İkimizin Yerine 388. Bölüm Özeti 30 Eylül Amol Kaçırıldı

İkimizin Yerine dizisinde Sançi ile Vivek evlenmiştir. Ratan yaşadığı olayın ardından Manu’nun Ganga ve Jagdiş ile kalmasına karar vermiştir. Şimdilik Sing ve Şekar ailesi mutludur ancak yine bir sürü tatsız olay onları bekliyordur. İkimizin Yerine 388. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 30 Eylül Özeti

Payal Sançi’yi odasına getirir. Sonra da Vivek gelir. Vivek Sançi’ye hediyelerini verirken romantik anlar yaşanır. Şiv de Anandi ile romantik anlar yaşıyordur. Vivek Sançi’ye yaklaşırken Sançi bir anda Saurab’ın tecavüzünü hatırlar ve bana dokunma diye bağırır. Vivek endişelenir ve ondan korkmamasını ister. Vivek daha sonra Sançi’yi sakinleştirir ve onu uyutur.

Ertesi sabah Sançi elinde kahve ile Vivek’i uyandırır. Sançi gece için üzgün olduğunu söylerken Vivek seni anlıyorum der ve hazır olana kadar ilişkilerinin olmayacağını belirtir. Sançi senin gibi bir kocaya sahip olduğum için çok mutluyum der. Jagdiş’in evinde yine bir poja etkinliği vardır. Kancan tatlıları gördüğünde dayanamaz ve yemeye devam eder. Maniş bunu beşinci kez yiyorsun diye uyarırken Kancan midesini tutarak yere yığılır. Jagdiş onu hemen hastaneye götürmeliyiz der.

Sançi Vivek’den kahvaltı için gelmesini ister. Sançi bu sırada gazetelere göz atar ve şok olur. Vivek de gazeteye bakar ve kardeşinin tecavüz kurbanı ile evlendiği haberini okur. Sançi ondan gerilmemesini ve kahvaltısını yapmasını ister. Vivek sana yeniden aşık oldum diyerek onu alnından öper.1 5

Kancan için aile üyeleri hastaneye gelirler. Jagdiş Kancan’ın rahminde tümör olduğunu ve çok büyüdüğünü bu yüzden alınması gerektiğini söyleyerek herkesi şok eder. Dadisa o zaman anne olamayacak mı diye sorar. Jagdiş evet der ama rahmi almazsak Kancan ölebilir der. Maniş ameliyat için Kancan’ın ailesini bilgilendirmez. Ailesi ameliyata kim izin verdi diye tepki gösterirken Dadisa durumun acil olduğunu söyler.

Anandi Amol’u okula bırakır. Amol bir dilenci tarafından kaçırılırken bekçi arkalarından koşsa da yetişemez. Müdür Anandi’yi arar ve Amol’un kaçırıldığını söyler. Anandi hemen Şiv’i arar ve Amol’un kaçırıldığını göz yaşları içinde anlatır. Bekçi de ağlıyordur. Anandi Amol’un tekerlekli sandalyesine bakarak ağlamayı sürdürür. Kancan Maniş den bir süre dinlemesini isterken Kancan anne olamayacağım için senden özür dilerim der. Maniş şimdi bunları düşünmenin zamanı değil diyerek ailesini de ikna edeceğini belirtir.2 5

Vivek ve Sançi, Şiv ve Anandi her yerde Amol’u aramaktadırlar. Şiv Amol’un kaçırıldığı minibüsü görür ve yanına gider ancak arabada kimse yoktur. Şiv arabanın incelenmesini ister. Amol’u kaçıran dilenci annesinden intikam almak için kaçırdığını söylemektedir. Amol hala bilinçsizdir. Amol bir müddet sonra uyanır ve kaçırıldığını farkeder. Boş bir odada kilitlidir ve yardım için kapıya doğru sürünerek bağırmaya başlar. Müfettiş eve gelir ve kamyonun sahibini bulduklarını ancak sahibinin iyi birisi olduğunu belirtir. Kamyonun çalındığını söyler. Şiv bu zamana kadar fidye için telefon geldi mi diye sorar. Müfettiş hayır diye cevap verir.

Raki kardeşi Saurab’ı ziyarete gider ve Sançi’ye gerçekten tecavüz ettin mi diye sorar. Saurab lafı geçiştirmeye çalışırken Raki Vivek’in Sançi ile evlendiğini söyler. Maniş’in annesi Dadisa ve Gehna’yı arar ve eve gelmelerini ister. Dadisa ve Gehna telaşlı bir şekilde Maniş’in evine gelirler. Maniş’in annesi bize varis vermeyen bir kadına ihtiyacımız yok diyerek Kancan’ı götürmelerini ister. Gehna ona yalvarır ve Kancan’ı korumasını ister. 3 4

Dilencilerin başı Amol’un yanına gelir ve daha sonra senin yalvaracağın telefon numarasını vereceğim der ve ondan yemek yemesini ister. Başka bir çocuğu da az para kazandığı için tokatlar ve Amol ile aynı yere kilitler. Amol buradan kaçmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini söyler. Kancan telefonla Maniş’i arar. Ancak telefon Maniş’in annesi çıkar ve onu bir daha aramaması için azarlar.

Anandi yemekten içmekten kesilmiş Amol’u düşünüyordur. Ailesi ondan bir şeyler yemesini ister ancak Anandi kabul etmiyor. Amol’un arkadaşları da harekete geçiyorlar. Amol’un resimlerinin olduğu broşürleri müdürden izin alarak her yere asmayı düşünüyorlar. Şiv ailesine bir erkek çocuğun bulunduğunu ancak Amol olup olmadığının belli olmadığını söyler ve çocuğu görmeye gider. 4 4

Dadisa sorunu çözmek için Kancan’ın bir çocuğu evlat edinmesi gerektiğini söyler. Basant Anandi ile Kancan’ın durumlarının farklı olduğunu belirtir. Anandi’ye herkes destek vermişti ancak Kancan’ın ailesi buna ne diyecek diye sorar. Dadisa Maniş’in annesi ile konuşacağını söyler. Alok ve Şiv çocuğu görünce Amol olmadığını anlarlar. Alok ailesini arar ve durumu anlatır. İkimizin Yerine 30 Eylül Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 388. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 388. Bölüm Özeti 30 Eylül Amol Kaçırıldı (1 Yorum)