İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti 14 Eylül Anandi Televizyonu Görür

İkimizin Yerine 7. Bölümü ile 14 eylül cuma günü Kanal 7 ekranlarında olmaya devam edecek. Her gün ekranlara gelen bu güzel dizi de Anandi’nin yeni evinde zor zamanlarını izlemeye devam edeceğiz

İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti

Anandi‘nin çocukça inadına sinirlenen Kaliyani Anandi‘nin ailesini aşağılar ve sofradan ayrılır. Anandi üzülür, Sumitra teselli eder. Sughna Anandi‘ye bu adeti nasıl yapacağını anlatır. Sumitra Anandi‘yi süsler birazdan köy kadınları Anandi‘nin yüzünü görmeye gelir. Anandi aşağı inerken Jagdiş gizlice onun önüne hamamböceği atar. Anandi korkar ve başörtüsü açılır. Kadınlar ona güler, Kaliyani (Dadisa) onu azarlar. Anandi yine gitmek istiyorum diye ağlar. Sumitra onu ikna etmeye çalışır başaramaz. Dadisa Bairon ve gelinini azarlar. Bairon onu sakinleştirmek ister. Jagdiş Dadisa gerçeği öğrenirse diye tırsar. Anandi Sumitra‘ya Dadisa‘yı şikayet eder.

Sumitra ona büyüklere saygılı olmak zorundayız, annen de seni hata yaptığında azarlardı bu da öyle bir şey işte. (Herkese Sumitra gibi kaynana lazım) Anandi sakinleşir adeti yeniden yaparlar kadınlar Anandi‘yi över. Jagdiş yine kıskanır. Arkadaşları Jagdiş‘e gelmediğin için maçı kaybettik diye küserler. Jagdiş bundan da Anandi‘yi sorumlu tutar. Dadisa Anandi‘yi çağırır (kadınlar onu beğendiği için) gelinimi çok seviyorum der ve hediye vermek ister. Anandi ben sizi sevmiyorum siz beni azarlıyorsunuz size küsüm der ve gider. Dadisa keyifli olduğu için aldırış etmez. Ertesi gün Anandi Sughna‘yla ağaçtan mango toplamak ister, Sumitra Dadisa kızar diye izin vermez. Anandi‘nin kafasını başka şeye yönlendirir.

Anandi televizyonu görüp heyecanlanır. Sughna babam tv‘yi bizim için yeni aldı der. Beraber tv izlerler. Dadisa Anandi‘yi azarlar, Sughna bu evin kızı misafir sayılır sense gelinisin. Git yemek yap der, Anandi yemek yapmayı bilmiyorum der. Dadisa vah Sumitra vah ömrün bu kızı öğreterek geçecek, bunu nerden buldunuz diye hayıflanır. Sumitra ve Bairon onları duyar. Bairon Dadisa‘ya zamanla her şeyi öğrenecek der. Dadisa Tanrı biliyor yaa, bir gün siz ikiniz de bu kızın emrinde çalışacaksınız der. Sumitra Anandi‘ye yapması gerekenleri tatlı-tatlı anlatır. Anandi ben evimde sadece kitap okuyordum bunları bilmiyordum ki der. Dadisa yine Bairon‘a laf sokar. Bago Anandi o evi nasıl idare edecek ben ona kıyamazdım iş yaptırmazdım diye Kazan‘la konuşur. Keşke göndermeseydik, pişmanım diye üzülür. Kazan onu rahatlatır. Sughna Anandi‘yi Jagdiş‘in odasına getirip burası senin odan der.

Jagdiş hayır benim odam deyince, Sughna Dadisa artık ikinizin odası olacak dedi der. Anandi ve Jagdiş biraz atışır. Sughna Dadisa‘ya anlatayım mı sorar, mecbur kabullenirler. Ama Jagdiş onun eşyalarını hiç bir yere koymasına izin vermez. Sughna ve Anandi odayı toplar. Anandi Jagdiş‘in kitabını okumak ister Jagdiş vermek istemez. Sughna alıp Anandi‘ye okutur. Bu sırada Dadisa gelir Anandi‘ye kitap okuduğu için kızar. Jagdiş sevinir, Dadisa Sumitra‘yı çağırıp onu mutfağa götür çalışsın diye Sumitra‘yı da azarlar. Okumak erkekler için, sen git de ev işi yap der kitabı da fırlatır. Anandi mutfakta Sumitra‘ya çocuk evliliği nedir diye sorar. Sumitra ona sizin gibi çocukların evlenmesidir der.

Anandi bir yazar kitapta bizim evliliğimizi neden beğenmiyor diye sorar. Sumitra zevkler farklıdır herkes aynı şeyi beğenecek diye bir şey yoktur der. Jagdiş annesinin odasında uyuyor numarası yapar ama Sumitra Anandi‘ye gidip de Sughna‘nın odasında uyuyalım deyince hemen uyanır. Anne o fare Sughna‘yla uyusun sen benimle kal der. Sumitra izin vermez. Anandi Jagdiş‘e nispet yapar Jagdiş sinirlenir bende Dadisa‘yla uyurum der. Babası onu görüp gel terasta uyuyalım bu gece kayan yıldız görüp dilek tutarız der. Jagdiş hayır siz beni sevmiyorsunuz ben Dadisa‘yla uyuyacağım bir tek o beni çok seviyor deyip gider.

