İkimizin Yerine 520. Bölüm Özeti 9 Şubat Akira Hapisten Kaçtı Herkesin Hayatı Tehlikede

İkimizin Yerine dizisinde Anandi, Nimboli’nin ısrarla Akira’nın evine gitmek istemesi üzerine birlikte gideceklerini söyler. Mnagla’nın planları alt üst olmuştur. Ancak Mangla şeytanının başka bir fikri daha vardır. Şivam’ı etkileyip Anandi’ya karşı kışkırtıyordur. İkimizin Yerine 9 Şubat Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 520. Bölüm Özeti

Mangla ve Nimboli gitmek için hazırdır. Anandi Şivam’ın rahatsızlandığını söyler ve gidemeyeceğini belirtir. Aslında Şivam rahatsız değildir. Bir gece öncesinde Mangla Şivam’ın yanına gitmiş ve ona hasta numarası yapmasını istemiştir. Zaten bu durum Şivam’ın da işine gelmiştir. Mnagla zavallı Nimboli’yi ölüme götürdüğünün farkında değildir.

Mnagla ve Nimboli köylerine gelmişlerdir. Harki ve Kundan onları görünce şaşırırken Kamli ve Urmila çok sevinirler. Nimboli Puşkar’ı görür ve ona sarılır. Dadisa’nın onlar için bir çok hediye gönderdiğini söyler. Şivam mide ağrısının geçtiğini söyleyerek arkadaşlarıyla oynamaya gitmiştir. Bu durum Anandi’nin canını sıkarken Dadisa Şivam’ın Nimboli’yi kıskandığını söyler. Nimboli köyden döndükten sonra Şivam’a kardeşi olduğunu söyleyeceğiz der.

Nimboli yatağına gider ve hiç bir şeyin değişmediğini belirtir. Bu sırada yanına Kundan gelir ve elini sıkıca tutar. Mangla zamanında yetişir ve Kundan’ın boğazına bıçağını dayayarak onu öldüreceğini söyler. Eğer bir daha böyle bir hareket ederse onu Nimboli’yi öldürmekle suçlayacağını ve polis çağıracağını belirtir. Akşam üzeri Kundan babasını düşünür ve onun yapamadığını yapmak için silahını sakladığı yerden çıkarır.

Herkes uyurken Nimboli’nin yattığı yere gider. Ancak Harki onu durdurur ve Akira gelene kadar sabırlı olmasını ister. Akira ve Badri mahsustan kavgaya tutuşurlar ve yaralanırlar. Gardiyan onların hastaneye götürülmelerini ister. Akira ve Badri yolda giderken uyuyan askeri etkisiz hale getirirler ardından diğer askerleri de döverek kaçmayı başarırlar. Anandi Nimboli’yi arar. Nimboli çok mutlu olur ve evdeki herkesi sorar. Telefonu Mangla alır. Anandi Nimboli’nin burayı çok özlediğini söyler. Mangla yakında geleceklerini söyler. 11 95

Mnagla Kamli’ye Nimboli’nin burda kalmak istediğini ancak çaresiz kaldıkları için Anandi’nin yanına kalmak zorunda olduklarını söyler. Jagdiş şimdi intikamlarını alabileceğini söyler. Jagdiş Anandi’yi arar ve Akira’nın kaçtığını söyler. Anant hemen Mangla’yı bilgilendirmek için arar ancak başarılı olamaz. Jagdiş Jaira köyündeki karakolu bilgilendirir.

Akira’nın evinde Urmila için Goad bharayi kutlamaları yapılıyordur. Polisler Akira’nın evinin etrafındadır. Akira ve Badri eve gelirler ve direkten çıkarak eve girmeyi başarırlar. Harki onları görünce şaşırır. Akira evde ne olduğunu merak eder. Harki Urmila’nın Goad bharisinin yapıldığını söylerken Akira kader düşmanlarımı ayağıma kadar getirdi diye sevinir. Goad bharayi bittikten sonra onları öldürmeyi düşünür. 22 92

Bu sırada kapı çalınır. Akira saklanırken Harki kim o diye seslenir. Kundan olduğunu anlayınca kapıyı açar. Kundan karşısında babasını görünce çok sevinir ve duygusallaşır. Akira kendisini kaplan olarak nitelendirir ve ondan Mangla ile Niboli’ye sahip çıkmasını ister. Onlara iyi bir ders vereceğini söyler. Harki ve Kundan gülerler.

Anant ve Anandi Akira’nın evine gelirler. Mangla onu gördüğüne sevinmez. Nimboli dans ederken Anandi’yi görür ve ona koşarak sarılır. Nimboli Anandi’den Urmila ile görüşmesini ister. Anandi önce Mangla ile görüşmek istediğini söylese de Nimboli ısrar eder. Anandi Urmila ile görüşür ve ona iyi dileklerini sunar. Kundan Anandi’yi görünce şok olur ve Akira’ya koşar ve durumu anlatır. Akira kader bana bütün düşmanlarımı aynı anda öldürme fırsatı verdi diyerek sevinir. 33 93

Akira tam harekete geçmişken polis eve gelir ve Akira’nın kaçtığını söyleyerek konuklardan evlerine gitmelerini ister. Evde Akira ve Badri’yi ararlar ancak Akira ve Badri terastaki direğe tırmandıkları için göremezler. Bu sırada Anandi, Nimboli ve Mangla Jetsar’a dönmüşlerdir. Jagdiş Akira’nın tehlikeli olduğunu söyleyerek dikkatli olmalarını ister. İkimizin Yerine 9 Şubat Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 520. Bölüm Fragmanı