Işığın Prensesi 19. ve 20. Bölüm Özeti 26-29 Nisan Fragmanı Alevler Arasında

Işığın Prensesi 19. Bölüm Özeti

Işığın prensesi dizisinde Jo Won bir grup suikastçi tarafından kılıçla yaralanmıştı. Suikastçilerin amacı Hwai yi öldürmekti ancak araya Jo Won onların hesaplarını bozmuştur. Jo Won bir kılıç darbesi daha alır ve yere düşer. Prenses acizdir ve ne yapacağını bilemezken gizemli bir kişi ortaya çıkar ve suikastçileri öldürür. Kalan bir kişiden arkanızda kim var diye sorar ancak adam kendini öldürür.

Gizemli kişi polis bürosundan gelen askerleri görünce kaçar. Gizlendiği yerde şapkasını çıkarır ve Hwai neden başına bu kadar iş geliyor diye söylenir. Bu kişi onun Japonya’da madendeki en yakın arkadaşı. Olaydan kralın haberi olunca sinirlenir ve hemen Jo Won’u görmeye gider. Leydi Kim de kralın peşine bir hizmetçi gönderir ve onu gizlice takip etmesini ister.

Hwai’nin ölüm emrini ise Başkan Kang vermiştir. Adamlarının başarısız olmasına çok sinirlenir ve bir adamını kendi elleriyle öldürür. Diğer askerlerinden Hwai ve Gyosan’ın öldürülmesini ister. Silah bölümünde ise olağan dışı işler yaşanıyordur. Sular kan rengine bürünmüş etrafta ise kralın zulmünden dolayı tahttan indirileceği gibi kehanetler asılmıştır. Bu yazıları Yiçom Gyosan ve Başkan Kang’ı ortaya çıkarmak için yapmıştır.

Işığın Prensesi 26 Nisan Özeti

Kral Gyosan’ı ortaya çıkarmak ister ancak Hwai onu bana bırakın diyerek kendisinin halledeceğini söyler. Gyosan bir yerde saklanan Hwai nin yanına gider ve Japonya ya gitmek istediğini söyler. Ayrıca Jo Won’u öldürmeye çalışan kişinin kendisi olduğunu söyler. Gyosan ona yardım edeceğini ancak kralı öldürmesi gerektiğini söyler. Gyosan bir kere daha prensesi kandırmayı başarmıştır. Prenses Gyosan’ın silah bölümünü patlatma ve her şeyi yok etme planını öğrenir.

Gyosan ise fitili ateşlemiştir. Patlamayı uzaktan izlemek için gider. Prenses ise patlamanın barut bölümünde olacağını düşünür ve oraya gider. Prensesin yakın arkadaşı kralın önünü keser ve hainlerin silah bölümünü patlatma planından bahseder. Kral ve Jo Won da oraya doğru giderler. Prenses yanan fitili görür ve onu söndürmeye çalışır ancak başarılı olamaz.

Işığın Prensesi 20. Bölüm Özeti

Fitil mayınlara doğru ilerliyordur. Tek çare mayınları barutlardan uzaklaştırmaktır. Kral ve Jo Won barut bölümüne geldiklerinde büyük bir patlama meydana gelir. Herkes endişeli gözlerle beklerken Prenses alevlerin arasından çıkar. Silah bürosunda sıkıntı olmadığını söyleyerek yere yığılır. Onu Jo Won yakalar. Hekimler prensesi muayene ederler. Prenses kendine gelince Jo Won onun için endişelendiğini söyler. Aynı endişeyi Prenses de Jo Won için taşıyordur. Kral onların yakınlaştığına şahit olur.1 99

Gwanghae tüm yetkiyi Yiçom’a veriyor ve ülkede sıkıyönetim ilan ediyor. Yi Çom harekete geçiyor ve şehrin bütün kapılarını kapattırıyor. Gyosan’ın kaçmak için hiç bir yeri kalmamıştır. In Wo babasının Gyosan ile birlikte kralı devirme planını öğrenince tepki gösteriyor. Babasına hesap sorarken tokadı yiyor.

Babası Kang kral benim ne kadar güçlü olduğumu görecek diye ant içiyor. Gyosan’ı önce bulup öldürmeyi düşünüyor. Başkan Kang çocuklarım içinde bana en yakın sensin diyor ve annesini de alıp Ming’e gitmesini istiyor. In Wo ve annesi kapılardan birine doğru hareket ediyorlar. Başkan Kang’ın adamları şehir kapısına giderek kralın askerlerini buraya yeni birlik geldi sizin göreviniz sona erdi diyerek  gönderiyorlar. 2 2019 04 18T150724.128

Işığın Prensesi 29 Nisan Özeti

In Wo babasının; sen benim karakterime en yakın oğlumsun ve beni ele veremezsin dediğini hatırlıyor. Annesi kayığa binerken In Wo baba beni tanıyamamışsın diyerek Yi Çom ile görüşmeye gidiyor. Gyosan’ın kapıdan kaçmak istediğini ve ona babasının yardım edeceğini söylüyor. Gyosan ise kapıdaki askerlerin gittiğini görüyor.

