İkimizin Yerine 78. Bölüm Özeti 24 Kasım Bairon Anandi‘yi Bulur 

İkimizin Yerine dizisi 78 bölümü ile 24 Kasım öğretmenler gününde ekranlarda olacak. İkimizin Yerine 24 kasım özetin başlamadan önce tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.İkimizin Yerine dizisinin 78. bölüm özetinde Bairon Anandi‘yi bulur.

İkimizin Yerine 78. Bölüm Özeti

Bairon ve Sumitra, Kazan’ın evinin kilitli olduğunu görünce Krişna ve Govind’in evine giderler. Krişna, acımasızlıkları için onlara küfreder. Govind onu durdurur ve Bairon ile Sumitra‘ya, Kazan’ın başına gelenleri anlatır. Nereye gittiklerini, nasıl olduklarını bilmiyoruz der. Bairon ve eşi, Dadisa Kazan’a yardım etmediği için mahcuptur.

Sumitra, Kazan’ı bulmaya yardım etmesi için Krişna‘ya yalvarır ama Krişna kapıyı yüzlerine kapatır. Bairon ve eşi, Kazan’ı tüm kasaba köylerinde, hastanelerde, şantiyelerde vb. arar, ama onları hiçbir yerde bulamazlar. Bairon daha önce söylemediği için eşine bağırır. Tüm bunları durdurabilirdik der. Sumitra, Bairon’a söylemediği için pişmandır.

Dadisa mabede gider ve sırrını çocuklarından saklaması için Tanrı’ya dua eder. Mahavir’i orada görür. Mahavir, Jagdiş tutuklandığı için alay eder. Dadisa gitmek isterken Mahavir, Kazan’ları hizmetçisi yaptığını açıklar. Dünürlerini aşağılıyorum diyerek Dadisa‘yla alay eder. Dadisa şokta ama vurdumduymaz tavrıyla ne yaparsan yap der. Mahavir şok olur.

İkimizin Yerine 78. Bölüm Özetinde Dadisa, mabetten eve döner. Bairon, öfkeyle Kazan’ı bulamadığını ve bir yerlerde çok zor durumda olduklarını anlatır. Talihsizlikleri için Dadisa‘yı suçlar. Dadisa umursamaz ve Anandi ile ailesini önemsemediğini söyler. Bairon, Anandi Jagdiş’in eşi, onu görmezden gelemezsin der. Dadisa, Anandi‘yle hiçbir bağım yok, Jagdiş de yeniden evlenecek der.

Bairon ve Basant bu laflara öfkelenir. Basant da annesini sorgular. Dadisa, fakir bir aileye yardım etmek için Anandi‘yi evime getirdim ama yaptıklarından sonra hiç umurumda değil der. Bairon‘un gözü döner ve Dadisa’ya kör ve kalpsiz olduğu için artık seninle yaşayamam der. Sumitra’dan eşyalarını toplamasını, Jagdiş’i de almasını ister. Basant onları durdurup ikna etmeye çalışır. Gehna Bairon’u destekler.

Dadisa, Basant’a, Bairon ve Sumitra’nın gitmesine izin verdiğini söyler. Sen ve Gehna da isterseniz gidebilirsiniz, kimseye ihtiyacım yok der. Ama gitmeden önce, hepiniz Mahavir‘le ilgili gerçekleri bilmelisiniz der. Bairon, öfkeyle Mahavir’i sorar. Dadisa, o benim baş düşmanım ve Bairon‘un öz amcası der. Herkes şok olur. Dadisa, eşinin vefatından sonra Mahavir’in evindeki tüm olayları anlatır. Mahavir’in onu taciz ettiğini, gecenin köründe oğulları ile kaçtığını söyler.

