İkimizin Yerine 456. Bölüm Özeti 7 Aralık Nandini Kaçırıldı 4 Yaşında Gelin Olacak

İkimizin Yerine dizisinde Mohan diye bir çocuk ile karşılaşmıştık. Mohan’ın babası ondan hem en iyi öğrenci hem de işçi olmasını istiyordur. Dadisa sınav öncesi herkese dua ettirirken Mohan Dadisa’dan şans getirmesi için idolünü ister. Dadisa ona vermeyi kabul eder. Sınav başladığında tüm çocuklar ve özellikle Dadisa soruları birer birer cevaplarken Mohan bir çok soruyu cevapsız bırakır. İkimizin Yerine 7 Aralık Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 456. Bölüm Özeti

Öğretmen sürenin sona erdiğini söylerken Mohan kağıdını en son verir ve sınıfta kalır. Öğretmen ondan pervanenin fişini çekmesini ister. Mohan fişi çekerken aklına bir fikir gelir. Dadisa Mohan’a idolünü verdiğini hatırlar ve geri almak için sınıfa gelir. Bu sırada Mohan kemeriyle tavandaki vantilatöre kendisini asmıştır. Dadisa’nın bağırmasıyla sınıfa gelen hizmetli onu aşağıya indirir. Neyse ki Mohan yaşıyordur. Mohan’ın babasi onu almaya geldiğinde Mohan’ın cansız bedenini görür.

Jagdiş yoğun bakım ünitesinden çıkarak Mohan’ın iyi olduğunu söyler. Burada alınacak ders olduğunu söyler. Ders konusunda çocuklarımıza fazla baskı kurmakla onların hayatıyla oynayabilirsiniz der. Bu yüzden çocuklarınızla gülün, oynayın ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışın ancak baskı kurmayın der. Mohan kendine gelince babası ondan özür diler. Mohan da bundan sonra çok çalışıp mühendis olacağını söyler. Baba oğul sarılırken herkes ağlıyordur.2 95

Dadu çocuklarla oynarken kargo gelir. Dadu onu almaya giderken Nandini koltuktan düşmek üzeredir. Dadu koşarken ayağını incitir. Onun bağırmasına Anandi ve Iravati de gelir. Dadu Anandi’den özür diler. Anandi onu yarasını temizler. Iravati Nandini’nin tıpkı annesi gibi olacağını söylerken Anandi güler.

Dadisa karnesini almak için velisi Jagdiş ile gider. Öğretmen karneleri öğrencilere verirken Dadisa çok büyük işlere imza atıyor der ve sınıfında 2. olduğunu söyler. Herkes onu alkışlar. Veliler ise çocuklarını dışarda heyecanla bekliyorlardır. Dadisa’nın üzgün bir vaziyette çıkması Jagdiş’i tedirgin eder. Jagdiş ne olduğunu sorar. Dadisa sınıfta 1. olamadığı için Jagdiş’den özür diler. Jagdiş beni gururlandırdın diye ona sarılır.

3 92

Anandi arabayla Nandini’yi hastaneye götürmüş geri dönerken Dadisa ‘nın müjdeli haberini almıştır. Araba önlerine çıkan bir kadın arabanın fren yapmasını sağlar. Ardından kadın yere yıkılır. Anandi kucağında Nandini ile iner. Kadın kendine gelince kızının çok küçük yaşta gelin edilmek istendiğini söyler. Anandi’nin en hassas noktasına değmiştir. Anandi ondan düğüne götürmesini ister.

İkimizin Yerine 7 Aralık Özeti Devam Ediyor. 

Anandi yolda Iravati’yi arar ve küçük yaşta bir kız çocuğunun evlendirilmek istendiğini ve oraya gideceğini söyler. Iravati Nandini’yi bırakacak mısın diye sorar. Anandi buna vakti olmadığını söyler. Kızın annesi Sarita biraz daha j-hızlı gidilmesini isterken küçük kız Poja mandıra oturmuştur. Sarita ve Anandi evlilik gerçekleşmeden yetişirler. Poja annesini görünce ona doğru koşar ve sarılır. Ancak bir adam onu elinden alıp yeniden panditin karşısına getirir. Mandirden acele etmesi istenir. 4 88

Anandi ve Sarita yaptıklarının yanlış olduğunu söylerken polis gelir. Polis onlardan bu düğünü durdurmalarını ister. Adamlar da polise silahlarını doğrulturlar. BU sırada küçük kızın evliliği de gerçekleşmiş olur. Küçük kız ne olduğunu bile bilmiyordur ve anne diye ağlıyordur. Polis bir adamı elinden vurur. Diğer adamlar kaçışırken vurulan adam Anandi’nin elindeki Nandini’ye bakıyor.

O kargaşanın içinde Anandi de kaçıyor. Ancak Akira’nın adamları Anandi’yi yakalıyor. Akira Anandi’ye sert bir tokat atar. Anandi kucağında Nandini ile kaçmaya başlar. Bir süre sonra ayağı takılır ve yere düşer. Nandini de uzağına düşmüştür. Akira Nandini’yi yerden alır ve ömür boyu onu hatırlamasını ister. Arabasına binip gider. Anandi onların peşinden koşar ancak nafile….5 53

Akira ve adamları Rajastan’a doğru yola çıkmışlardır. Ancak kimse onların nereye gittiğini bilmiyordur. Anandi’nin arama çalışmaları şimdilik fayda vermiyor. Nandini’nin kaçırıldığını Dadu ve ailesi de öğrenmiştir. Nandini ağlarken Akira’nın karısı gelir ve ona kötü davranır. Akira da gelir ve Anandi’nin bir çuval inciri mahvettiğini söyler. Akira’nın karısı Nandini’ye bakar ve onun oğlu Kavita için uygun bir eş olabileceğini söyler.

Akira daha 4 yaşında bir çocuk olduğunu söyler. Karısı oğlumuzla uyuşuyorlar diyerek onun kanına girer. Akira o zaman düğün hazırlıklarına başlansın der. Allahı’m ne kadar sapık bir düşünce. İnsanın inanası gelmiyor ancak ne yazık ki Hindistan ve geri kalmış ülkelerde bunun gibi olayların haddi hesabı yok. Bence filmde bu duruma gönderme yapılıyor. İkimizin Yerine 7 Aralık Özeti sona erdi. 6 12

İkimizin Yerine 456. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 456. Bölüm Özeti 7 Aralık Nandini Kaçırıldı 4 Yaşında Gelin Olacak (3 Yorum)

  1. Aynen iyiki türk milletiyim gerçekten çok kirli sokaklar .hareket ler sinir bozucu çok yavaşlar … ülkemi çok seviyorum ☺️

  2. Güzel kumaşlardan başka herşey çok kötü, cehalet, kötülük, sokakların pisliği, insanların en ufak bir şeyi yanlış anladığında doksan derece dönüş yapışları.Allah,ım o ne yavaş hareketler, bakışmalar.Hint kültürüne dair biraz bilgi edinmek istemiştim, edinmez olaydım herşey çok kötü. Ne mutluki Türk doğmuşum.

  3. Ayyy kiyamam nandiniye ne aptal adamlar varmis boyle ah anandu senin cilen bitmicekmi ya sen ne kadar iyisin ama fazla iyiliginde siniri var cnm ozetler harika tesekkurlar sizlere.