İkimizin Yerine Ganga ile Ah Kalbim Dizisinin Pragya’sı Aynı Kişi Sriti Jha Kimdir?

İkimizin Yerine dizisinde Ganga olarak diziye dahil olan ve daha sonra gösterdiği performanstan dolayı Ah Kalbim dizisinde Pragya olarak karşımıza çıkan kişi ünlü oyuncu Sriti Jha’dır. Sriti Jha 2008-2014 yılları arasında Balika Vadhu(İkimizin Yerine) dizisinde oynamış daha sonra 2014 yılından itibaren de Kum Kum Bhagya (Ah Kalbim) dizisinde başrol oyuncu olarak oynamaya devam etmektedir.

İkimizin Yerine dizisinde Ganga olarak rol alan ünlü oyuncu burada Jagdiş’in 3. eşi olacaktır. Onun Jagdiş ile tanışması ise Ganga’nın Ratan adındaki eski eşinden kaçarken Jagdiş tarafından kurtarılması ile olmuştur. Ganga bu olaydan sonra Jagdiş ile yaşamaya başlamış ancak Jagdiş’in annesi Sumitra ile yıldızları hiç barışmamıştır. balika

İlerleyen bölümlerde Jagdiş, ailesinin baskısıyla Şiv’in kardeşi Sançi ile nişanlanacak ancak onun gerçek niyetini ve yüzünü gördükten sonra Sançi’den ayrılacaktır. Onların ayrılmasının faturası ise Ganga’ya kesilecektir. Bu yüzden Ganga istenmeyen gelin olacak ve onu zor günler bekleyecektir. pragya1

Ah Kalbim dizisinde de Pragya olarak karşımıza çıkan Sriti Jha, bu dizide de dinine bağlı, güzel, zeki ve aynı zamanda çok merhametli bir anneyi oynuyor. Pragya, bir rock yıldızı olan Abhi ile rüyalarda bile görülmeyecek olaylar zincirinden sonra tanışır ve evliliğe kadar giden bir maceradan sonra yeniden ayrılırlar. Önce Kiara adında bir kızları olur.

Abhi ve Pragya yeniden birleşirler. Ancak Kiara’nın elim bir kazada ölmesi Abhi ve Pragya nın yeniden ayrılmasına sebeb olur. Onlar ayrılırken ikiz kızları dünyaya gelmiştir. Abhi ve Pragay kızları paylaşırlar ve 20 yıl sonra Praçi ve Riya isimli iki kız kardeş birbirlerinden nefret ederek büyürler. Dizi şu anda bu şekilde devam ediyor.

Sriti Jha Kimdir?pragya

Her iki dizide de oyunculuğunun hakkını veren Sriti Jha; 26 Şubat 1986 yılında Hindistan da dünyaya gelmiştir. 1,65m boyunda 53 kg ağırlığındaki güzel oyuncu 33 yaşındadır. İlk olarak İkimizin Yerine dizisinde rol almış, buradaki başarısından dolayı Ah Kalbim dizisinde başrol oyuncu olmuştur. En İyi Kadın Oyuncu dalında ödülleri de bulunan oyuncu Harshad Chopra isminde bir oyuncu ile çıkmaktadır.

Özetlerimizi Dinleyerek de Takip Edebilirsiniz (Yorumlarınızı Bekliyoruz)

İkimizin Yerine Ganga ile Ah Kalbim Dizisinin Pragya’sı Aynı Kişi Sriti Jha Kimdir? (1 Yorum)