İkimizin Yerine 484. Bölüm 485. Bölüm Özeti 4 Ocak 5 Ocak Fragmanı Manu Evlendi

İkimizin Yerine dizisinde Kundan Urmila ile evlenmiştir. Urmila annesinden aldığı öğüt ile Nimboli’nin hayatını cehenneme çevirecektir. Manu ve Poja tapınağa gelirler ve pandite evlenmek istediklerini söylerler. Pandit yaşlarının küçük olduğunu söylerken Manu büyük olduğunu ancak küçük gösterdiğini söyler. Pandit ondan yaşını belgelemesini ister. Manu ve Poja tamam diyerek ayrılırken başka bir pandit onları izliyordur. İkimizin Yerine 4 Ocak Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 484. Bölüm Özeti

Manu ve Poja tapınağa yeniden döndüklerinde onları izleyen diğer pandit ile karşılaşırlar. Pandit bu gün isterlerse evliliklerini gerçekleştireceğini söyler ve Manu’dan 1000 rs para ister. Nimboli yeni gelin Urmi’yi görmek için mücadele eder. Harki’nni dikkatini çeken Nimboli ondan azar işitir. Harki onun kulağını çeker ve sadece yemek yapmasını ister. Puşkar ve Kamli yürürken bir adam Puşkar’a çarpmak için arabasıyla hareket eder. Kamli son anda Puşkar’ı kurtarır.

Nimboli yeni gelin Urmila’yı görebilmek için onun yatak odasına girer ve yatağın altına gizlenir. Urmila içeri girer ve dolabını düzenlerken Nimboli kafasını yatağa çarpar. Urmila yatağın altıda Nimboli’yi bulup çıkarır. Sen kimsin diye sorar ve bağırmak üzereyken Nimboli ağzını kapatır. Ben Kundan’ın ilk karısıyım der. Urmila annesinin söylediklerini hatırlar ve Harki’yi çağırır. Harki Nimboli’yi görünce şaşırırken Urmila Nimboli beni korkutmak istedi diye şikayette bulunur. Harki Nimboli’nin kulağını çekerken Urmila memnundur.

Harki Urmila’dan takılarını vermesini ister. Urmila vermeyi reddediyor. Zorlamaları halinde başlarına bela olacağını söylüyor. Nimboli tapınağa gider ve orada birilerinin pandit karşısında evlendiklerini görür. Bunlar bizim Manu ve Poja’dır. Nimboli onların evlenmelerine şahit olur. Manu evliliğin tamamlanmasının ardından Nimboli ile tanışır. Manu bu ismi daha önce duyduğunu düşünüyor.11 69

Disa Kamli’yi arar ve Akira’nın çok sinirli olduğunu söyler. Ona Kundan’ın ailesine Kundan’ın Nimboli ile evli olduğunu söyleyen kişiyi öldüreceğini söyledi der. Bunun bir sır olarak saklanmasını ister. Kundan Urmila ile ilk gecesini geçirmek için sabırsızlanıyordur. Bunu annesine söyler ve odanın süslenmesini ister. Akira da kabulmedince Harki Nmboli’yi çağırır ve ondan Urmila’nın odasını süslemesini ister. Nimboli odayı süslerken Urmila gelir ve süslemeleri mahveder. Ardından bağırmaya başlar. Harki gelir ve her zaman ki gibi Nimboli’yi azarlar. Urmila bu kızın yüzünü beğenmediğini söyler. Nimboli üzgündür.

Urmila akşam olunca odasına girer ve süslemeleri beğenir. Yatağına oturup Kundan’ın gelmesini bekler. Kundan’ı beyefendi ve romantik biri olarak hayal ederken Kundan gelir. Urmila’nın bütün hayalleri yıkılmıştır. Kundan vahşi bir aslan gibi kadına saldırır. Urmila’nın çığlıkları her taraftan duyulurken Harki müdahale etmek ister ancak Akira ona engel olur. Ertesi sabah Nimboli kapılarına gider ancak içerden ses gelmeyince Harki’nin odasına gider ve durumu anlatır.22 64

İkimizin Yerine 485. Bölüm Özeti

Akira ve karısı Kundan’ın odasına gider ve kapıyı açmasını isterler. Kundan kapıyı açtığında üzerinin parçalanmış ve her tarafının çizik içinde olduğunu görürler. Urmila da bir kenarda ağlıyordur. Urmila ailesinin aranmasını ister. Akira mecburen aramak zorunda kalır. Urmila’nın babası kızını ağlarken duyar ve Akira’yı tehdit eder. Akira Kundan ve Urmila’nın ilk geceleri olduğunu ve ağlamasının normal olduğunu söyler ve telefonu Harki’ye verir.

