İkimizin Yerine Bago Son Nefesinde Anandi‘den Ne İstedi?

Jagat kötü hava durumu nedeniyle hastaneye gidemeyen komşunun hamile gelininin doğumunu yaptırır. Gauri de gelir. Aile Jagat‘ı över. Sonra aile doktorları gelir ve Jagat‘ı takdir eder. Ona kendi kliniğinde iş teklif eder. Jagat sevinir. Gauri, dersleri etkilenmesin diye Jagat‘ın part-time klinikte çalışmasını istemez.

Jagat, Gauri‘nin eline bakmak istemediği için işi kesinlikle kabul edeceğini söyler. Anandi ve Şiv arasında bazı romantik sahneler yaşanır. Şiv Anandi‘ye aynalı bir fotoğraf çerçevesi hediye eder. Ayrıca bir notta onun hep gülmesini ve birlikte mutlu resimlerinin olmasını istediğini yazar. Anandi mutlu olur. Gauri Jagat‘tan özür diler ve sadece senin iyiliğin için çalışmanı istemiyordum der.

Jagat da buna karşın işi reddedeceğini söyler. Dadisa Şiv‘le konuşur ve Bago‘nun Anandi‘yi ikna edeceğini söyler. Şiv, Anandi‘nin mutlu olmasını istediğini ve kimsenin onu zorlamasını istemediğini söyler. Dadisa‘lar Anandi‘yi Kazan‘lara getirir. Anandi annesini o durumda görünce şok olur. Bago son nefeslerini vermektedir. Ölmeden önce Anandi‘ye Şiv‘le evlenmesini söyler. Anandi kesinlikle reddeder ve gider.kimizin Yerine Bago ölüyor

Bago onun peşinden koşarken düşer. Anandi geri gelir ve tamam kimle istersen evleneceğim der. Bago gözünü açar ve şimdi huzurla ölebilirim deyip ölür. Anandi çığlık atar. Bago‘yu son yolculuğuna da Şiv ile Anandi uğurlar. Jagat evi arar ve Makan‘dan Bago‘nun öldüğünü öğrenince üzülür. Gauri‘ye insanlık için cenazeye gidelim der ama Gauri onlar seni hiç bir şekilde görmek istemiyor der. Şiv her zaman Anandi‘nin yanında olup ona destek olur.

Bago Gauri‘nin kâbuslarına girer. Gauri çok tedirgin olur. Bairon telefonda Sumitra‘ya da Bago‘yu bildirir. Sumitra çok üzülür ve Anandi‘yi telefonda teselli eder. Anandi önce ondan gelmesini ister ama sonra Badi‘nin yalnız kalmaması için gelme der. Anandi Kazan‘ın durumu atlatması için 15 günlük onunla kalmaya köyüne gider. Bu süreçte de Şiv‘le telefonda konuşurlar.

Bago sürekli Gauri‘yi rüyalarda rahatsız ediyordur. Gauri acayip korkuyor ve hatta kâbus görürüm diye uyuyamıyor. Jagat Gauri‘ye biraz işim var döneceğim diye not bırakıp gizlice Anandi‘nin köyüne gider. Bago‘nun Pujası vardır. Jagat gelir ve Anandi şok olur. Kazan Jagat‘ı sürükleyerek Bago’nun resminin önüne atar. Bago senin Anandi‘ye çektirdiğin acıya dayanamayıp öldü der. Dadisa‘lar ve Jagat şok.

Köylüler Jagat sizin damadınız deyince Anandi boşandıklarını açıklar. Herkes şok olur ve Dadisa‘ları suçlar. Ama Anandi Dadisa‘ları savunur. Anandi Jagat‘a gitmesini söyler. Gauri annesiyle konuşur ve Jagat‘ı Anandi‘ye gitti diye endişelenir. Kazan Jagat‘ı kapının dışına iter ve o arada Jagat‘ın telefonu yere düşer. Gauri Jagat‘ı arar.kimizin Yerine anandinin annesi ne zaman ölecek

Anandi ve Bairon Kazan‘ı durduralım derken Anandi ayağını telefonun üstüne basar ve çağrı hoparlörde açılır. Bairon Kazan‘ı götürür. Gauri Jagat‘a Bilaria‘ya vardın mı? Bago beni kâbuslarda rahatsız ediyor ve onun ruhu huzur bulsun diye gereken ayinleri yap ve geri dön der. Anandi duyunca Jagat‘tan tiksinir.

Jagat‘a annem seni oğlu gibi gördü ama sen onun ruhuna bile değer vermiyorsun. Buraya son görevini yapmaya geldiğini sandım ama sen bu gün bile Gauri‘yi rahat ettirmek için gelmişsin der. Jagat‘ı kovar.

Bu olaylar 259~263 bölüm 24~28 Mayısta yayınlanacak.

İkimizin Yerine Son Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine Bago Son Nefesinde Anandi‘den Ne İstedi? (1 Yorum)

  1. Gözün.aydın.anandı. jagat.uruna. annemdendemi.oldun.sen.bu.akıllâ. daha.çok. ağlarsın. Sanki.seni.Seven. bir.eşin.var.gibi.haReket. ediyorsun