İyi kalpli bir hizmetçi, Mahavir’in evinden kaçarken ona yardım etmiş. Ertesi gün Dadisa tecavüz suçlamasıyla konseye gitmiş, Mahavir tecavüz girişimini reddetmiş ve Üstelik Dadisa‘ya iftira atmış. Dadisa, kendini savununca köylüler Dadisa‘yı destekler.Konsey, Mahavir’e bir özür mektubu imzalatır. Dadisa artık o evde yaşayamam, para veya mülke ihtiyacım yok, sadece özel eşyalarımı almak istiyorum der. Konsey kabul eder. Dadisa, geçmişini anlatırken ağlar. Oğulları şok olur. Gelinleri ağlar ve Dadisa’ya sempati duyar.

İkimizin Yerine 24 kasım Özeti

(Dadisa Mahavir‘in evine gelir. Ağlayarak eşinin fotoğrafını, özel sari ve mücevherlerini alır. Dadisa salona gelir ve Mahavir onunla alay eder, ama konsey onu susturur. Dadisa giderken, Mahavir ona iffetsiz der. Dadisa Mahavir‘i tokatlar. Mahavir, bu hakaretin öcünü alacağını söyler. Dadisa, çocuklarıyla Nagor’dan gider ve kendine yeni bir hayat kurar) Dadisa, oğullarına, istediğiniz zaman beni terk edebilirsiniz der.

Bairon pişman olup annesinin ayaklarında ağlar, beni affet der. Basant hikayeyi dinledikten sonra çok üzülür ve Mahavir’e kızar. Aceleyle tüfeğini alır. Bairon ve Dadisa onu durdurmaya çalışır, ama Basant Mahavir’i öldürmeye gider. Bairon onu takip eder. Dadisa oğulları için korkar. Gelinleri onu teselli eder. Basant eve ulaşır ve Mahavir‘e seslenir.

Anandi onu duyup koşarak gelir. Basant tüfeğini Mahavir‘e doğrultur. Mahavir onunla konuşmaya çalışır, ama Basant dinlemez. Tam tetiği çekerken, Bairon yetişip onu durdurur. Bairon Basant ile konuşurken, Anandi onlara seslenir. Bairon ve Basant onu orada görmeye şok oldular.

Mahavir bu fırsatı kullanarak, Dadisa, dünürlerine yardım etmedi ama ben Kazan‘larla ilgilendim der. Ayrıca Dadisa‘ya bundan bahsettim ama anlaşılan o bunu görmezden gelmiş der. Bairon Anandi’ye her şeyi anlatmasını söyler. Anandi onlara tüm hikayeyi anlatır. Bairon şokta.

İkimizin Yerine 24 kasım özetinde Basant, silahını Mahavir‘e tutar. Bago araya girer ve önce beni vur, kocamı kurtaran adamı korumak benim görevim der. Siz zor zamanımızda bizi sepetlediniz, sonra birisi kızımı satmamı istedi der.

Bairon şok olup özür diler. Bizimle gelin Mahavir kötü niyetli der. Bago dinlemez. Bairon, Mahavir’e para atar ve Anandi’yi alır. O benimde kızım ve Mahavir’le kalmasına izin vermem der. Bago peşinden koşar.

Anandi, ailem acı çekerken gelemem, onlar bu durumdayken ben mutlu olamam der. Bairon, Kazan’lara. Mahavir’in Dadisa’ya yaptıklarını anlatır. Kazan‘lar şok olur ve kızının Bairon’la gitmesine izin verir. Mahavir kovana kadar orada kalmaya karar verir. Mahavir eşyalarını fırlatır ve onları kovar. Dadisa’nın gelini hizmetçim olsun istedim ve o yoksa size ihtiyacım yok der.

Kazan, Bago‘ya gerçeğin köylerine döneceklerini söyler. Dadisa Bairon‘la konuşur. Bairon her şey yolunda, eve geliyoruz der. Dadisa rahatlar ve Sumitra’dan büyük “Diwali“ (bayram) için mum yakmasını ister.

İkimizin Yerine 78. Bölüm Fragmanı