bairon Sughna‘yı dizginlemeye çalışır ama kendisi de kontrolsüz bir biçimde ağlıyordur. Herkes, Sughna’nın perişan halde Pratap için ağlamasını dinlerken ağlar. Dadisa, Bairon’a Sughna’yı kontrol etmesini söyler. Sughna zorla oradan götürülür. Polis olayla ilgili rapor almaya gelir.

Bairon, kızı ile yaptığı konuşmayı hatırlar ve kaderine ağlar. Sughna odasında, bir heykel gibi duruyordur. Anandi bir şey söylemesi için ona yalvarır. Gehna gelir ve Sugna’ya içine atma ve ağla der. Sughna hiçbir şey söylemiyor. Gehna Sugna’ya, Pratap’ın asla geri dönmeyeceğini ve bunun onun kaderi olduğunu söyler. Gehna Sughna‘yı ağlatmaya çalışıyor (içini dökmesi için). Sughna dilsiz gibidir.

İkimizin Yerine 36. Bölüm Fragmanı