İkimizin Yerine 14 Eylül Özeti Devam Ediyor

Jagdiş Anandi‘yi Dadisa‘ya şikayet eder, onu gönderelim der. Dadisa yapamayız o artık senin karın der. Jagdiş madem öyle onun kendi isteğiyle bu evden gitmesini sağlarım der. Dadisa onu azarlar ailemizi rezil etmene izin vermem der. Jagdiş sinirlenir gitmek ister Dadisa onu şefkatle ikna eder. Dadisa horlar Jagdiş uyuyamaz kalkar annesinin yanına güya nevresim almaya gelir. Sumitra Anandi‘ye masal ve ninni söylüyor. Jagdiş kıskanır babamla kayan yıldıza bakıp o farenin gitmesini dileyeceğim der.

Sumitra burası onun da evi, ben de hepinizin annesiyim gel sende burada uyu masal anlatayım der. Jagdiş kabul etmez gider. Babasına Dadisa öyle horluyor ki sanki tren motoru gibi, uyuyamadım geldim der. Ertesi gün Anandi herkesle sofraya oturur Dadisa azarlar, önce herkes daha sonra Sumitra ve sen yemelisiniz kalk ona yardım et der. Anandi onlara hizmet eder. Herkes kalkar, Jagdiş Anandi‘ye gıcıklık olsun diye bilerek yemeği uzatır. Dadisa Anandi‘ye, Jagdiş‘in tabağında yemelisin diye azarlar, Sumitra Anandi‘ye herkes böyle yapıyor bende kocamın tabağında yiyorum der. Anandi ikna olmaz, Dadisa tüm gün tek lokma yemeyeceksin o zaman aklın başına gelir der. Anandi ağlar ve mecbur yemek zorunda kalır.

Jagdiş arkadaşları ile barışır. Evde Sughna‘ya bu fare siyah tenli der. Anandi hayır güzelim deyince evet güzelsin ama siyahsın, sana bir krem vereyim hemen beyazlarsın der (aslında mürekkep temizleyici ) Bunu yüzüne sür şehirli kızlar gibi olacaksın der. Anandi hemen kremi sürer, yüzünü yakıyor, kötü kokuyor. Kopartır yaygarayı, herkese Jagdiş‘i şikayet eder. Jagdiş gülüyor. Sumitra Jagdiş‘i azarlar hemen özür dile der. Jagdiş dilemeyince kulağını çekerek Anandi‘den özür diletir. Misafir kadınlar ona güler.

Dadisa eve gelince durumu ona anlatır, Dadisa Sumitra‘yı azarlar, kadınların yanında özür diletmemeliydin der. Anandi onu savununca o da nasibini alır Dadisa Jagdiş‘den özür dile der. Anandi çaresizce kabul eder. Odasında anneme gitmek istiyorum diye ağlıyor, Sumitra teselli ediyor. Anandi Dadisa‘yı kötüler Sumitra da Anandi‘den özür diler Anandi sakinleşir. Sumitra kayan yıldız gördüm hemen dilek tut der Anandi evlerine gitmeği diler. Dadisa Sumitra‘ya Sughna‘yı bir an önce göndermesini söyler, Sughna‘ya da burada süslenme, eğer her gün süslenmek istiyorsan anneni ikna et seni evine göndersin der. Sughna üzülür, Jagdiş‘le mabede gidiyoruz der.

Anandi de onlarla gitmek ister Sumitra Jagdiş‘le konuşur o da gelecek der ve giderler. Anandi‘yi mabede gözleri kapalı dua ederken bırakıp kaçarlar. Anandi onları görse de yetişemez. Pratap ve Sughna ormanda buluşur. Pratap sürekli seni özlüyorum bir an önce gel diye baskı yapıyor. Sughna ailem izin vermiyor der. Pratap Sughna‘ya kolye sürpriz yapar. Jagdiş yine hayalet diye korkuyor karşısında Anandi‘yi görüp sakinleşir.

İkimizin Yerine 14 Eylül 7. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti 14 Eylül Anandi Televizyonu Görür (1 Yorum)

  1. Hayırlı Akşamlar Diziseti Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi Anandinin Küçük Yaşında Yuva Kurması Küçük Yaşda Olsada Ayakda Durmağa Baçardı Bezen Çoçuklar Küçük Yaşında Zorluklara Katlanamyor Anandin Bunu BAŞARDI VE SON ANDA KERARA GELİP KOÇA SANDIĞI YUVANI TERK EDİR KOÇA SANDIĞI İNSANLA BİR YERDE KALAMADI BÖYÜDÜKÇE HER ŞEYLERİ̇ ANLADIKÇA MUTLULUĞUN DALINÇA GETMEYE KERAR ALDILAR ÇOÇUKLUKDA YARATDIKLARI DOSTLUK ONLARA AŞK YOLARINA YOLCULUKA APARDI AŞKA YOLCULUK ONLARI BİRLEŞDİREÇEK VE MUTLU OLAÇAKLAR❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi Gözel Diziye Bakdıkça Küçük Kızı Anladıkça İnsan Üzülür Küçük Yaşda Yuva Kurmak Doğru Deyil En Azı Yuvanı Ne Olduğun Anlamak Lazım Diziseti Tv Seyfesinde Olan Özetler Gözel Özetleri Okudukça Dizinin HEKAYESİN DAHA GÖZEL ANLAMAK OLUR ÖZETLERİ BİZE BEKŞ EDENLERE VE EZİYET ÇEKENLERE TEŞEKKÜRLER ELLERİNİZ VAR OLSUN