İmparatoriçe Ki Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Trt 1 ekranlarında hafta içi her gün izleyicisi karşısına çıkacak ilk Kore dizisinin adı belli oldu. Cengiz Han’ın kurduğu Yuan imparatorluğuna 37 yıl hükümranlık eden Demir Leydi lakaplı İmparatoriçe Ki’nin hayatını anlatacak İmparatoriçe Ki  dizisi 5 kasım pazartesiden itibaren hafta içi her gün 17:00’dan 18:00’a kadar Trt 1 ekranlarında olacak.

İmparatoriçe Ki dizisi toplamda 51 bölüm olarak ekranlara gelecek. Kore’de 28 Ekim 2013 – 29 Nisan 2014 tarihleri arasında yayınlanan Empress Ki dizisinin Türkçe Dublaj versiyonu olarak ekranlara gelecek İmparatoriçe Ki  dizisi izleyicileri her bölümde farklı dünyalara götürecek ve adeta büyüleyecek. İmparatoriçe Ki dizisi 51 bölümün sonunda final yaparak ekranlara veda edecek.

İmparatoriçe Ki Dizisi Konusu

İmparatoriçe Ki dizisinde bir kadının bir dönemde İmparatoriçeliğe giden hayat hikayesi anlatılacak. Daha sonra da Yuan imparatorluğunu demir bileği ile yöneten bir imparatoriçe olacak korkusuz ve güçlü. Bu imparatoriçenin aşkları da hüzünleri de Türk izleyicisine güç katacak. Bu imparatorluğu 37 yıl bu köle olarak satılan küçük kız çocuğu yönetecek.

İmparatoriçe Ki Oyuncu Kadrosu

Ha Ji-Won( Ki Sung-Nyang)

Ha Ji-won 1978 yılında Kore’de dünyaya gelmiştir ve 41 yaşındadır. Televizyon eğitimi almış güzel oyuncu Ha Ji-won 165 cm boyundadır. Kore’de İmparatoriçe Ki dizisi ile tanınmış daha sonra bir çok önemli kore dizisinde yer almıştır. Yeteneği ve güzelliği ile Kore halkı tarafından çok sevilmektedir. Sadece güzelliği ile değil stili ile de çok beğenilen oyuncu 2016 da stil ikonu seçilmiştir. Ha Ji Won sadece 45 kg’dır ve yengeç burcudur. Kardeşi Jun Tae-Soo da Kore’de ve dünyada tanınmış bir oyuncudur ancak 2018 de kardeşi intihar etmiş ve dünyayı yasa boğmuştur 

Ki Sung-Nyang İmparatoriçe Ki dizisinde ailesinin, sevdikleri ve ülkesinin intikamını alabilmek ve hayatta kalabilmek için erkek kılığına girerek yaşayan güzel bir kızdır. 

Joo Jin-Mo(Kralı Goryeo Chunghye)

Joo Jin-Mo 1974 yılında Güney Kore’nin Seul ilinde dünyaya gelen dünyalar yakışıklısı bir erkek başrol oyuncusudrur. 45 yaşında olan Joo Jin-Mo 1,80 cm boyunda ve 71 kg’dır. Önce beden eğitimi öğretmenliği okusa da sonrasında hayallerinde ki mesleğin sporculuk değil oyunculuk olduğunu fark eden Joo Jin-Mo sanat ve tiyatro eğitim almıştır. Çinli oyuncu Zhang Li ile sevgilidir. Park vs Park filmi ile sineme sektörüne giren Joo Jin-Mo Türkiye ‘de tanınan bir oyuncudur. Son olarak 2017 de Bad Guys 2 dizisine başlamış sayısız projede yer almıştır. Kore’de sevilen bir erkek aksiyon ve dram oyuncusudur. 

Yuan’a karşı duran yakışıklı bir kraldır. İmparatoriçe Ki’ye aşık olacak ve aşkı için ölmeyi bile göze alabilecek bir aşık

Ji Chang-Woo(Yuan İmparatoru Huizong)

i Chang-Woo 31 yaşında olan yakışıklı oyuncu 5 Temmuz 1987 doğumludur. 2006 yılında daha 19 yaşında girdiği dizi oyunculuğunda çok başarılı olmuştur. 1,82 cm boyunda ve 65 kg olan yakışıklı model ve oyuncu son olarak K2 isimli dizi de 2016 da yer almıştır. 10 milyona yakın takipçisi ile dünyada  tanınmış bir oyuncudur. 

Yuan krallığının İmparator adaylarındandır. Yuan İmparatoru Mingzong’un büyük oğludur ama imparatorluk savaşını o değil küçük kardeşi kazanır ve onu sürgüne gönderilir. İmparatoru Huizong sürgün döneminde birçok zorluklar yaşar ve İmparatoriçe Ki yani Ki Sung-Nyang’a aşık olur.

Kim Seo-Hyung (İmparatoriçe Dowager)

Kim Seo-Hyung 1973 yılında doğmuştur ve 45 yaşındadır. Hala 30’lu yaşlarda gibi gösteren güzel oyuncu 1,70 cm boyundadır. Aslen Güney Kore’lidir. Kim Seo-Hyung 1994 yılında başladığı oyunculuğunu Empress Ki isimli dizi ile taçlandırmayı başarmıştır. O kadar ünlü bir kadın başrol oyuncudur ki 2018 de 3 farklı dizide yer alma başarısı göstermiştir.  Kim Seo-Hyung 2017 Seul ödülleri gibi büyük bir platformda de en iyi yardımcı kadın oyuncu seçilmiştir. 