Harki Urmila’nı annesi ile konuşur ve ilk gece Kundan ile Urmila’nın kavgaya tutuştuğunu söyler. Annesi Urmila ile konuşur ve Kundan’ın kocası olduğunu hatırlatır. Urmila onlarla kalmayı kabul eder. Akira rahatlar. İkimizin Yerine 5 Ocak Özeti devam ediyor.33 66

Manu çarşıda bir şeyler alırken gazetede Poja ile kendisinin ayrı ayrı kayıp ilanlarını görür ve satıcıdan siparişlerini almadan uzaklaşır. Akira Kundan’a gece bir yaşadınız mı diye sorar. Kundan benim yaklaşmama müsade etmedi der. Akira ondan sabırlı olmasını ister. Manu eve gelir ve Poja’ya kayıp ilanından bahseder. Poja gerilirken Manu Jagdiş’e evlilik fotolarını atar ve bir de mesaj yazar. Jagdiş resimleri görünce şok olur ve Anandi’yi arar.

Harki Nimboli’nin Urmila için çay yapmasını ister. Nimboli Urmila yeni olduğu için bir müddet daha işleri yapacağını düşünür. Nimboli çayı getirir. Urmila annesinin Nimboli’yi ayaklarının altında ez lafını hatırlar ve ağlamaya başlar. Kundan yanına gelir ve ne olduğunu sorar. Urmila Nimboli bana soğuk çay getirerek beni rahatsız etmek istedi diyor. Kundan ben şimdi Nimboli’ye neler yapacağım diye gidiyor. Nimboli’yi tokatlamak üzereyken Disa elini tutar. Nimboli’nin çayı sıcak getireceğini söyler. 44 63

Jagdiş eve gelir ve Manu’nun Poja ile evlilik fotolarını gösterir. Onların mutlu olduklarını söyler. Ganga Poja’yı suçlarken Sarita kızının durmadan suçlayan Ganga’ya tepki gösterir. Anandi hayatı boyunca çocuk evliliğine karşı olduğunu ve kendi çocuklarını güvende tutamadığını söyleyerek ağlar. Anandi resme bir daha bakar ve Nimboli’yi görünce şaşırır ve Manu’nun Jhalra’da olduğunu söyler. Jagdiş, Anandi ve Ganga köye doğru giderken Akira ve ailesi de tapınağa giderler. Nimboli ve Disa evde kalmıştır. Nimboli de arkadaşına gitmek için Disa’dan izin alır.

Nimboli arkadaşına giderken Manu ile çarpışır. Nimboli ondan Poja’yı sorar. Anandi, Akira’nın evine gelir ve kapıyı çalar. Onları Disa karşılar. Jagdiş Manu’nun evlilik fotosunu ve yanındaki Nimboli’yi gösterir. Anandi Nimboli’nin nerde olduğunu sorar. Disa Anandi’nin çocuk evliliğine karşı olduğunu bildiği ve  Nimboli de çocuk yaşta evlendiği için elinden alınacağını düşünerek Nimboli’nin ailesiyle tapınağa gittiğini söyler. Onlar tapınağa doğru giderken Dİsa Nimboli’nin elinden gideceğini düşünerek bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyor. 55 31

Jagdiş ve yanındakiler tapınağa giderler ve evliliği gerçekleştiren panditi bulurlar. Ganga kocasının milletvekili olduğunu söyler ve panditi azarlar. Manu eve gelir ve Poja’dan eşyaları bir an önce hazırlamasını ister. Akira ve ailesi tapınağa gelmişler dua ediyorlardır. Akira bu tapınağa yıllar önce Anandi’nin çocuğu Nimboli’yi almak için geldiğini hatırlar. Kundan da daha önce geldiğinden emin olduğunu söyler ancak babası onu susturur. İkimizin Yerine 5 Ocak Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 484-485. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 484. Bölüm 485. Bölüm Özeti 4 Ocak 5 Ocak Fragmanı Manu Evlendi (1 Yorum)