İkimizin Yerine 68. Bölüm Özeti 14 Kasım Anandi Evden Kovulur

İkimizin Yerine 68. Bölüm Özeti 14 Kasım Anandi Evden Atıldı

İkimizin Yerine 68. Bölüm Özeti

Sumitra, Kanhaji’ye dua eder. Sugna gelir ve Anandi ile Jagdiş ortada yok der. Sumitra endişelenir ve Dadisa bunu bilmesin der. Sugna, umarım Anandi yine ailesine kaçmaz der. Sumitra, Anandi aptalca bir şey yapmaz der. Kazan, Govind ve Krişna, evi ipotek etmek için Bago‘yu iknaya çalışırlar. Bago, evi de kaybetmekten korkuyor.  Sonunda düşünmeyi kabul eder.

Sugna ve Sumitra çocuklar için tedirgin olur. Şiyam gelir. Sumitra ona her şeyi anlatır ve onları aramaya gönderir. Bu arada Anandi ve Jagdiş köye döner. Jagdiş otobüs durağında Anandi’ye, şehre gittiğimizi kimseye söyleme, her şey çözülünce anlatırız der. Jagdiş, Sunder’e koşar. Sunder Jagdiş’in kulağına bir şey fısıldar ve benimle gel der. Anandi, gitme diye uyarır.

Jagdiş, Sunder’e seninle hiçbir yere gelmeyeceğim der. Babam okulu ektiğimi öğrendi ve başım büyük belaya girdi der. Şimdi sadece iyi okumak istiyordur. Sunder bozulur. Şiyam, Sumitra‘ya çocukları hiçbir yerde bulamadığını söyler. Ardından Dadisa Anandi’yi çağırır. Sumitra yukarı çıkarken çocuklar gelir.

Sumitra, Anandi’ye, hemen Dadisa’ya git ve bütün gün evde olmadığını söyleme diye uyarır. Sugna, Jagdiş’i sorgular. Jagdiş, yakınlardaki mabede gittik der. Sumitra, onu dikkatsizliği için azarlar. Dadisa Anandi‘ye, Kanhaji’nin resmini ve süslemeleri verir. Ondan dua törenine hazırlanmasını ister. Anandi gider. Koridorda çocuklar, gelinler ve Şiyam törene hazırlanıyor.

Hizmetçi gelerek, Mahavir’in Dadisa’yı görmeye geldiğini söyler. Herkes panik. Sumitra Şiyam’ı, Dadisa’yı çağırmaya gönderir. Şiyam, Basant ve Dadisa’ya Mahavir’in aşağıda olduğunu söyler. İkisi de şaşırır. Mahavir salona yaklaşırken Dadisa, Basant ve Şiyam da aceleyle aşağı iner. Dadisa Mahavir‘e dik dik bakar. Dadisa şoktayken Mahavir gülümser.

İkimizin Yerine 68. Bölüm Özetinde Mahavir, Dadisa’ya durumun o kadar mı kötü ki, gelinini yardım istemeye gönderdin der. Dadisa şaşkın. Mahavir, gelinin merhamet dilenmeye bana geldi der. Dadisa, hiçbir gelinim bunu yapamaz der. Yalan söylemeyi kesip çıkmasını ister. O sırada Anandi ve Jagdiş gelir. Mahavir kurnazca gülümser. Anandi’yi göstererek ve bana Kazan’ın toprakları için yalvardı der.

Basant, yalan söylemeyi bırak diye bağırır. Anandi’den tüm gün evdeydi der ve Anandi‘ye sorar. Anandi çekinerek, oraya gittiğini söyler. Dadisa şok olur. Mahavir Dadisa‘ya, ben her zaman sana yardıma hazırım yeter ki gururundan vazgeç der. Mahavir biraz daha alay edip gider. Dadisa Anandi’ye tokat atar ve ailenin uğruna benim saygınlığımı bozdun, bunca yıl emek verdiğim her şeyi mahvettin der.

Sumitra ve Şiyam müdahale etme ister, ama Dadisa onları durdurur. Dadisa, Anandi’ye sadece aileni önemsiyorsun, öyleyse ailene geri döneceksin der. Bütün aile geride kalırken Dadisa Anandi’yi sürükler. Jagdiş, onu Mahavir’e ben götürdüm der. Dadisa sende Anandi’ye uymuşsun diye fırçalar. Basant, Dadisa’yı, sabaha kadar Anandi‘yi evde tutmaya ikna eder.

Dadisa isteksizce kabul edip içeri girer. Sugna ve Şiyam, Anandi’yi odasına götürür. Sumitra Gehna’ya, Basant’la konuş ve Dadisa‘nın cezayı değiştirmesi için onu ikna etsin der. Gehna kabul eder. Dadisa odasında öfkeyle yürür, Anandi’nin yaptığı hatayı asla affetmeyeceğini söyler. Sumitra, fikrini değiştirmek için Dadisa’ya yalvarır. Anandi, ailenin bir parçası, o gidemez der.