İmparatoriçe Dowager tam bir siyaset kadındır. Zarif ve çok zeki bir insandır.  İmparatoriçe Dowager  İmparatoriçe Ki’ye karşı psikolojik savaş içindedir.

Kim Ji-han (Tal-tal)

Kim Hyun-Joong 1980 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. 2002 yılında oyunculuğa başlamıştır.  180 cm boyunda ve 69 kilo olan yakışıklı oyuncu Seul Sanat Koleji mezunudur ve 38 yaşındadır. Kim Ji-han Empress ki dizisinde Tal Tal karakterine hayat verecektir.

Jeon Gook-hwa (El Temür)

Jun Gook Hwan 1952 doğumludur ve 66 yaşındadır. Kore’nin en deyimli oyuncularından biridir. Son olarak Big Forest isimli show da yer almıştır.

Baek Jin-hee (Danashri)

Baek Jin-hee 28 yaşında olan deneyimli bir sineme oyuncusu ve modeldir. Tiyatro ve Sinema bölümü mezunudur. Güney Kore doğumludur. Son olarak Missing 9 isimli dizide yer almıştır.

Toghon Temür’ün karısıdır. 

Kim Jung-hyun (Tangqishi)

Kim Jung-hyun 1990 doğumlu bir sinema oyuncusudur. 28 yaşında olan Kim Jung-hyun Güney Kore’nin Busan ili doğumludur. Bir çok dizide ve sinema filminde yer almıştır. 

İmparatoriçe Ki Tanıtım Fragmanı 5 Kasım

İmparatoriçe Ki Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (27 Yorum)

 1. Bu diziye gerçekden bayiliyorum lutfen yeniden yayinlayiniz BAYANA ozellikle bayiliyorum👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 2. Bitmesini istemediğim bi diziydi hartık hiç birşey izleyecegimi zannetmiyorum kiiiii

 3. imparatoriçe ki nin gerçek hikayesini bilen varmı çok merak ediyorum ama bir türlü gerçek hikayesini bulamadım

 4. Yine bu sayfadayım :> ama o iki fotoğrafa takılıp duruyorum :/ O kesinlikle Kim So-Hyun’un fotoğrafı değil ya! Nasıl yanılıyor olabilirim’ki! Bu sayfaya gelince hep’ A! Kim So-Hyun!’ diyorum. Birde Kim Jung-Hyun ismi aynı olabilir ama fotoğraf kesinlikle İmparatoriçe Ki dizisinde oynayan Kim Jung Hyun değil… Muhteşem Kraliçe dizisinde’de oynadı galiba 😐 bunu baştan düzeltmeniz gerekirdi, insanlar yanlış tanımasınlar diye… Şimdi’de düzeltebilirsiniz diye düşünüyorum 😉

 5. TRT İnşallah Empress Ki dizisinden sonra Legent Of The Blue Sea dizisini yayınlar bu dizi efsane bir dizi! Bence herkes beğenir 🙂 zaten Kore’de ilk yayınlanmaya başladığında TRT’ye ne yakışır diyordum.

  • keske bu dizi hic bitmeseydi ben bu diziyi begenerek izliyorum çok güzel ve sunyang ile wangyonun aski cok etkileyici ve wangyoyu ve tal tal ı cok sevıyorum

 6. begenerek ve izliyorum okadar güzelki askalari kavgalari saygilari cok muhtesemdi aci var sevinc var ask var en önemlisi birbirlerine aski muhtesemdi sevdigi icin ölümü göze alan koryo krali muhtesemdi oyunculuklari süperdi cok tanismak isterdim bu oyuncularla hep istemisimdir japonya veya kore ya gitmek kültürlerini yasamlarini görmek icin tal tal gibide bir hocam olmasini isterdim oda muhtesem oynamis

 7. İmparatoriçe ti .Empereski dızı oyuncularını teprık ederim dızi oyuncularıyla tanışmak isterdim Turkey kırıkkale dızi oyuncularının Dırılış Ertugrul dizisinde oynamasını ısterim

 8. İnanamıyorum trt 1 de yayınlanacağına. Empress ki izlemedim ama ji chang wook dizileri hep güzel olmuştur. Aslında keşke Healer yayınlansaydı. Millet bir hacker dizisi nasıl olurmuş görürdü.

 9. Pardon Dizi Seti ama Kim Seo Hyung diye koyduğunuz fotoğrafı nereden buldunuz? Daha çok Kim So Hyun’a benziyor. Ve Kim Jung Hyun bu dizide oynuyormu cidden ama o 2016’da beri dizilerde oynamıyor’mu?

   • Fazla genç ya yeni fotoğrafımı acaba ben aradım bulamadım ondan. Doğrualdığınız için teşekkürler yoksa resme baka baka yaşlanacaktım ya 🙂 yanlız Kim So Hyun’na çok benziyor gerçi Kim So Hyun’ın daha tatlı bir yüzü var ve dudakları daha küçük. Bakışları farklı yanılmışım ah ne aptalım! En sevdiğim oyuncuyu başkasından ayırt edemedim. 🙁 sizi rahatsız ettim kusuruma bakmayın 🙁

   • Sırf Ji Chang-Woo için seyredilmeli bu dizi 🙂 Suspicious Partner ve Healer dizisinde harika! Hele Suspicious Partner. Birde Ha Ji-Won, onu Secret Garden dizisinden tanıyorum. Ve bence bu dizi harika! Uzun olmasına rağmen.