İkimizin Yerine 506. Bölüm Özeti 26 Ocak Şükür Kavuşturana

İkimizin Yerine dizisinde Nareş yolda giderken Nimboli ve Disa’nın arandığını öğrenmişti. Eve dönen Nareş karısı Gita’ya bundan bahseder. Nimboli tapınağa gitmek için elbiselerini giymiştir. Disa gitmesini istemezken Gita belki de gerçek annesine kavuşur düşüncesiyle Nimboli’den hazır olmasını ister. Onların gittiği tapınağa Anandi ve Jagdiş de gider. Anandi Nimboli’yi dans ederken görür. İkimizin Yerine 26 Ocak Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 506. Bölüm Özeti

Anandi ağlayan gözlerle Nimboli’yi seyrederken Dİsa bunu fark eder. Gita ve kocası Disa’yı engellemeye çalışsalar da Disa Nimboli’yi uzaklaştırır. Anandi peşine gider ancak Disa karşısına çıkar. Disa kızınızı ebediyyen unutmak istemiyorsanız ondan uzak durun der. Kızınız sizi çöplüğe atan vicdansız bir anne olarak biliyor. Yıllarca Akira ve karısı Nimboli’nin kulağına bunları fısıldadı. Nimboli sizden nefret ediyor diye konuşur. Anandi Nimboli’nin kalbini kazanacağından emin olduğunu söyler.

Jagdiş bu kadar konuşma yeter derken Disa sana anne demesini çok isterim ancak ona bir şey söylemeden önce annesiyle tanışmak isteyip istemediğini sormasını ister. Nimboli dans ederken görülür. Anandi ona doğru yaklaşınca Nimboli Anandi’yi fark eder ve ona doğru koşarak sarılır. Disa ve Jagdiş uzaktan onları seyrediyordur. Anandi dakikalarca Nimboli’ye sarılır ve öper. Anandi Tanrı seni annenle kavuşturmak istese ne düşünürsün diye sorar. Nimboli Tanrı’ya kızacağını söyleyerek Anandi’ye şoka uğratır.1 1

Nimboli, annemi bugün, yarın ya da sonsuza dek istemediğini söyler. Jagdiş nedenini sorar. Nimboli beni çöpe bırakıp gitti bu yüzden ondan korunmak için dua ediyorum diyor. Disa Anandi’ye gelir ve sana söylemiştim der. Disa Anandi’den biraz süre ister ve kızını ona getireceğini söyler. Anandi Disa ve Nimboli’nin evlerine gelmesini ister. Disa ya gelmezsem diye sorar. Anandi Nimboli’yi zorla götüreceğini söyleyince Disa geleceklerini söyler.2 1

Anandi evi arar ve Dadisa’ya Nandini ile geleceğini bildirir. Disa çok mutlu olurken Anandi şimdilik benin kızım olduğumu bilmeyecek ve ona evde Nimboli demeye devam edeceklerini söyler. Kundan uyumaya çalışır ancak ona yapılan hakaretleri unutamıyordur. Gardiyanı uyurken görür ve dışarı çıkıp kaçmaya başlar. Biraz ilerledikten sonra yakalanır.

4 1

Dadisa eşyalarını toplamaya Gita’nın evine gelir. Ancak Gita onu anne kızı ayırmakla suçlar. Allah’tan kocam Anandi’yi bilgilendirdi de bu zulüm daha fazla devam etmedi der. Onu vicdansızlıkla suçlar. Ardından Nareş gelir ve eğer benimle olmak için direnmeseydin bunlar başına gelmeyecekti der. Disa Nareş’e sert bir tokat patlatır. Gita Disa diye bağırarak gelir. Kocama ne hakla vuruyorsunuz diye kızar. Disa kocasına sahip olmasını ister. Nareş bana sahip olmaya çalıştı der. Gita kocasını tokatlarken Disa yine de Nareş’in iyi bir insan olması için Tanrı’ya dua edeceğini söyler. Gita Disa’dan özür dilerken Disa evden ayrılır.

3 1

Müfettiş Kundan’a neden kaçmaya çalıştın diye sorar. Bunun cezasının ne olduğunu biliyor musun diye bağırır. Kundan bana işkence yapıyorlar. Kadın gibi dans etmemi istiyorlar, bu yüzden kaçmaya çalıştım der. Dadisa ve ailesi Nimboli’nin gelmesini bekliyorlardır. Sonunda Nimboli eve gelir. Dadisa Anandi’nin kucağında yatan Nimboli’ye derin derin bakıyordur. Anandi Nimboli’yi uyandırır ve geldiklerini söyler. Nümboli içeri girer ve burasının saray gibi olduğunu söyler. Evdeki herkesle tanışır.5

Dadisa bundan sonra birlikte kalacaklarını söyler. Anandi onlara odalarını gösterir. Dİsa kapıyı kapatır ve uzun süre burada kalamayacaklarını söyler. Nimboli tamam manasında kafasını sallar. İkimizin Yerine 26 Ocak Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 505. Bölüm Fragmanı