Dadisa, Anandi’nin diğer hatalarında sayısız affedildiğini söyleyerek reddeder. Anandi’yi asla affetmiyor. Sumitra, ama bu neden çok büyük bir hata der. Dadisa artık konuşmak istemiyorum diyerek kapıyı yüzüne kapatır. Anandi odasında ağlayarak çantasını topluyor. Sugna ve Şiyam’a gitmek istemediğini söyler.

İkimizin Yerine 14 Kasım Özeti

Geri dönersem ailem çok üzülür, onları incitmek istemiyorum der. Dadisa’dan izinsiz, hiçbir şey yapmak istemiyordum der. Sugna ona çaresizce sarılırken Şiyam bir hışımla gider. Şiyam Sumitra’ya gider ve Anandi’yi rahatlatmasını ister. Sumitra, ona destek olamadığım için yüzüne bakamam der. Sonra aklına bir şey gelir ve Şiyam’dan Bairon’u arayıp eve çağırmasını ister.

O Anandi’nin gitmesine asla izin vermez der. Şiyam, Bairon’u arar ama ulaşamaz. Basant odasında Gehna’yı dinlemek istemiyor. Basant, başta annemi vazgeçirmeye çalıştım, ama tavrını görünce meseleyi daha da kötüleştirmek istemedim, bu yüzden Mahavir ile buluşmadım der. Anandi, çok büyük bir hata yaptı ve annem bunu göz ardı etmez der.

Şiyam, Basant‘a gelir ve Dadisa’nın fikrini değiştirmesi için yalvarır. Basant, Anandi’yi de umursadığını söyler. Ama şimdi annemle konuşursam Anandi‘yi hemen evden atar istemiyorum der. Bekleyip daha sonra konuşmalıyız der. Gehna ve Şiyam çaresizdir. Jagdiş Anandi’nin odasına gelir. Sugna, Jagdiş’e şimdi çok üzgün olduğu için Anandi ile konuşmamasını söyler.

Jagdiş, benim suçumun bedelini Anandi ödeyecek diye kötü olur. Anandi’yi götürmesine pişmandır. Şiyam ve Anandi bütün bunları dinler. Jagdiş, Dadisa ile konuşmak ister, ama Şiyam onu ​​durdurup sabahı beklemesini söyler. Gecenin yarısı alarm çalar. Anandi salona iner ve Kanhaji için dua törenini yapar. Evdeki herkes bunu duyunca üzülür. Herkes Anandi’ye katılır.

İkimizin Yerine 14 Kasım Özetinde Dadisa alt katta tek başına dua eder. Anandi herkese Prasad (Duadan sonra yenen bir yiyecek) verir. Sumitra’yı görünce ağlar. Anandi Dadisa‘ya Prasad verir. Dadisa ​​alır ve içeri gidip kapıyı kilitler. Anandi ağlar.

Sabah, herkes salondadır. Makhan (yardımcı) Anandi’nin çantasını indirir. Dadisa dışarı koymasını söyler. Anandi aşağı iner. Üstünde hiç mücevher yok ve elinde sadece Kanhaji idolü vardır. Dadisa hariç, herkes onunla geçirdiği güzel günleri hatırlar. Önce Basant, sonra Sumitra, Gehna ve Şiyam, Dadisa‘yı, vazgeçirmeye çalışır.

Dadisa, kararım değişmeyecek, boşuna zaman harcıyorsunuz der. Anandi ağlıyor. Anandi herkese veda eder ve her biri ile anılarını hatırlar. Herkes gibi Jagdiş de ağlar. Anandi, Dadisa’nın duasını almak ister. Dadisa onu uzaklaştırır. Basant, Anandi’yi evine bırakmak ister, ama Dadisa bunu engeller. Dadisa Anandi’ye para verip tek başına dönmesini söyler.

Şiyam, Dadisa’dan tiksinir. Şiyam ve Jagdiş, Anandi’yi otobüs durağına bırakacak. Anandi evine son kez bakar. Durakta, Anandi ve Jagdiş ağlıyor. Anandi Jagdiş’e dersini iyi çalışmasını ve kendine iyi bakmasını söyler. O otobüse oturur. Otobüs hareket ederken, Jagdiş arkasından koşarak, babam gelince eve döneceksin diye bağırır. Anandi, koşup kendini incitmemesini söyler.

Şiyam Jagdiş‘i teselli eder. Anandi‘nin gidişi evdeki herkesi çok üzmüştür. Sumitra çok ağlıyor Gehna‘yla Sugna da onu teselli ederler. Dadisa onları görünce Sumitra‘yı azarlar. Bu arada birileri Anandi‘yi durakta görür ve Kazan‘lara haber verir. Kazan ve Bago durağa gelip Anandi‘yi ararlar. Anandi ise Dadisa‘larda geçirdiği güzel anları hatırlayıp ağlar.

Kazan‘lar, Krişna ve Govind‘e gider. Birazdan Anandi gelir. Bago kızını görmesine çok sevinir. Kazan kiminle geldiğini sorar. Anandi yalnız geldiğini söyler. Bago onun kaçtığını zanneder. Anandi evdekilerin haberi var, Dadisa beni evden attı der.

İkimizin Yerine 68. Bölüm Fragmanı