İkimizin Yerine 477. Bölüm Özeti 28 Aralık Kamli İntihara Kalkışır Ratan Öldü

İkimizin Yerine dizisinde çok acıklı bölümü geride bıraktık. Kast sisteminden dolayı oluşan sınıflar Hindistan’da büyük bir adaletsizlik doğuruyor. Üst sınıftakilerin altlarındaki ezmeye çalıştığı kast sistemi daha çok canlar yakacak. İkimizin Yerine 477. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 28 Aralık Özeti

Jagdiş hastanede bir kadın görür ve onu daha önce gördüğünü düşünür. Kadının bir hastayla ilgilendiğini gören Jagdiş merakla adama bakar ve Ratan olduğunu öğrenir. Ratan’ın annesi Jagdiş’i görünce dışarı çıkar ve Jagdiş’e herşeyi unutup Ratan’a baktığı için teşekkür eder. Ayrıca Manu’yu son bir kere görmek istediklerini bunu da Ganga ile konuştuklarını söyler. Jagdiş Ganga’nın yanına gider ve Ratan’dan bahseder. Ganga çok meşgul olduğun için sana söylemeyi unuttum der ve Ratan’ın Manu’yu görmek istediğini söyler.

Disa ateşler içinde yanan Nimboli’nin kada içmesini sağlar ve Kamli’nin odasına gider. Onu kendini asmaya çalışırken görür ve kurtarır. Kamli Gopal öldükten sonra yaşamasının anlamı kalmadığını söyler ve ondan ölmesine izin vermesini ister. Disa adaletin er ya da geç sağlanacağını söyler. Bir müddet sonra eve polis gelir ve Akira’nın Gopal’i öldürmekle suçlandığını söyler. Disa mutlu olur.

Akira Gopal’in intihar ettiğini söylerken Nimboli ortaya çıkar ve yalan söyleme Gopal’i sen öldürdün diye bağırır. Onu kılıcınla öldürdün ya der. Polis ve Akira ona şaşkınlıkla bakarken Akira Nimboli’nin ateşi olduğunu ve ne dediğini bilmediğini, bu yüzden saçmaladığını söyler. Disa ‘dan Nimboli’yi götürmesini ister. Disa onu götürürken Polis Akira’nın söylediklerinden ikna olmuştur. Akira polisi yolcu ederken ona rüşvet verir. Polis diğer arkadaşının dürüst olduğunu ve ölen kişinin akrabası olduğunu söyler ve ayrılır.

Kundan Nimboli’yi dövmek için odasına gider. Disa onu engellerken Harki de gelir ve evimi mahvetmek için mi doğdun der. Disa Nimboli’nin haklı olduğunu söyler ve onu Harki’nin elinden alır. Gopal’in ailesi polisler gitmeden Akira’nın evine gelirler. Akira’yı oğullarını öldürmekle suçlarlar. Ancak polis sahte bir mektup çıkarır ve Gopal’in intihar mektubu olduğunu söyler. Gopal’in ailesi oğlumuz böyle bir şey yapamaz diye ağlarken polisin ayağına kapanırlar ve ondan Gopal’in en yakın arkadaşını aramasını isterler.1 2019 12 18T151121.982

Polis Gopal’in arkadaşını arar. Arkadaşı Akira’nın Gopal’i öldürdüğüne şahit olmadım deyince baba yıkılır. Ardından aile evine gider. Gopal’in babası aarkadaşının yanına gider ve Akira’nin onları ölümle tehdit ettiklerini öğrenir. Disa Nimboli ile konuşurken Akira’nın kükremesiyle tedirgin olur. Akira Nimboli’ye polisin karşısında küçük düşürdüğü için kızar. Nimboli çocuk aklıyla Akira’nın burnuna bakıyordur. Akira neden bakıyorsun diye sorar. Nimboli burnun daha uzamadı da ona bakıyordum deyince tokadı yer. Ona Disa engel olmaya çalışır. Akira ona da kızınca Nimboli araya girer ve Disa’ya dokunmamasını ister.

İkimizin Yerine 477. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Akira buna sinirlenir ve Nimboli’nin elinden tutarak onu bir odaya götürür ve üzerinden kilitler. Disa ve Kamli’de arkalarından gider. Akira küçük Nimboli’yi acımasızca döverken Disa Harki ve Kundan’dan Nimboli’yi serbest bırakması için Akira ile konuşmaya ikna ediyorlar. Vahşi Kundan ve Harki onlardan bu işe karışmamalarını istiyor. Kundan ölmesi benim için bir şey ifade etmiyor diye Dİsa’yı şok eder. Bir müddet sonra Akira dışarı çıkar ve Nmboli’yi yemek ve su verilmeyeceğini söyler. Odasını kilitleyip anahtarını da yanına alır.4 2019 12 18T151123.793

Gece yarısı Disa Nimboli’nin kendisi için öne atıldığını ve dayak yediğini düşünür. Onu kurtarmak için eline aldığı taş parçasıyla odasına gider. Kilidi kırmaya çalışırken Akira gelir ve elini tutar. Sen ne hakla benim emirlerime karşı geliyorsun diye bağırır. Disa geçmişte yaptıklarını anlatırsam senin için iyi olmaz deyince Akira ne halin varsa gör diye ayrılır. Disa içeri girdiğinde Nimboli’yi yerde yatarken görür. Zavallı kız ayağa bile kalkamamıştır. Disa onu kaldırır ve Çagani’den yiyecek bir şeyler getirmesini ister.5 68

Ganga Manu’nun doğum gününde Ratan’a verdiği sözü hatırlar ve Manu’dan hastaneye giderek tatlı dağıtmasını ister. Jagdiş de ne olduğunu anlamış ve mutlu olmuştur. Manu tatlıları dağıtırken Ratan’ın odasına girer ve ona da tatlı verir. Ratan ellerini birleştirerek Ganga’ya teşekkür ederken Manu neler olduğunu anlamaya çalışıyordur. Ratan Manu’dan oturmasını ve tatlı yemesini ister. Manu Ganga’ya bakar ve ondan onay alarak tatlı yer. 6 17

Ratan Manu’ya boynundaki altın kolyeyi çıkarıp verir. Manu almak istemese de Ratan onu zorlar ancak babası olduğunu söylemez. Manu’ya sarılırken Manu kendini garip hisseder. Ratan onun kollarında son nefesini verir ve yatağına düşer. Ratan’ın annesi ve Ganga şok olurlar. İkimizin Yerine 28 Aralık Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 477. Bölüm Fragmanı