Adamlarıyla kapıya doğru yöneliyor ve kapıdaki bir kaç askeri öldürüyor. Ardından kapının açılmasını istiyor. Bu sırada büyük bir kalabalıkla Başkan Kang geliyor ve Gyosan’ın tüm adamlarını öldürüyor. Yi Çom haberi duyar duymaz kapıya doğru yöneliyor. Oraya geldiğinde büyük bir kıyım olduğunu görüyor. Başkan Kang onu karşılıyor ve Gyosan’ı bağlı şekilde ona teslim ediyor. 3 96

Başkan Kang kralın huzuruna çıkıyor. Kral Gyosan’ı neden öldürmedin de bana teslim ettin diyor. Başkan Kang Gyosan şimdi bir sürü yalan söyleyecek onunla işbirliği yaptığımı anlatacak diyor. Kral yani yapmadın mı diyor. Tahtı ele geçirmek için birlikte çalışmadın mı diye soruyor. Başkan Kang sonunda maskesini düşürüyor. Benim param ve gücümle bu sarayda ne kadar insan olduğunu tahmin bile edemezsin diyerek ona göz dağı veriyor.

Kral senin paran ve gücün oğlunu bile etkileyememiş diyor. Gyosan’ın itiraflarından ziyade oğlunun itirafları seni ele verdi diyor. Şu anda seni öldürürüm ancak seni uzun zamandır bunun için kovalamıyordum diyor. Başkan Kang beni öldürmek istemiyorsanız niçin kovaladınız der. Yi Çom kraldan aldığı emir üzerine Gyosan’ı darağacına doğru götürür.4 92

Başkan Kang kralın yanından çıkar ve endişeli gözlerle bir kere daha kralın kaldığı yere bakar. Kral bakanlar kurulunu toplar ve suçun sabit olduğunu, Gyosan’ın yargılanmadan parçalara ayrılacağını söyler. Bakanlar yargılamadan ceza verileceğini söylese de kral suçun sabit olduğunu söyler. Gyosan idama giderken Başkan Kang’ı da yanında götüreceğini söyler. Ancak buna vakti olmayacaktır.

Gyosan parçalarına ayrılırken kralın başından beri kendini yem olarak kullandığının farkına varır ancak iş işten çoktan geçmiştir. Başkan Kang odasına gelince kralın sözlerini düşünür. Kral onun Ming tarafından verilen gücünü istemiştir. Kral Jo Won’a uzun yıllardan beri Gyosan dan şüphelendiğini, Başkan Kang’ın gücünü ele geçirmek için onu yem olarak kullandığını söyler.5 75

Kral prenses ile ilgili bir soruya ise eğer aşk ve sadakat arasında kalırsan kimin yanında yer alırsın diye soruyor. Jo Won bu soruyu neden soruyorsunuz diye yanıt veriyor. Kral cebindeki bilekliği Jo Won’a uzatıyor ve bunu prensese vermek için almıştın diyor. Jo Won şaşırırken kral öyle bir şey olmayacak diyor prensesi koruyacağına söz veriyor. Leydi Kim Hwai nin saraya getirilmesini istiyor. Saraydaki bir doktora da zehir veriyor.

Bunu ilaçlara katıp Hwai ye vermesini istiyor. Doktor önce kabul etmese de terfi olacağını düşünerek kabul ediyor. Hwai apar topar saraya götürülüyor. Doktor zehri ilaca katıyor ve ilacı içmesini istiyor. Hwai ilaçlarını içtiğini söylüyor. Doktor sende eksik erkeklik hastalığı var diyor ve ilacını soğumadan içmesini istiyor. Jo Won ve Hwai nin yakın arkadaşı Kyung tezgahı öğrenince Jo Won hemen saraya gidiyor.6 38

Gwanghae Leydi Kim’i huzuruna çağırıyor. Prensesin yaşadığını söylüyor. Hwai ilaçlı suyu içermiş gibi yapıyor. Doktor gitmem gerek deyince Hwai onu durduruyor ve ölümümü görmeden nereye gidiyorsun diyerek onu durduruyor. Ben zaten kadınım diyor ve daha önceki doktorun öyle bir teşhis koymadığını söylüyor. Doktora arkasında kim olduğunu soruyor. Işığın Prensesi 26 Nisan-29 Nisan Özeti sona erdi.

Işığın Prensesi 19. Bölüm-  20. Bölüm Fragmanı

Henüz Yayınlanmadı.

Işığın Prensesi 19. ve 20. Bölüm Özeti 26-29 Nisan Fragmanı Alevler Arasında (1 Yorum)

  1. Çok reklam veriyorsunuz filim kısacık kalıyorhemen bitiyor biraz uzun tutun diziyi